Sari la conținut

Hotel Park - 13.03.2007


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bine ca motociclistul e ok.. Si idioata trebuia pusa cu dintii pe bordura..

 

De unde tot apar pulifrici astia cu 2-3 posturi fara permis,fara motor fara date si da si ei cu bata in balta :hug: un lucru e clar ,multi prosti pe lumea asta.

 

Pacat de incident si daca au stat 30 min pana a venit salvarea si aia care trecea prin zona din intamplare e grav defapt nu e grav e cred crima pe fata ,ma gandesc oare nu au stati pe salvariile astea si nu sunt imprastiate prin tot orasul tocmai ca sa faca fata destul de rapid la interventii si sa nu dea vina pe traficul infernal din Bucuresti.

Insanatosire grabnica daca mai poate fi vorba de asa ceva si multa :crack: oamenilor incompetenti din tara asta ,multa :wave: politaiului care a declarat ca nu pune mana pe ea si il invit personal sa vina sa ma cunoasca sa-i dau un bocanc in fata aia de tembel cu 4 clase, si rusinica celor care trec pe langa accidente si nu dau o mana de ajutor ci vin repede sa urce pe forum "stirea"

 

Ps:rusinica e eufemism :eek:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nashpa frate... daca u suntem atenti o sa devenim specie ep cale de disparitie... hai sa mai lasam si noi de la noi si sa fim realisti... si oi mergem cu viteza de ce sa nu recunoastem??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda exact langa liceul meu...femeia a mai cazut si dupa targa in ambulanta..in timp ce coborau bordura..si sansele de a supravietui sunt foarte mici...motociclistul se pare k a scapat..

 

 

A CAZUT DE PE TARGA? :crack:

Cine dracu sunt maimutele astea de pe Salvare, pt numele lui Dzeu?!?

 

E de durere de cap faza asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot aud la radio o reclama la cele mai rapide salvari (timp de reactie 2-3 minute cica) de la BGS , am uitat sa notez numarul de telefon...este un serviciu privat de ambulanta,trebuie platit...dar mai bine platesc ceva si ajunge in 2-3 minute decat sa fie "moca" si sa astept o juma de ora ca sa ma scape in freza de pe targa... :crack:

 

Observ ca s-au facut discutii mai mult despre viteza decat despre accident in sine si despre faptul ca domnisoara aceea traversa neregulamentar...de unde stiti voi ce viteza avea motociclistul???hai sa ne dam cu parerea toti , facem un sondaj ... poti sa mergi si cu 50 la ora,daca dai de un pieton kamikaze tot il lovesti , iar drumul pe care s-a produs accidentul este plin de praf,trafic,gropitze etc.

 

Sa-i ajute Dumnezeu atat pe motociclist cat si pe "pietoanca" , poate mai invata lumea ceva din chestia asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va zic ceva mai concret

m-a sunat acum un coleg si mi-a povestit una alta ca el a stat acolo la accident

deci femeia traversa nu era pe trecere

si omu cu cbr-u a trecut si a luato pe femeie

baiatul care m-a sunat mi-a zis ca saraca femeie se zbatea si nu putea sa respire

politaii au zis ca nu pun mana p ea ca dak le moare in mana dau ei cu subsemnatul

saraca femeie statea practic pe asfalt si nu punea nimeni mana pe ea

baiatului ii curgea sange din gura

biata femeie cik avea picioarele rupte si astea..a venit salvarea sa o ia

din ce mi-a zis baiatul cik au luato in viata dar el zicea ca nu crede ca a mai supravietuit

frate ce nebunie :wave:

cum ma sa nu-i acorzi primul ajutor fiindca dai cu subsemnatul

pai scriam 10 topuri de hartie si tot faceam ceva sa salvez viata unei persoane

dar......vorba cuiva cunoscut din lumea media "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci accidentul a fost asa : a venit din curba d ela jiului motociclistul,femeia i-a iesit brusc in fata dintre boscheti ,a luat-o dupa care a lovit bordura si stalpisorii aia de pe marginea drumului

CONSECINTE

femeia in stare grava

el plaman perforat+ceva la cap nu se stie inca ce,azi noapte la ora 11 la 3 ore dupa accident era inca la reanimare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi de dimineata am vazut si eu de pe contrasens, in "goana masinii", locul accidentului, cu vreo 5-7 stalpi smulsi.... Daca nu uit diseara si daca are colegul meu aparatul foto la el, o sa opresc sa fac o poza cu locul accidentului. E nasoala zona, ca e imediat dupa niste denivelari ale carosabilului (a se citi "cratere"). Am impresia ca e si vizibilitatea naspa, ca e o mica curba in locul respectiv (nu ma refer la aia de 90 grade pe dreapta, ci aia usor pe stanga, chiar dupa asta pe dreapta) si mai e si panta, ceea ce te face cateodata sa accelerezi mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah fratilor, voi va auziti ce ziceti?

