Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

baga o poza cu sistmul de prindere si cu cutia pe partea pe care se prinde te rog.

 

1 mai o intalnire a TDM-istilor??

Salutare Cavalerule, am sa fac si am sa postez maine poze cu sidecase-ul si cu sistemul de prindere al lui. :cheers:

Ar fi ok o intalnire a noastra de unu mai, sa ne distram putin si sa ne cunoastem personal. Ce ziceti? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai hai sa facem planul, unde ne adunam si unde stam, va bagagi dragi meii?

 

ce ziceti de lacul bolboci? drum de offroad un pic, avem si loc unde sa punem cortu avem si loc de cazare, in functie de vreme :cheers:

 

ce ziceti daca as face topic separat pt asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa facem planul, unde ne adunam si unde stam, va bagagi dragi meii?

 

ce ziceti de lacul bolboci? drum de offroad un pic, avem si loc unde sa punem cortu avem si loc de cazare, in functie de vreme :cheers:

 

ce ziceti daca as face topic separat pt asta?

 

Nu vreau sa crezi ca sunt gigi contra insa eu stiu ce inseamna drumul spre bolboci. De 1 mai o sa fie destul de frig,s a nu vb de drum care este mai mult decat nashpa. Eu cred ca schimb semeringurile la furca daca mai merg acolo. As propune ca locatie, Valea Doftanei, langa Campina, in Prahova.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar o parere... sa nu dati cu rosii, dar de 1 mai pe langa faptul ca s-ar putea sa fie cam frig la munte, o sa fie nebunie mare pe peste tot, gratare chestii plus ca unii pleaca la mare, altii in miniconcedii etc. Ce incerc sa zic ca e ca 1 mai e oricum o ocazie ptr o iesire si ar fi pacat sa fim nevoiti sa alegem intre una si alta. Al doua precizare importanta e ca e total nerecomandat sa mai campezi in Bucegi sau in zona Brasovului. Vezi cazul turistului german de-asta vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, alte locatii? pe undeva pe langa sibiu? sau pe valea oltului??

 

propuneti domnilor

 

sau facem o adunare in bucuresti si bagam o tura mica pana la mare?? la 2 mai de exemplu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, alte locatii? pe undeva pe langa sibiu? sau pe valea oltului??

 

propuneti domnilor

 

sau facem o adunare in bucuresti si bagam o tura mica pana la mare?? la 2 mai de exemplu

La micul golf ar fi tare, o noapte la cort, liniste, un foculet, o bericioaica.... eu ma bag, oricum vroiam sa merg la micul golf de 1 mai, vama s-a cam dus...

 

S-auzim de bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga o poza cu sistmul de prindere si cu cutia pe partea pe care se prinde te rog.

 

post-25487-1236263377_thumb.jpg post-25487-1236263399_thumb.jpg

post-25487-1236263422_thumb.jpg post-25487-1236263439_thumb.jpg

post-25487-1236263504_thumb.jpg

Numai bine :cheers:

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush cum o fi emotiile de campare daca tot om fi x+1

Te pui cu ursu'?! Ca io la asta ma refeream... In mod normal nu se apropie nici de oameni nici de corturi, dar pe-acolo s-au invatat. Am auzit discutie in magazin la Ascent de ex., printre pasionati, ca nu mai e de campat prin Bucegi.

 

M-as baga si eu, dar de 1 mai n-o sa pot mai mult ca sigur. Oricum, anul e lung si poate vor exista si alte adunari de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda. cati oameni atatea pareri.....

Asa se intampla in general. Ar fi doua variante:

1. Cine a ridicat problema, daca nu gresesc Cavaleru, dupa consultari cu multimea, sa stabileasca pana la urma unde si cand.

2. Dupa o mica dezbatere sa se faca un poll cumva, sau mai simplu sa se contabilizeze voturile pur si simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zona faina este si la vidraru - balea lac. cu conditia sa fie vreme buna de 1 mai . asfalt uscat pentru toti.

Ar fi o idee buna si aceasta locatie. Insa trebuie sa tinem cont si de parerea tuturor, mai ales ca unii o sa vina mai de departe.

