Sari la conținut

Accident Strada Sebastian... 15.03.2007


liviu_pyt
 Share

Postări Recomandate

Urmaresc in fiecare zi topicurile cu accidente.si nu imi vine sa cred ca in ultima saptamana am auzit in ficare zi de cel putin un accident.Haideti sa fim seriosi.In loc sa criticam masinistii mai bine ne uitam la indicatoru de viteza.Cum se face ca rar vezi un accident de scuter .Iar ala nu mai are tobe zgomotoase.NU spun ca soferii nu sunt de vina.Pur si simplu ne place noua sa gasim tzap ispasitor p masinisti.Majoritatea accidentelor au fost implicate moto de viteza.Oare de ce ?Lasati fratilor gazu ala in pace.Mergeti pe autostrada daca veti viteza, si vreti adrenalina ca sa fie viteza ilegala.Mrgeti pe circuit.Pericolul e la fiecare colt de strada.Noi trebue sa ne pazim si nu altii.Am vazut azi de 2 ori un baiat pe un SRAD alb cu albastru pe la razoare si mergea omu foarte precaut.Daca te regasesti printre cititori te felicit.Si u am vitezista si stiu ca e greu sa nu ii dai.Dar totusi , hai sa ne tinem abtitudinile de piloti pentru circuit sau alte drumuri.Bucurestiul nu e ptr viteza si smechreli, maiales pe moto.

Drum bun si aveti grija la gaz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeam azi pe Sebastian spre !3 Septembrie si aproape de liceul "Vulcan" vad multa lume, si cand ma uit mai bine, un accident.

Era unu din accidentele care se intampla tot mai des in ultima perioada.

Moto vine pe prioritate, prost se baga prea mult si nu acorda prioritate.....motociclist aproape mort si soferu cu masina putin speriat decat.

 

Imi pare rau ca sunt multi prosti care au carnet si altii care pur si simplu dorm la volan. :lol:

 

Din fericire motociclistul nu a murit, e lovit destul de grav dar e in viata.

 

Aveti grija cum mergeti ! :D

post-14553-1174001903_thumb.jpg

post-14553-1174001914_thumb.jpg

post-14553-1174001922_thumb.jpg

post-14553-1174001931_thumb.jpg

post-14553-1174001939_thumb.jpg

post-14553-1174001947.jpg

 

Am uitat, lumea adunata zicea ceva de genu " asa le trebuie, merg cu prea mare viteza...motociclistul e de vina ca venea cu viteza mare....etc"

 

Si un sfat pt toti care sunt pe 2 roti. Un accident la 50km/h nu se compara cu unu la 80km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi s-a intamplat sa fiu la fata locului a doua accidente! dimieata la cel de la Academie ...seara ...cel din Sebastian! intre ele am facut o plimbare Bucuresti spre Alexandria....Giurgiu si inapoi Bucureesti! ...concluzia...a devenit un pericol sa mergi cu moto prin oras! se circula brutal si nervos!

 

Ms Sebi pt intrebare i-am raspuns prietenei pe pm, vb cand sunt mai bine

 

Accidentul s-a intamplat din vina soferului de audi care era sa intre in masina tatalui meu prima data apoi s-a panicat cred ca i s-a oprit motoru si a ramas pe cele 2 benzi "de-a latul" am incercat sa o i-au prin stanga ,adika prin fata si sa il evit am franat si mers la limita dintre sensul meu de mers si contrasens si chiar atunci a accelerat si m-a aruncat de pe motor in aer cred ca in jur de 2 m. Am incercat sa ma duc la el sa il trag la raspundere dar durerile m-au facut sa ii zic decat o fraza " ce faci mah, ma.. omori, omori lumea pe strazi" apoi am cazut lat.

 

o sa postez cand pot si ma simt ok deocamdata ma dor picioarele si bazinu si mana dreapta destul de rau, i-au calmante.

 

viteza a fost foarte mika de 35- 40 km /h deoarece era un motor recent cumparat si am zis ca nu merg tare in Bucuresti cu el.

Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud ca s-a intamplat iar un accident.. Slava Domnului ca esti viu.. intreg nu pot sa spun! Am cazut si eu la viteza mica anul trecut si este groaznic, intradevar... Iti doresc insanatosire grabnica si completa! Toate cele bune!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima cu recuperare urgenta . Scrie-ne si noua ce model de casca aveai pe cap ca am inteles ca a cam sarit de pe scafarlie . Nu de alta dar sa o evite lumea la achizitie ..

 

 

Ride safe & take care !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WOW nu imi vine sa cred de numarul mare de accidente, chiar nu stiu ce naibi se intampla, toata lumea parca se uita pe cer, numai la drum NU, si eu era sa ma tavalesc ieri, bine k am scapat, baii frate daca mai continua asa numarul mare de accidente hai sa ne vindem motoarele si ne cumparam un TANC ii facem asigurare si curatam Bucurestiul de "chiori"

Alte solutii chiar nu vad,...dati-va si voi cu parerea, poate totusi gasim o cale de scapare, de evitarea acestor drame

 

Numai bine.

 

dupa aceea vindem Tancul si ne cumparam din nou motoare, k o sa fie SECETA de masini si putem circula OK :D

 

 

/index.php?showtopic=83529

 

Ziua in care am avut acceasi idee cu tine. :lol: Arunca o privire sa vezi.

 

Asfalt uscat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul pare o Yamaha FZR de 600 mai vechiuta, 91-92...

Sa fie de vina si pauza de iarna ???

:D

care iarna?

 

Ms Sebi pt intrebare i-am raspuns prietenei pe pm, vb cand sunt mai bine

 

Accidentul s-a intamplat din vina soferului de audi care era sa intre in masina tatalui meu prima data apoi s-a panicat cred ca i s-a oprit motoru si a ramas pe cele 2 benzi "de-a latul" am incercat sa o i-au prin stanga ,adika prin fata si sa il evit am franat si mers la limita dintre sensul meu de mers si contrasens si chiar atunci a accelerat si m-a aruncat de pe motor in aer cred ca in jur de 2 m. Am incercat sa ma duc la el sa il trag la raspundere dar durerile m-au facut sa ii zic decat o fraza " ce faci mah, ma.. omori, omori lumea pe strazi" apoi am cazut lat.

 

o sa postez cand pot si ma simt ok deocamdata ma dor picioarele si bazinu si mana dreapta destul de rau, i-au calmante.

 

viteza a fost foarte mika de 35- 40 km /h deoarece era un motor recent cumparat si am zis ca nu merg tare in Bucuresti cu el.

daca la 35-40 km/h, ne ciufulim e nespa/Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns sa cred ca de unul singur e foarte periculos sa circuli prin Bucuresti. Zilele trecute am avut diverse momente in care credeam ca o sa fiu trantit de diversi "soferi" de conserve. Am vazut insa ca daca mergem mai multi, ei se feresc... In fine... cine a avut ideea sa se lipeasca autocolante pe masini prin care se atentioneaza ca poate sa fie un motorist langa ... se bucura de tot respectul meu. Propun sa se mai puna un autocolant, la cei care merg aiurea, ceva de genul: Blonda la volan

 

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, insanatosire grabnica si bafta la reparatie, daca ai nevoie de un sfat-ceva, contacteaza-ma. O sa fie greu cu furca, sunt cam lacomi baietii care vand, caci sunt cele care se deterioreaza iremediabil in majoritatea cazurilor. Toate bune, Vali :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns sa cred ca de unul singur e foarte periculos sa circuli prin Bucuresti.

 

propun sa-ti iei o dadaca de preferinta... blonda... sa aiba grija de tine prin oras... daca de unul singur nu poti :bounce: ...sa nu mai depinzi de altii la plimbarica...

 

Propun sa se mai puna un autocolant, la cei care merg aiurea, ceva de genul: Blonda la volan

 

asta ar trebui sa ti-o lipesti tu pe gura... din cand in cand :D

 

in rest tot respectul pentru tine :cheers:

 

 

 

insanatosire grabnica!!! bikerboy-iuliano se repara fierul...tu sa fi sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...da adevarat este...dar va trece si aceea dupa cateva ture cu ea nou reparata si pusa la punct...la urma urmei e doar inceputul sezonului...hai! bafta in continuare si fara evenimente in noul sezon...sa iti iasa bine socotelile cu asigurarile :cheers: ....sau bafta la unul nou :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...