Eu unul zic asa:

1.ai lovit un pieton in oras - esti de vina;

2.ia-i dat 140 in oras si altul ti-a iesit in fata - esti de vina;

3.nu te-ai incadrat pe viraj si ai lovit o masina - esti de vina;

4.ai depasit pe stanga in intersectie - esti de vina;

Bagati-va mintile in cap!Tot dam vina pe altii, dar la ce facem noi inchidem ochii ca de aia ne-am luat rachete, sa spargem cerul.

PS:si ca sa nu fiu ipocrit recunosc ca si azi i-am dat un 200, dar era intre localitati si pe 5 km de drum era o singura masina care mergea bine mersi pe banda ei.

 

Maestre,

1.A face afirmatia ca a lovi un pieton, te face vinovat , indiferent de circumstante, e o exagerare deplina. De unde si pana unde esti vinovat, daca conduci regulamentar??? Toti platim pt ce gresim, chiar daca se intampla sa fie prinsi in accidente si nevinovati. Daca un pieton are chef sa traverseze pe unde doreste, trebuie sa isi asume riscul de a fi accidentat.

2.Daca eu merg cu 140 in oras, platesc ca depasesc viteza legala, nu ca trece tanti X pe unde are chef, si eu o spulber si eventual mai si mor ca aia nu trece pe unde o obliga legea. Daca as merge io cu 140 pe trotuar, cum ar fi ?!?!!?

Eu mergeam cu 16km/h si una mi-a cazut de pe refugiu in fatza masinii, rupandu-si mana si dupa 9 ani de judecata, cica eu am fost de vina "ca nu am redus viteza la limita evitarii oricarui pericol" , adica de la 60 la 16 nu se pune, iar ca proasta aia, cade de pe refugiu a fost vina mea... si pe deasupra ma mai si usurat de 10000 EUR, daune ca de ....

Asa ca abtine-te de la a face comentarii... Fiecare sa plateasca pt ce lege incalca... ca de aia au impresia pietoni ca pot face orice, ca mai rau o ia soferul nu ei, care fac ce poftesc si unde poftesc. daca ar sti ca pe strada pot muri si familiile lor vor plati pt toate daunele, nu ii mai vezi peste tot. Pacat ca nu stiu sa asculte de lege ci doar de bici.

Mai peste tot, pietoni stiu ca pe carosabil nu au ce cauta, numai la noi, nu.

In cazul acestui accident ce vina avea motoristul ca femeia traversa pe unde dorea? De ce nu a trecut pe zebra? de ce nu s-a asigurat? De ce nu a luat toate masurile pt a evita accidentul? sau astea trebuie imputate doar soferului ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde tot apar pulifrici astia cu 2-3 posturi fara permis,fara motor fara date si da si ei cu bata in balta :crack: un lucru e clar ,multi prosti pe lumea asta.

 

Nu iti doresc sa iti iasa una in fatza, tu sa o eviti si sa ramai in scaunul cu rotile pt tot restul vietii, putand sa iti misti doar capul si atat, iar ea sa se duca in treaba ei ca si cum nu s-a intamplat nimic. PIETONI nici macar nu constientizeaza ca pe langa ei ne pun si pe noi intr-un mare pericol, cand sunt pe strada aiurea... asa ca, o data trecut prin asa ceva, nu prea iti vine sa ii mai ierti pe cei care nu respecta legile si pe cei din trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"2.Daca eu merg cu 140 in oras, platesc ca depasesc viteza legala, nu ca trece tanti X pe unde are chef, si eu o spulber si eventual mai si mor ca aia nu trece pe unde o obliga legea. Daca as merge io cu 140 pe trotuar, cum ar fi ?!?!!?"

 

Gresesti prietene...nu e asa. Daca tu mergi cu 140 in orash ai vina fatza de tine. Important este ce poti face TU pentru TINE ca sa eviti astfel de situatii sau macar sa reduci riscurile unei raniri grave sau poate chiar fatale.Crezi ca mai conteaza cine e vinovat cand ramai nemiscat pe asfalt ? Crezi ca o sa scrie pe piatra "Aici se odihneste "Nume", dar nu a fost vinovat"

 

Sa controlam macar ce putem noi controla, si anume mana din gaz. Sunt suficiente surprize in trafic si asa...hai sa nu adaugam la ecuatie si viteze de 100+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"2.Daca eu merg cu 140 in oras, platesc ca depasesc viteza legala, nu ca trece tanti X pe unde are chef, si eu o spulber si eventual mai si mor ca aia nu trece pe unde o obliga legea. Daca as merge io cu 140 pe trotuar, cum ar fi ?!?!!?"