Trebuie sa alegem o locatie cat mai convenabila tuturor, atat ca zona cat si ca km. pe care ii are fiecare de parcurs.

Numai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de poza. difera de al meu. :cheers:

Da, difera, acum am observat la tine, ca ai acelasi tip de topcase si sidecase ca al meu, numai ca eu am doar topcasul din spate, la fel ca ale tale, marca ''nonfango'' si acestea au o altfel de prindere pe placa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum zice bine linx trebe sa ne organizam asa ca daca tot eu am venit cu ideea o sa ma pun si la treaba

 

perioada intrunirii va fi un week-end eventual includem daca voi puteti si ziua de vineri. astfel incat sa avem o zi full de stat la chat :cheers:

 

ca locatie mi-am cam dat seama ca trebuie sa fie ceva in centrul tarii iar pt asta exista in viziunea mea stramta 2 locatii.

 

1. Breaza

si

2. intrarea pe transfagarasan dinspre sibiu. ( zona sunt multe pensiuni sau un pic mai la deal este hotelul Balea cascada unde se poate innopta)

 

nu am auzit in zona de ursi (am fost decava ori cazat la balea cascada, mancarea e ok, preturile la cazare atunci cand am fost eu era decente peisajul e magnific.

 

probabil ca multi dintre voi ati facut transfagarasanul, dar nu cred ca strica one more time :ok:

 

astept opiniile voastre

 

PS. 3. 2 Mai dar e cam departe de cei din vest-ul tarii (600-700km nu-s usor de halit intr-o zi chiar daca ii faci pe TDM )

 

 

 

Gata, am terminat instalatia de ungere a lantului. Fara electrovalva. maine pun si poze.

 

 

astept poze detaliate si descriea procesului de confectionare si mai detaliata ;)

 

Da, difera, acum am observat la tine, ca ai acelasi tip de topcase si sidecase ca al meu, numai ca eu am doar topcasul din spate, la fel ca ale tale, marca ''nonfango'' si acestea au o altfel de prindere pe placa.

 

 

da e altfel prinderea cu un tamburus rotund care intra in case, sunt curios daca mai foloseste alt producator acest sistem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un topcase nonfango pe Tenere, tot cu ciuperca din aia metalica si am reusit sa-l pierd la un moment dat pe niste pietroaie barbare prin Bucuresti :cheers: m-am intors dupa el dupa vreo 6 kilometri cind mi-am dat seama ca l-am pierdut, si l-am recuperat in cele din urma, dar a fost cu emotii.

 

Altfel nimic de reprosat, topcase-ul s-a comportat exemplar cu greutati mult peste limita, dar m-a tradat la momentul descris mai sus - culmea ca era si aproape gol, si banuiesc ca tocmai din cauza vibratiilor a sarit din ciuperca. Ulterior am schimbat placa de prindere cu alta pe care o aveam de rezerva, si cu asta tine foarte bine, chiar daca ochiometric nu sint diferente intre ciuperca veche si aia noua.

 

Cam asa arata saracu' topcase cind inca n-aveam valize laterale :ok: :

 

post-7986-1236322659_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu locatia, ptr mine sunt ok toate variantele de mai sus, cu distanta nu-i problema, poa sa fie si mai departe. Ar fi bine doar sa nu dam de agomeratie/furnicar pe unde mergem.

 

Cam asa arata saracu' topcase cind inca n-aveam valize laterale :cheers: :

Haios rau! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-7986-1236322659_thumb.jpg

 

 

haha ce poza tare =))

 

linx in locatia cu transfagarasanu nu cred ca vom avea probleme :cheers: oricum am zis ca nu mergem de 1 mai si mai asteptam un alt week-end. ma mai gandesc, o sa ma interesez in zona de cazare.

 

as vrea sa stiu asa cati ar fi dispusi sa vina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal sunt de acord cu orice locatie propusa de Cavaleru, doar ca oriunde as merge sigur voi sta la cort, caci ador cortul si mai ales ca temperatura de afara nu va fii foarte scazuta in acea perioada. Sunt de acord si cu data intalnirii sa fie dupa 1 mai, intr-un weekend complet, de vineri pana duminica.

Pe mine puteti conta, caci am sa vin cu siguranta :ok:

 

Numai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...