Sari la conținut

Hotel Park - 13.03.2007


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:D Maine dimineatza in jur de ora 9 Robert va fi adus la capela de la o bisrica pe Titulescu, nu shtiu sigur care e biserica pt ca nu prea shtiu ce biserici sunt acolo. O sa aflu tot azi cand o sa fie funeraliile sigur. Revin incaodata cu ideea ca totzi motociclishtii care au timp shi care vor sa aduca un omagiu acestui tanar, shi bun prieten, sa incerce sa vina la inmormantare sa-l conduca pe ultimul drum in ZGOMOT DE MOTOARE TURATE, am incerdere in voi ca vetzi incerca pt ca shtiu ca suntetzi foarte unitzi. DUMNEZEU SA-L IERTE! :lol:

 

http://www.protv.ro/filme/motociclistul-ca...ile=15246#15246

post-16795-1174386172_thumb.jpg

post-16795-1174386188_thumb.jpg

post-16795-1174386197_thumb.jpg

Editat de b3lz3buth_666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

:D :lol:

:D

daca femeia scapa , ar trebui cautata la urmatoarea trecere neregulamentara si vindecata de pacate. (and i REALLY don`t give a phuck about what anyone says ... asta o fost omucidere de motociclist )

Sunt fff socata! Nu imi revin!!

Nu sunt jurista si s-ar putea sa gresesc, dar daca noi putem fi acuzati de omor din imprudenta, de ce nu poate fi si invers.Din prostia unui pieton a murit un om, practic din imprudenta femeii a murit motociclistul.

Si eu am fost nevoita in urma cu 2 zile, sa pun moto jos, pentru ca 2 pietoni terminati, mi-au sarit in fata dintre masini.Ei au plecat mai departe, eu am ramas jos.

 

Condoleante familie. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim PROTV. Prin intermediul acestui mesaj, doresc sa multumesc PROTV.

 

Sunt un bun prieten si vecin de cartier cu motociclistul Robert Calinoiu care a decedat ieri 19.03.2007 la varsta de numai 20 ani. Va trimit acest e-mail pentru a va felicita pentru sprijinul acordat in media, poate datorita dvs sa se faca auzita durerea noastra si a familiei si sa ajute la pedepsirea celor de la serviciul de ambulanta care pur si simplu au "ajutat" la agravarea starii lui care a dus la moarte. Pentru faptul ca dvs ati fost primii care au dat stirea in seara accidentului si cei care au dat imagini de la locul accidentului ieri cand eram foarte indurerati aprinzand neputinciosi lumanari, lumanari care peste ceva timp ar fi trebuit sa nu fie asa, sa fie pe un tort mare pe care el sa l-e stinga fericit ca implineste 21 ani. Tin sa precizez ca informatie, si chiar mai intai sa multumesc si celor de la biserica Pajura, ieri cand am aflat am plecat mai inati toti prietenii sa aprindem o lumanare la biserica, cei de acolo au batut pentru sufletul lui clopote de jale, e de nedescris ce am putut simti stiind ca asta este "muzica" pe care o asculta el acum. Daca tot dvs ati fost cei cu stirea, poate reusitzi si dvs sa aflati de funeralii. Corpul lui neinsufletit va fi adus maine, 21.03.2007, ora 9 AM, la capela de la o biserica din zona Titulescu, imi cer scuze inca nu stiu exact si nu cunosc ce biserici sunt acolo in zona, iar funeraliile inca nu stiu la ce ora si la ce cimitir vor avea loc, dar promit sa revin cu informatii. Va multumesc si sa speram ca se va schimba ceva ca si alti tineri sa nu mai treaca prin ce a trecut Robert. Dumnezeu sa-l ierte.

 

 

P.S. : acesta este ce mail am trimis PROTV-ului.

Editat de b3lz3buth_666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

unde poate lumea sa-si aduca un ultim omagiu? stie cineva detalii?

 

Am postat mai sus primele detalii... cu restul detaliilor, numele bisericii, numele cimitirului shi ora exacta a inmormantarii o sa revin mai tarziu. Momentan shtiu doar ca maine la 9 AM il aduce la o biserica de pe Titulescu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vom fi acolo cu toate ca maine sau la noapte se anunta ploaie .... si .. sper sa nu va sperie picaturile de ploaie daca vor fi si sa veniti cu masini caci cum bine spunea cineva in posturile anterioare .. pt motor traia.

 

Condoleante familiei, si iar spre rusinea mea caci imi era vecin de cartier nu L-AM CUNOSCUT. Pacat !

:D:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum cine nu o sa aiba timp maine pt inmormantare, la locul accidentului este in fiecare clipa cate cineva acolo. Se poate duce sa aprinda o lumanare pt sufletul lui, sau la Biserica Pajura care e la nici 100-150 m de locul accidentului. Poate multzi vor zice ca sunt prea insistent ca postez asha des despre acelashi lucru, poate asha e, dar totushi nu shtiu cum sa imi mai potolesc regretul, shi vreau sa fie cunoscuta durerea noastra shi sa se opreasca aceste accidente shi erori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Voi trece si eu diseara pe acolo. Suntem alaturi de tine, familie. Tocmai pentru ca unii dintre noi stiu ce inseamna sa pierzi pe cineva drag.

 

RIP

 

O sa trec si eu seara pe acolo.. Din pacate, dimineata sunt la servici si nu am nici o sansa de a lipsi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza unei batrane care daca nu traversa neregulamentar si nu s-ar fi intamplat ce s-a intamplat avea toate sansele sa moara de batranete cand ajungea acasa? :D Placerea de a conduce moto in Romania se plateste prea scump ... Pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti ... poate i-a dat locu in RATB vreodata lu` asta sau poate i-a usurat batranetea intr-un fel sau altu ... Si prima care a plecat cu salvarea a fost tot ea... cu ce a gresit copilu asta sa plateasca pt gresala unei nenorocite? Avea si el un GS 500 inainte si ii placea sa mearga saracu ....s-a dat cu a mea si a zis ca vrea si el una mai mare ....si-a luat RR-ul si in 2-3 zile i-a luat hodoroaga asta fericirea si zilele :lol: :D Dumnezeu sa te odihneasca prietene ... sa ai grija de noi ...acum ai puterea :D(

Editat de tepi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare, mare tristete si jale :lol:

Oare in fiecare sezon trebuie sa platim un tribut? :D

Imi pare nespus de rau!

 

Odihneste-te in pace, Robert! :D :D :) :D

Condoleante familiei.

Editat de sorin56ro2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De parca nu era de ajuns ca ne omorau conservarii ca pe sobolani, acum ne omoara si pietonii ! :D

Eu mi-am vandut motorul; astept sa mai treaca 1-2-3 ani, poate vin vremuri in care sa putem supravietui si noi pe sosele, nu sa fie ca ruleta ruseasca orice iesire.

 

Odihneasca-se in pace. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...