 

Gresesti prietene...nu e asa. Daca tu mergi cu 140 in orash ai vina fatza de tine. Important este ce poti face TU pentru TINE ca sa eviti astfel de situatii sau macar sa reduci riscurile unei raniri grave sau poate chiar fatale.Crezi ca mai conteaza cine e vinovat cand ramai nemiscat pe asfalt ? Crezi ca o sa scrie pe piatra "Aici se odihneste "Nume", dar nu a fost vinovat"

 

Sa controlam macar ce putem noi controla, si anume mana din gaz. Sunt suficiente surprize in trafic si asa...hai sa nu adaugam la ecuatie si viteze de 100+

 

Corect. nu neg ca reducerea vitezei, reduce si riscul accidentarii grave. Insa la fel de bine pot sa nu mai ies din casa, ca e prea periculos, eventual nu ma mai deplasez decat in tanc si iti pot exagera asa la nesfarsit.

Dar sa nu imi zica mie unul ca pentru ca eu merg cu nu stiu ce viteza, sunt vinovat, ca toate bezmeticele sunt pe mijlocul strazii.

Cum era si amicul ala care s-a oprit la pietoni ieri si l-a luat ala din spate cu matizul ca faca el nu stiu ce scheme.... Ce mai zici in cazul asta?

Mie mi-a iesit ala pe caramfil, acu 10 zile, de pe cedeaza si acu stau cu mana in ghips si cu motorul vechi de 5 sapt la muchia daunei totale... ce sa mai zic... noroc ca nu aveam decat in jur de 60 si ca am culcat-o, ca daca intram si io in masina, la revedere, mesaje pe forum... Aici eu ce vina aveam ? Ca mergeam pe unde trebuie si cum trebuie ?

Nu imi place cand vina este aruncata celor care nu gresesc, ci care sunt pusi in situatii tampite din indolentza si prostia altora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde s-a plecat si unde s-a ajuns...

 

Am impresia de foarte multe ori cand intru la sectiunea Accidente ca multi ce scriu aici sunt interesati doar de senzationalul faptelor. "A murit, nu a murit, cum a murit, poze sa faca cineva repede, da stai sa vezi ce mi-sa intamplat mie..." Si apoi sa se puna pe marginea santului la taclale, cum se face la noi romanii.

Pacat.

Un om sufera. Chiar daca a fost prost, inconstient, sau doar a avut pur si simplu ghinion.

O mie de vorbe doi bani nu fac.

Prosti, inconstienti, ghinionisti vor fi mereu indiferent cat vom incerca sa mediatizam lucrul acesta.

Cred mai mult in prezentarea succinta a faptelor si a urmarilor accidentului. Cine stie sa citeasca si sa bage la cap invata. Cine nu. NU.

 

PS: A fost prima si ultima data cand am scris la aceasta sectiune.

Bafta si sa nu facem vreodata subiectul acestei sectiuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-l cunosc pe baiat, stiu doar niste date sumare despre accident, nu mi-am permis si nu-mi voi permite sa vorbesc despre asta.

 

Da-mi voie sa te intreb Fire929 : Daca tu aveai 140 in loc de 60 cand a iesit masina aia de pe cedeaza, ce se intampla ? Vezi...asta am vrut eu sa zic, se intampla si asa suficiente ghinioane, prea multi imbecili in trafic. Adauga 100km/h + imbecili de soferi/pietoni si vezi ce iese

 

Eu nu arat pe nimeni cu degetu, as fi ipocrit avand in vedere cum am mers eu pana acum cu motorul. Vreau doar sa constientizati la ce va supuneti atunci cand treceti cu 140prin orash. Eu nici macar nu am zis ca esti vinovat (legal), am zis ca esti fatza de tine ca iti permiti sa mergi cu asemenea viteze unde nu ar trebui sa mergi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca a vazut cineva cam cum arata topicul de accidente in ultima saptamana. E ingrijorator, chiar ingrijorator.

 

Si asta e doar inceputul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun... Sa vezi acu discutii ce o sa iasa... Am oprit cand ma intorceam de la munca acolo si am facut niste poze... E singurul loc care are stalpii spulberati. M-a frapat faptul ca nu erau urme, dar au trecut 24 de ore si sute, daca nu mii de masini pe acolo.

