Sari la conținut

Circuitul De La Bacau


SILVIU.C
 Share

Postări Recomandate

Scuze ca intru pe regionala ,dar m-ar interesa niste detalii despre circuitul de la Bacau ,care am inteles ca ar fi al lui Sechelariu. Deci ,te poti da cu motorul ,cat costa ,cat timp te poti da ,cum e asfaltul ,e mai mare ca cel de pe amkart si orice alte detalii mai puteti da. :crack: Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tariful intreg este de 85 lei/ zi pentru inchiriere pista, sau 15 lei/ h In cazul in care va hotarati va rog sa ne anuntati cu o zi inainte.

Cu stima

Morunglav Ciprian

Selena Motor Sport

Bacau,str.Chimiei,nr.12

Tel: 0742.109.590

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, special l-am intrebat daca pot sa vin cu motoreta personala. L-am intrebat si daca sambata e liber, da' nu mi-a raspuns inca.

 

Gata, am gasit si harta

 

post-2717-1173777909_thumb.jpg

Editat de Pacasac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Circuitul de la Bacau nu mi s-a parut mai lat decat cel de la Tunari. Tot super, super virajat. Bun pentru Supermoto... :crack:

Ca sa ajungeti la el mergeti pe soseaua de centura spre Iasi, Suceava si il vedeti, ca e exact la marginea drumului, pe dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ,ca latime e la fel ,dar ca lungime am inteles ca e mai mare. Asa este?

 

Pista are o lungime de 1.250 de metri iar pentru situatiile in care se doreste organizarea de competitii sau antrenamente dupa lasarea serii, aceasta este dotata cu o moderna instalatie de nocturna.

Dificultatea pistei, conditiile de rulare, conditiile de securitate precum si toate celelalte elemente tehnice se inscriu in normele impuse de Federatia Internationala de specialitate, fiind omologat ca si circuit de categoria „A".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM dat telefon la administratorul circuitului.

Ne putem da cu motoarele pe el.

Taxa: 25 Euro pe zi.

 

Din discutie a lasat sa se inteleaga ca pentru o anumita suma putem inchiria tot circuitul un anumit timp si sa ne dam acolo, asa ca avem cale libera.

Ne mai lipseste vointa si un pic de organizare ca sa o putem face lata.

Editat de lorddanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles de la fratele meu (lorddanu) nu prea multi

dar daca crei iti poate da maine telefonul administratorului circuitului si poti sa vb in amanunt cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca puneti ceva la cale, da-ti si la mine un pm ca sa fiu pe faza. Piatra Neamtul e prezent si el cu cateva motoare. Dar un lucru sunt curios: nu e prea virajat, ca din ce am vazut, doar la capatul liniei drepte apuci sa dai treapta a 2-a.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare.

Topicul vad ca este mai vechi, dar eu acum l-am vazut..... asa ca nu stiu daca ati mai ajuns pe circuit sau nu.

Pot sa va spun ca eu m-am bagat pe el cu motocicleta, dar mari senzatii nu am avut, din mai multe motive.

1. nu este proiectat pentru motociclete

2. nu este in nici un caz pentru motocicleta mea :thanks:

3. are cel putin doua viraje si o sicana pe care nu poti face mare lucru cu motocicleta decat daca derapezi :crack:

 

Concluzia:

1. daca vreti sa simtiti ceva pe circuitul de la Bacau mergeti numai cu un supermoto (au si ei ceva de inchiriat acolo dar nu am vazut-o, si oricum era o singura motocicleta)

2. cu un speed nu cred sa fie mare diferenta datorita virajelor stranse (eu mi-am polizat scaritele la Vstrom, dar sunt oricum mai jos pozitionate decat la un speed)

3. am scos timp mult mai mare decat atunci cand am mers cu kartul.... nu mi-a iesit partea cu derapatul in viraj pe motocicleta :welcome:

4. cu prima ocazie cand ajung prin bucuresti (august probabil... si sper sa vin si cu motocicleta) vreau sa intru pe AMCKART sa pot face o comparatie. Am mers pe pista de la AMCKART dar numai cu kartul.

 

Cam asta este....... parerea mea.

Alte detalii si impresii cred ca pot da mai bine baietii din Bacau. :D

Pana atunci....."calariti" cu grija .... si asfalt uscat :agree:

Editat de comieu2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...