Sari la conținut

Harta Cu Magazinele Moto Din Bucuresti


Radu46
 Share

Postări Recomandate

Cu Dual Tours am o experienta extrem de trista: Am comandat si platit integral in data de 3 iulie!!!! o galerie de evacuare si 2 semeringuri de virago. Termenul de livrare mi s-a spus ca este in jur de 30 zile. OK. Dupa o luna si o saptamana am sunat prima data. Nu au venit. Dupa inca o saptamana, la fel. A treia saptamana deja ma enervasem, nimeni nu stia nimic de piesele mele, daca vin, cand vin, cat intarzie, NIMIC. Ce s-o mai lungesc, au trecut 3 luni ieri de cand am platit piesele si nu le-am primit. Cei de la Dual Tours dau vina de fiecare data pe cei de la Yamaha Romania, ca ei au trimis comanda si acum asteapta, ca nu pot face mai mult. Problema cea mare e ca nu am de unde sa le iau, si deja am pierdut 3 luni, ca sa mai le comand in alta parte inseamna probabil sa ma dau prin noiembrie cel mai devreme. Desi cunosc o persoana care a comandat aceeasi piesa cu doua luni inaintea mea, tot la Dual Tours, si a primit-o in cele 30 zile promise, probabilitatea ca ce mi s-a intamplat mie - si mi se intampla in continuare - sa se intample si altora, este foarte mare. Mai ales ca cei de la magazin nu au parut afectati de chestia asta niciodata, nici macar acum nu par in vreun fel deranjati de faptul ca un client ii suna de atata timp saptamanal, sa aiba bunul simt sa afle de la cei de la Yamaha pe care tot dau vina, ce se intampla cu nenorocitele alea de piese.

 

Pentru asta exista www.anpc.ro. Te duci frumos si completezi formularul de reclamatie online. Atasezi cat mai multe acte scanate ca sa aiba oamenii aia ceva la mana. Astepti cam 1 saptamana pana te va suna cineva sau iti va trimite o scrisoare de la OJPC sa iti spuna ce s-a constat la fata locului. De obicei te suna. Fie iti zice sa mergi sa ridici banii, fie ca le-au dat o amenda lu aia de nu o a mai faca asa ceva in veci, fie sa mergi peste 5 zile lucratoare la ei sa iti ridici produsul.. oricum, e bine.

 

Crede-ma, e testata!

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

 

O harta virtuala a furnizorilor de servicii moto gasiti AICI.

 

Scopul nostru este ca anul acesta sa completam harta cu absolut toti furnizorii din Bucuresti si cu cea mai mare parte a celor din provincie. In curand utilizatorii isi vor putea crea trasee de calatorie pe care le vor putea descarca si pe GPS

 

Enjoy :)

Editat de zmu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Mai ai nevoie de garaj? pe aleea Parva!

 

Asta observ ca nu a fost:

 

MotorTeam

Adresa:

Str. Bolidului 8A,

Sector 6, BucureÂşti

România

 

LOCATIA PE HARTA

 

 

PS: Folositi harta asta pt a genera link cu locatia, mult mai simplu si eficient. Doar apasati Genereaza Link cand sunteti cu intersectia liniilor rosii pe tinta si copiati link-ul dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 5 months later...

UPDATE OCT2009: dual motors din ghencea nu mai e, la fel si MotoBoom de la BGS Apaca. Am fost eu sa vad care e treaba si nici urma de ele. MotoBoom am inteles ca s-a mutat undeva pe Viilor. are cimeva mai multe informatii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoboom SRL -> transformat in Schumoto SRL www.schumoto.ro

DualTours -> mutati in Pipera - www.motociclete.com.ro

Motoadventure -> mutati in Sos Viilor 14

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inter Motorcycle mutat din Dorobanti in Pipera, Sos Pipera 48, Hangar 5, Sector 2, 020112 Bucuresti

http://www.honda-bikes.ro/contact.php

 

Este fix langa Dual Tours.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

nu prea mai e nimic :)))

 

honda a dat faliment, nu mai e nici in pipera, nici pe bdul timisoara, era unul pe eminescu ce parca scorpions az, dar s-a inchis, mai e doar langa stadionul dinamo care nu e chiar f ieftin si mai e valabil cel de la unirii, louis.de spre tineretului cum iesi din pasaj de la unirii pe partea dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 11 months later...

Ce magazine cu profil moto mai sunt in Bucuresti?

 

My Moto in Targul vitan si Cotroceni

KTM, Kawasaki, Yamaha (Dual Tours) - toate pe Pipera

Kronau Moto intre Unirii si Budapesta (parca Dimitrie Cantemir ii zice bulevardului ala)

Motor Team pe Bd. Timisoara

Elf Workshop - Sos. Oltenitei la intrarea in Popesti Leordeni

Moto Boom* in Baicului

ATV Rom* vizavi de OMV-ul de pe Calea Calarasi

ATV Rom la targul Vitan

K&Log Yamaha la intrarea pe autostrada A1

MotoDynamics Yamaha pe centura intre DN1 si Mogosoaia

Moto Adventure pe Sos. Viilor

 

Astea mi-au venit acum in minte...

 

*) nu stiu sigur daca s-au inchis sau inca sunt ok

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e si Scorpio AZ - pe Barbu Vacarescu, langa La Mama.

 

da mai este dar acu ceva vreme nu prea mai aveau cine stie ce produse pe stoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My Moto in Targul vitan si Cotroceni

KTM, Kawasaki, Yamaha (Dual Tours) - toate pe Pipera

Kronau Moto intre Unirii si Budapesta (parca Dimitrie Cantemir ii zice bulevardului ala)

Motor Team pe Bd. Timisoara

Elf Workshop - Sos. Oltenitei la intrarea in Popesti Leordeni

Moto Boom* in Baicului

ATV Rom* vizavi de OMV-ul de pe Calea Calarasi

ATV Rom la targul Vitan

K&Log Yamaha la intrarea pe autostrada A1

MotoDynamics Yamaha pe centura intre DN1 si Mogosoaia

Moto Adventure pe Sos. Viilor

 

Astea mi-au venit acum in minte...

 

*) nu stiu sigur daca s-au inchis sau inca sunt ok

 

Am uitat, dar updatez acum...

 

MotoRacingZone pe Bd. Energeticienilor

mai sunt magazinele din complexul AXA de pe cheiul Dambovitei (oarecum vizavi de targul Vitan) - astea-s mai mult service-uri, nu stiu ce echipamente si accesorii au la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

mai este unul pe bd. Abatorului, pe la jumatatea cestuia, sens de mers dinspre Calea Vacaresti spre Splaiul Unirii si inca unul doar cu piese pentru reparatii si maintenanta pe Calea Vacaresti, ultimul bloc inainte de posta (pe dreapta) pana in Piata Timpuri Noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai este unul pe bd. Abatorului, pe la jumatatea cestuia, sens de mers dinspre Calea Vacaresti spre Splaiul Unirii si inca unul doar cu piese pentru reparatii si maintenanta pe Calea Vacaresti, ultimul bloc inainte de posta (pe dreapta) pana in Piata Timpuri Noi

 

Ala de pe calea vacaresti il recomanda, Bepa Gruop, vedeti pe google.

 

Si on topic, vedeti pe pagina forumui vecin ca este o harta cu magazinele mai mari din bucuresti cu harta cu tot.

Editat de mumulescu4you
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...