 

post-10458-1173897143_thumb.jpg de acolo venea

post-10458-1173897166_thumb.jpg

post-10458-1173897191_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah fratilor, voi va auziti ce ziceti?

Eu unul zic asa:

1.ai lovit un pieton in oras - esti de vina;

2.ia-i dat 140 in oras si altul ti-a iesit in fata - esti de vina;

3.nu te-ai incadrat pe viraj si ai lovit o masina - esti de vina;

4.ai depasit pe stanga in intersectie - esti de vina;

Bagati-va mintile in cap!Tot dam vina pe altii, dar la ce facem noi inchidem ochii ca de aia ne-am luat rachete, sa spargem cerul.

PS:si ca sa nu fiu ipocrit recunosc ca si azi i-am dat un 200, dar era intre localitati si pe 5 km de drum era o singura masina care mergea bine mersi pe banda ei.

 

 

 

de acord 100la100.

Editat de old school
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au aratat la stirile ProTv o filmare a accidentului! secventele au fost trase de o camera video a unui hotel! Din cate se vede...motociclistul nu iesea din nicio curba ci mergea pur si simplu in linie dreapta...CU CEVA viteza! Intr-adevar pietonul traversa prin loc nepermis...DAR...si viteza....

 

http://www.protv.ro/stiri/social/in-bucure...tarea-unei.html

 

P.S. Ce-mi plac topicurile astea de tot rahatul! Caruta de idioti care incep sa-si dea cu parerea si pana la urma...se uita de unde s-a plecat! Mai iesiti putin la aer si racoriti-va!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au aratat la stirile ProTv o filmare a accidentului! secventele au fost trase de o camera video a unui hotel! Din cate se vede...motociclistul nu iesea din nicio curba ci mergea pur si simplu in linie dreapta...CU CEVA viteza! Intr-adevar pietonul traversa prin loc nepermis...DAR...si viteza....

 

http://www.protv.ro/stiri/social/in-bucure...tarea-unei.html

 

P.S. Ce-mi plac topicurile astea de tot rahatul! Caruta de idioti care incep sa-si dea cu parerea si pana la urma...se uita de unde s-a plecat! Mai iesiti putin la aer si racoriti-va!

 

mda.. din ce am vazut din filmuletz , nu cred ca avea mai mult de 70-80 kmph ... parerea mea, sunt curios ce vor zice cei de la Politie. Sigur, era oricum peste limita legala, dar nu cred ca daca femeia era ceva mai atenta la ce se intampla pe sosea ,nu il observa !

 

Ce s-a intamplat dupa.. treaba cu ambulantele.. este Romania curata, din nefericire nu e prima intalmplare de acest gen, si nici ultima :crack: .. Cu siguranta se va musamaliza totu si din aia 10 insi de care se pomeneste in reportaj nici unu nu va fi dat afara !

 

.. ce sa zic.. sper sa-si revina amandoi, am inteles ca situatia lor mediacala nu e prea buna, sper sa-si revina si sa invete fiecare ceva din cele intamplate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-l cunosc pe baiat, stiu doar niste date sumare despre accident, nu mi-am permis si nu-mi voi permite sa vorbesc despre asta.

 

Da-mi voie sa te intreb Fire929 : Daca tu aveai 140 in loc de 60 cand a iesit masina aia de pe cedeaza, ce se intampla ? Vezi...asta am vrut eu sa zic, se intampla si asa suficiente ghinioane, prea multi imbecili in trafic. Adauga 100km/h + imbecili de soferi/pietoni si vezi ce iese

 

Eu nu arat pe nimeni cu degetu, as fi ipocrit avand in vedere cum am mers eu pana acum cu motorul. Vreau doar sa constientizati la ce va supuneti atunci cand treceti cu 140prin orash. Eu nici macar nu am zis ca esti vinovat (legal), am zis ca esti fatza de tine ca iti permiti sa mergi cu asemenea viteze unde nu ar trebui sa mergi

Corect!

Uite, in sfarsit, un om care intelege ce am vrut sa zic in posturile anterioare.

Is destui descreierati in trafic si viteza care o dezvoltam noi de regula doar agraveaza lucrurile.

Poate nu m-am exprimat cum trebuie insa in acest caz: una e sa te surprinda un pieton cand ai 70km/h si alta e cand ai 140 - despre asta era vorba.

Peace si sa speram ca baiatul cu accidentul o sa fie bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acumam vazut stirea de la protv...pana la urma stie cineva ceva clar si concret despre starea celor doi..................uffff sa dea Dumnezeu sa nu postam R.I.P.-uri pt niciunul dintre ei......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...