Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@costi_pci

Va stiu pe toti 3. Bafta la gasit pe cineva.

Ms, ms....nu arde dar in 4 iesim mai bine cu $....si loc este destul. :D

Editat de costi_pci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma serios vorbind, nu stiu cum pot unii sa stea fara garaj, sa isi puna vreo husa si lanturi pe care sa se pise toti cainii. Sa nu mai spunem de furat. La cat stai sa dai husa jos si lanturile, ajungi pana la garaj chiar daca e mai departe si ai acolo tot echipamentul si moto curat.

Pai e foarte simplu... Lanul e mai mult ca sa tragi de timp in speranta ca pana taie lantul vede cineva ce face. Despre husa si caini: husa o dai jos si o bagi in portbagaj la masina iar pentru caini se gasesc sprayuri speciale cu care poti sa dai (sau poti sa improvizezi din chestii de pe la bucatarie). Daca vrea sa fure cred ca mai tentant e un garaj in care sunt 5-6 motoare (are de unde alege). Nu toti au garaje la subsolul/parterul blocului... e mult mai usor sa dai lantul jos decat sa te duci 3 statii cu trolebuzul pana la garaj. E motorul curat ai dat cu el in prima groapa, pt ca sunt prea multe ca sa le ocolesti si e hoit.

 

La mine pe strada sunt 9 motociclete din care 3 au stat toata iarna afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e foarte simplu... Lanul e mai mult ca sa tragi de timp in speranta ca pana taie lantul vede cineva ce face. Despre husa si caini: husa o dai jos si o bagi in portbagaj la masina iar pentru caini se gasesc sprayuri speciale cu care poti sa dai (sau poti sa improvizezi din chestii de pe la bucatarie). Daca vrea sa fure cred ca mai tentant e un garaj in care sunt 5-6 motoare (are de unde alege). Nu toti au garaje la subsolul/parterul blocului... e mult mai usor sa dai lantul jos decat sa te duci 3 statii cu trolebuzul pana la garaj. E motorul curat ai dat cu el in prima groapa, pt ca sunt prea multe ca sa le ocolesti si e hoit.

 

La mine pe strada sunt 9 motociclete din care 3 au stat toata iarna afara

Si acaretele pe care le mai ai, berea pe care vrei sa o bei, reparatii, spalat motor, etc...nu prea poti sa le faci sub prelata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh aici fiecare se descurca cum poate... eu am curte/garaj unde pot sa ma duc sa imi vad de trebuie... bere nu beau si de spalat ii sta mai bine murdara d-aia nu am spalat-o din noembrie de cand m-a prins zapada :D + ca o ploua zilnic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e foarte simplu... Lanul e mai mult ca sa tragi de timp in speranta ca pana taie lantul vede cineva ce face. Despre husa si caini: husa o dai jos si o bagi in portbagaj la masina iar pentru caini se gasesc sprayuri speciale cu care poti sa dai (sau poti sa improvizezi din chestii de pe la bucatarie). Daca vrea sa fure cred ca mai tentant e un garaj in care sunt 5-6 motoare (are de unde alege). Nu toti au garaje la subsolul/parterul blocului... e mult mai usor sa dai lantul jos decat sa te duci 3 statii cu trolebuzul pana la garaj. E motorul curat ai dat cu el in prima groapa, pt ca sunt prea multe ca sa le ocolesti si e hoit.

 

La mine pe strada sunt 9 motociclete din care 3 au stat toata iarna afara

 

Tu ai motorul pe Lunca Siretului, pe la cresa? Stiu ca acolo parca e un DR 750.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai motorul pe Lunca Siretului, pe la cresa? Stiu ca acolo parca e un DR 750.

nu, pe la capatul lui 41

Maine o sa fie vreme perfecta cu 20 de grade si cer senin, iese careva la o plimbare mai lunga?

ziceau baietii pe FB ca vor sa mearga la Palatul Stirbei maine

 

http://www.facebook.com/groups/134309953404756/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfoai... imi vine sa plang cand il vad asa, si n-am nici o treaba cu el... proprietarul cred ca e praf.

Citeam acum ca ar fi fost retinute 3 suspecti... sunt curios daca se poate recupera prejudiciul. Ca daca erau oameni ai strazii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fata blocului legata cu lanturi serioase de cadru si roti, cu prelata pe ea. Pe Prelungirea Ghencea sunt o gramada de spalatorii auto, d c nu vb acolo ?

Daca vrei pt cateva zile te pot ajuta eu in garaj dar fara acces, fara cheie. O vezi cand o aduci si cand o iei :)

Editat de AlinS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te inteleg, se ofera lumea sa ti tina motorul in garaj pt cateva zile si tu nu accepti...in sfarsit e decizia ta. Ar trebui sa aranjam o intalnire pt toti "mobristii" din cartier sa ne cunoastem, poate chiar sa plecam impreuna la eventul de sambata viitoare...ce spuneti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul merg la mars-ul celor de la Free Riders. Am fost si in aceasta sambata si a iesit f.f. bine totul. Nu stiu daca automobilistii au inteles ceva, dar macar lumea de pe margine a parut sa ne simpatizeze. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul merg la mars-ul celor de la Free Riders. Am fost si in aceasta sambata si a iesit f.f. bine totul. Nu stiu daca automobilistii au inteles ceva, dar macar lumea de pe margine a parut sa ne simpatizeze. :)

 

E clar ca am fost acolo mai multi din Dr Taberei dar daca nu ne stim... Eventul a fost frumos, f multi participanti. Am inteles de la organizatori ca s a facut o numaratoare la plecare si ar fi fost aprox 700 de motoare. Dupa parerea mea sosirea in parcarea de la Eroilor nu a fost o alegere ideala...locul mic, nu am intrat toti datorita spatiului plus ca nu a fost nimic amenajat sau/si organizat asa ca lumea a plecat destul de repede. Partea din fata a coloanei a mers organizat dar dupa ce am vazut inregistrarile de pe youtube am constatat ca ceilalti participanti mergeau pe 3, 4 randuri, depaseau, lasau spatii mari intre motoare...nu prea s a vazut frumos dar oricum "mesajul" a fost transmis :)

Eventul de sambata viitoare am inteles ca e mai bine pus la punct.

Editat de AlinS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...