Sari la conținut

Circuitul De La Bacau


SILVIU.C
 Share

Postări Recomandate

spuneam in pagina anterioara despre cand am fost eu. ei coseau eu treceam pe langa tractor (cativa metri) apoi, genunchi jos pe curba, naylon pe fata mea, din reflexe am indreptat motoru si l-am luat de pe casca. mai dau cateva tururi, este poza unde se vede o buruiana, acolo simt spatele cum pleaca usor. cand trec iar, opresc motoru si iau buruiana.

 

preturile sunt relativ ok, dar as fi pus 30lei ora, 50lei 3ore, sau 100lei ziua. pt ca in cazul meu m-am dus dupaamiaza pe la 4, ce sa mai calclez atunci?

 

cat de pista e frumusica, si te poti da binisor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

spuneam in pagina anterioara despre cand am fost eu. ei coseau eu treceam pe langa tractor (cativa metri) apoi, genunchi jos pe curba, naylon pe fata mea, din reflexe am indreptat motoru si l-am luat de pe casca. mai dau cateva tururi, este poza unde se vede o buruiana, acolo simt spatele cum pleaca usor. cand trec iar, opresc motoru si iau buruiana.

 

preturile sunt relativ ok, dar as fi pus 30lei ora, 50lei 3ore, sau 100lei ziua. pt ca in cazul meu m-am dus dupaamiaza pe la 4, ce sa mai calclez atunci?

 

cat de pista e frumusica, si te poti da binisor

Eu cel putin nu cred ca te poti da binisor cu un SS 600 - 1000 e foarte mica pista si folosesti numai 1 si a 2a mai mult tragi de ea aiurea.. mai ales in curba cu S o iei cu 40..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cel putin nu cred ca te poti da binisor cu un SS 600 - 1000 e foarte mica pista si folosesti numai 1 si a 2a mai mult tragi de ea aiurea.. mai ales in curba cu S o iei cu 40..

te poti da dar nu ca sa zici: ba m-am dat........ ci doar asa cat de cat. doar e pista de karting. intradevar nu ai unde sa ii dai mai mult de a 3a iar restul circuitului nu il poti face cu treapta 2. eu cand am fost, am incercat cu a 2a dar balbaia, doar curba de dupa linia dreapta am pututo lua cu a 2.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica in septembrie avem circuit moto la Bucuresti :) :burnout:

cine te-a mintit. circuitul este doar proiectat. era vorba sa fie finalizat in septembrie, dar daca se apucau in februarie cand a trebuit sa inceapa lucrarile. totusi suntem in Romania, unde scopu scuza mijloacele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate este anuntat si ceva concurs in septembrie pe acel circuit nu stiu acum prea multe .. Am incredere ca va fi si la noi un circuit moto ... Sa nu mai chinuim motoarele pe piste de karting. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica in septembrie avem circuit moto la Bucuresti :) :burnout:

Cica e ca-n "Povestea porcului": sufla porcul pe nas, noaptea, si se face circuitul de "raliuri" (vorba reporterilor cu cultultura de motorsport=0). Bine, in poveste facea un pod intre doua palate. Eu, cu ceva vreme in urma, am pus pariu pe o bere ca nu se va face nici un circuit. Nu vedeti ca sunt numai promisiuni in prag de alegeri? Pana una-alta, bucurati-va pe Selena, Amkart si care or mai fi! Eu prefer sa ma dau pe "Moto GP" pe consola. Parca e mai sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate este anuntat si ceva concurs in septembrie pe acel circuit nu stiu acum prea multe .. Am incredere ca va fi si la noi un circuit moto ... Sa nu mai chinuim motoarele pe piste de karting. :rolleyes:

da, era vorba de etapa RoSBK din septembrie care trebuia sa se tina pe circuitul de la Bucuresti(Adancata) dar cum suntem in Romania(adica voi ca eu nu sunt in Ro :bigstar: ) cu siguranta va fi gata pa in toamna anului ...........2050.

 

vorbisem nu de mult cu unu din cei care era prin in proiect, erau aprobate toate hartiile, si doar autorizatia de constructie trebuia aprobata. dar iarasi cum in Ro interesele fac jocurile din culise,.....vom mai astepta.

 

se zvonea ca ar fi manopera primarului care acum nu mai candideaza si nu-si mai da interesul; sau ceva de genu.

deci...distractie buna pe selena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

smecheria e la targu secuiesc. acolo e cel mai circuit de genul asta. cel mai lung, si cel mai lat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...