Sari la conținut

Harta Cu Magazinele Moto Din Bucuresti


Radu46
 Share

Postări Recomandate

m-ar interesa o harta a bucurestiului cu toate magazinele moto. de ce? pt ca nu cunosc strazile dupa denumirea lor si mai mult ma invart aiurea si tot nu le gasesc. nu va osteniti sa imi spuneti locatia ca nu le am cu strazile :bounce: mai degraba luati harta bucurestiului in format jpeg si puneti un punct acolo unde se gaseste un magazin moto. nu cred ca sunt singurul care cumpara doar de la magazinele din centru doar pt ca nu stie cum sa ajunga la altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut , in zona unde stau eu [vitan] cunosc un singur loc, B-dul Energeticienilor e exact la ultima statie a lu` 123 124 135[la capat acolo CET SUD] mai exact unde face stanga 102 . e stradal pe partea dreapta, de obicei au scoase in fatza cateva exponate nu ai cum sa nu`l vezi :crack:.

Editat de spn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem o "jmecherie". Cine are o harta a bucurestiului de dimensiuni rezonabile in format electronic (*.jpg ar fi ideal) sa o uploadeze aici si cei care stiu magazine moto sa puna cate un punct colorat pe harta respectiva, iar in mesaj sa ascrie cum se numeste si ce detine acel magazin (motociclete noi, moto sh, echipament moto, etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

pai cineva uploadeaza harta ... primul face download o modifica si o ridica iar sus .... urmatorul o da jos si o modifica si el .... si tot asa :cheers:

 

Magazin dual tours - Dealer yamaha

Moto mania - Magazin moto SH

Motor Land - Blvd. Basarabiei nr. 256 Sector 3, Bucuresti, Incinta FAUR (harta nema)

MotoAdventure - Magazin echipamente - Bucuresti, Sos. Cotroceni nr.10, Program: Luni-Vineri 14-20 (harta nema)

Tomina - Str. Cezar Bolliac nr.9, sector 3, Bucuresti (presupun ca toata lumea stie) :ok:

MotoBoom - Calea Mosilor, Nr. 84, Ap. 2 - Sector 3

Editat de Ducati_RIder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erata !:

MotoBoom :ok: are locatia in incinta circuitului AMCKART post-2950-1176186910_thumb.jpg si depozit cu vanzare + service in Bd. Iuliu Maniu nr 9-11 post-2950-1176187466_thumb.jpg

 

MyMotoTuning si MOTOADVENTURE impart acelasi sediu in Soseaua Cotroceni nr 19 ! Nu 10. Prgramul e L-V 12-20 S 10-14

post-2950-1176187820_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e o reprezentanta Yamaha putin inainte de Carrefour Militari ...........in stanga podului chiar dupa parcarea turceasca (tiruri).....deci cum iesi de la Carrefour cu masina .....o iei pe sub pod si dupa aceea faci dreapta ....chiar cand tre sa urci pe pod se vede in stanga Yamaha (nu am harta)

-reprezentanta Honda pe Calea Dorobantilor (inainte de Perla)

-reprezentanta Suzuki (pe Stefan cel Mare-inainte de Circ)

si mai sunt...multe

Editat de flying--boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

MOTOBOOM - recomand cu incredere celor ce au nevoie de o mana de ajutor . m-a surprins ca la ei e mereu curat,totul aranjat,lucreaza pe bune ,se tin de cuvant si sunt de treaba . mi-a placut .

 

E situat in cartierul militari, la 300 m de intersectia de la APACA sau statia de metrou POLITEHNICA(mai precis langa lasa de forta BGS) pe Bd-ul Iuliu Maniu

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta observ ca nu a fost:

 

MotorTeam

Adresa:

Str. Bolidului 8A,

Sector 6, BucureÂşti

România

 

LOCATIA PE HARTA

 

 

PS: Folositi harta asta pt a genera link cu locatia, mult mai simplu si eficient. Doar apasati Genereaza Link cand sunteti cu intersectia liniilor rosii pe tinta si copiati link-ul dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am o mare rugaminte...: poate sa-mi spuna cineva unde gasesc casti ARAI in Bucuresti (din magazin nu la diversi) ?????

multumesc anticipat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

E un magazin pe calea calarasilor , cum vii de la unirii , treci de omv si intersectia aia , pe stanga . Nu ma intreba cum se cheama ca nu stiu , eu i-am gasit pe net . Inca nu au deschis magazinul , il amenajau , dar sunt ok tipii si vand la preturi super bune . Eu am dat pe un arai chaser 375 E , si mi se pare ca am facut o alegere foarte buna ca pret . Despre casca , nu am apucat sa o testez prea mult , insa imi vine turnata , si numele Arai spune multe , chiar daca chaser nu e varf de gama cum e corsair

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un magazin pe calea calarasilor , cum vii de la unirii , treci de omv si intersectia aia , pe stanga . Nu ma intreba cum se cheama ca nu stiu , eu i-am gasit pe net . Inca nu au deschis magazinul , il amenajau , dar sunt ok tipii si vand la preturi super bune . Eu am dat pe un arai chaser 375 E , si mi se pare ca am facut o alegere foarte buna ca pret . Despre casca , nu am apucat sa o testez prea mult , insa imi vine turnata , si numele Arai spune multe , chiar daca chaser nu e varf de gama cum e corsair

 

Poi pe acolo e Scorpio-AZ Nu stiam ca aduc si Arai..... Cat despre imaginea de amenajare, imediat dupa salon, era ceva dezordine pe acolo, e adevarat!! Asta pentru ca au adus in magazin marfa de la salon.. Nimic de reprosat referitor la servicii, dar nu stiam ca aduc Arai :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

pai cineva uploadeaza harta ... primul face download o modifica si o ridica iar sus .... urmatorul o da jos si o modifica si el .... si tot asa :blink:

 

Magazin dual tours - Dealer yamaha

Moto mania - Magazin moto SH

Motor Land - Blvd. Basarabiei nr. 256 Sector 3, Bucuresti, Incinta FAUR (harta nema)

MotoAdventure - Magazin echipamente - Bucuresti, Sos. Cotroceni nr.10, Program: Luni-Vineri 14-20 (harta nema)

Tomina - Str. Cezar Bolliac nr.9, sector 3, Bucuresti (presupun ca toata lumea stie) :blink:

MotoBoom - Calea Mosilor, Nr. 84, Ap. 2 - Sector 3

 

 

Cu Dual Tours am o experienta extrem de trista: Am comandat si platit integral in data de 3 iulie!!!! o galerie de evacuare si 2 semeringuri de virago. Termenul de livrare mi s-a spus ca este in jur de 30 zile. OK. Dupa o luna si o saptamana am sunat prima data. Nu au venit. Dupa inca o saptamana, la fel. A treia saptamana deja ma enervasem, nimeni nu stia nimic de piesele mele, daca vin, cand vin, cat intarzie, NIMIC. Ce s-o mai lungesc, au trecut 3 luni ieri de cand am platit piesele si nu le-am primit. Cei de la Dual Tours dau vina de fiecare data pe cei de la Yamaha Romania, ca ei au trimis comanda si acum asteapta, ca nu pot face mai mult. Problema cea mare e ca nu am de unde sa le iau, si deja am pierdut 3 luni, ca sa mai le comand in alta parte inseamna probabil sa ma dau prin noiembrie cel mai devreme. Desi cunosc o persoana care a comandat aceeasi piesa cu doua luni inaintea mea, tot la Dual Tours, si a primit-o in cele 30 zile promise, probabilitatea ca ce mi s-a intamplat mie - si mi se intampla in continuare - sa se intample si altora, este foarte mare. Mai ales ca cei de la magazin nu au parut afectati de chestia asta niciodata, nici macar acum nu par in vreun fel deranjati de faptul ca un client ii suna de atata timp saptamanal, sa aiba bunul simt sa afle de la cei de la Yamaha pe care tot dau vina, ce se intampla cu nenorocitele alea de piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca ma bag. Am auzit ca undeva in complexul Doraly este un stand unde sund de vanzare saddlebag-uri (gentile acelea lateral-spate pt. choppere). Personal nu am reusit sa-l gasesc saptamana trecuta cand am fost in Bucuresti (sunt din CT). Stie cineva unde este exact ??

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salutare tuturor,

 

Cum aproape ca a inceput sezonul, zilele trecute am dat un search pe google cautand un sevice pentru un schimb de ulei + filtre = love, mai un curatat de lant, mai un ridicat de furca...nimic grav.

Astfel ca am gasit linkul cu hartile si dupa ce le-am dat mail celor de la "kaore" acum 3 saptamani la care nici azi nu am primit raspuns, am ajuns cu motorul, fara programare, la service-ul MotoBoom in Bd. Iuliu Maniu, langa BGS.

 

Tot ce vreau sa va spun e ca am facut poze de drag, asistandu-l pe Nicu (mecanicul de acolo) in timp ce umbla la motor. Prin service-uri am umblat, ce-i drept cu masina mai mult, dar ce am vazut acolo mi-a placut enorm - parca era motorul lui, avea o grija deosebita, se vedea ca face cu drag si nu in sictir, mi-a raspuns la cele mai idioata intrebari si la final nota de plata a fost atat de mica incat mi-a fost jena sa plec fara sa-i las omului de-o bere. Si-o ciunga. Si-un pachet de tigari. Si de-un suc...si gata !

 

In concluzie, va recomad service-ul lor iar geniilor de la kaore - sa-nvete dracu' cum e cu butonul de reply de la mail

 

Asfalt uscat !!

Editat de leonid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai e un magazin pe timisoara,exact unde e spalatoria de masini.Au tot ce vrei acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu Dual Tours am o experienta extrem de trista: Am comandat si platit integral in data de 3 iulie!!!! o galerie de evacuare si 2 semeringuri de virago. Termenul de livrare mi s-a spus ca este in jur de 30 zile. OK. Dupa o luna si o saptamana am sunat prima data. Nu au venit. Dupa inca o saptamana, la fel. A treia saptamana deja ma enervasem, nimeni nu stia nimic de piesele mele, daca vin, cand vin, cat intarzie, NIMIC. Ce s-o mai lungesc, au trecut 3 luni ieri de cand am platit piesele si nu le-am primit. Cei de la Dual Tours dau vina de fiecare data pe cei de la Yamaha Romania, ca ei au trimis comanda si acum asteapta, ca nu pot face mai mult. Problema cea mare e ca nu am de unde sa le iau, si deja am pierdut 3 luni, ca sa mai le comand in alta parte inseamna probabil sa ma dau prin noiembrie cel mai devreme. Desi cunosc o persoana care a comandat aceeasi piesa cu doua luni inaintea mea, tot la Dual Tours, si a primit-o in cele 30 zile promise, probabilitatea ca ce mi s-a intamplat mie - si mi se intampla in continuare - sa se intample si altora, este foarte mare. Mai ales ca cei de la magazin nu au parut afectati de chestia asta niciodata, nici macar acum nu par in vreun fel deranjati de faptul ca un client ii suna de atata timp saptamanal, sa aiba bunul simt sa afle de la cei de la Yamaha pe care tot dau vina, ce se intampla cu nenorocitele alea de piese.

 

de 4-5 ani de cand mi-au futut mie achizitia si inmatricularea unui dragstar s-au mai perfectzionat... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...