Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

asta a fost prima intalnire a TDM-istilor din bucuresti :kiss:

 

 

cam restransa dar asta e :moto:

 

Cat a papat 850? Frumoasa bestie ai. :rolleyes: Apropo de handguard: si pe mine ma bate gandul, pe timp friguros si ploaie e chiar ok. si daca sare o piatra din cauciucul celui din fata e chiar sanatoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cat a papat 850? Frumoasa bestie ai. :kiss: Apropo de handguard: si pe mine ma bate gandul, pe timp friguros si ploaie e chiar ok. si daca sare o piatra din cauciucul celui din fata e chiar sanatoasa.

 

sarumana de compliment

 

nu stiu sa zic cat a papat. ca am bagat vro 10 litrii la plecare ( nu era plin rezervor) si am intrat pe rezerva cand mai aveam vreo 100km pana la buc,

 

e greu sa fac un consum fara kilometraj. :rolleyes:

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie pe cheia si transfagarasn, mi-a luat vreo 7-8%, tinand cont ca statea destul de mult peste 4000rpm. cam 5-6000 rpm era media. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare baieti, felicitari. :kiss:

In legatura cu handguardu, vreau sa-mi cumpar unele Acerbis de pe Louis, sunt dupa parerea mea, foarte folositoare, mai ales la drumuri lungi si la viteze mai ridicate.

Aceste sunt: http://www.louis.de/_40536d9e8a60e7cdcda04...tnr_gr=10019645

http://www.louis.de/_40536d9e8a60e7cdcda04...tnr_gr=10019691

Sunt formate din doua parti detasabile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si a 3 parte este kitul de montaz, inca niste euro

yep :kiss:

dar merita toti banii, zic eu

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ulei bag un ungator???

Ai putea incerca un T90 de transmisie (de-ala clasic si antic), daca nu e prea frig afara. Si depinde cat de "gatuit" e furtunul tau. Incearca asa ceva si daca e prea gros, un ulei de motor cat mai primitiv si vascos (monograd 50, 40 sau 20W-50 daca nu gasesti).

 

---

 

Cateva poze cu priza de 12V instalata vineri. Isi face treaba foarte bine si o recomand cu incredere, pare foarte bine facuta (steckerul intra fest si sigur), mai bine decat toate prizele auto pe care am avut ocazia sa le folosesc, inclusiv pe masini mai masini. Este vorba de aceasta.

 

post-5978-1237233730_thumb.jpgpost-5978-1237233768_thumb.jpgpost-5978-1237233783_thumb.jpgpost-5978-1237233794_thumb.jpgpost-5978-1237233803_thumb.jpgpost-5978-1237233819_thumb.jpgpost-5978-1237233832_thumb.jpgpost-5978-1237233842_thumb.jpg

 

Se poate pune un intrerupator undeva pe fir, daca vreti sa nu fie activa tot timpul, din diverse motive. Nu am pus-o pe contact dupa ce am vb cu o cunostinta - bun electrician - si mi-a recomandat cu incredere sa o leg direct la baterie. Am dat si o mica gaura in carcasa prizei, orientata in jos, cu scopul de a nu acumula apa care ar putea intra inauntru.

 

linx si marius iata parbrizul de care ziceam

Da, e ok, nu cred ca o sa-ti dea vantul peste casca, dar te ajuta sa nu mai iei atata vant in piept la viteze mai mari. Mie unu insa imi pare cam uratzel si as fi ales mai degraba modelul ala care ti l-am aratat mai demult. stege parca are de-ala si am vazut pe mai multe 4TXuri.

Editat de LinX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fain de voi.. :| Si eu imi mananc nervii k nu primesc numerele.. :kiss:( Duminica si eu am iesit.. da numai p`aici.. prin zona.. Am avea o cerere.. Imi lipseste piulitzele de prindere de la carenele laterale, cele din cadru.. Si nu stiu cum arat.. Le confectionez eu, doar sa`mi trimiteti o poza, k nu imi pot imagina cum se prinde in gaura aia ovala din cadru. Mersi, Si Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

linx 2 sfaturi iti dau

 

1 lasa mustatile un pic mai lungi la soricei

2 spala mobra :rolleyes:

 

Ce fain de voi.. :| Si eu imi mananc nervii k nu primesc numerele.. :kiss:( Duminica si eu am iesit.. da numai p`aici.. prin zona.. Am avea o cerere.. Imi lipseste piulitzele de prindere de la carenele laterale, cele din cadru.. Si nu stiu cum arat.. Le confectionez eu, doar sa`mi trimiteti o poza, k nu imi pot imagina cum se prinde in gaura aia ovala din cadru. Mersi, Si Bafta!

 

 

sunt nite bucse de cauciuc cu miez de fier filetat.

 

faza e ca nu gasesti decat la yamaha ce iti trebuie.

 

e un sistem tare tampit.

 

la chestia ovala inca ma gandesc la o solutie cred am gasit ce si cum dar pana nu o aplic nu e nimic sigut. va tin la curent,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, dar...

1. Urasc mustatile alea, mai ales cioturile care agatza si zgarie. Am fortat eu intr-unul o data si nu dadea semne sa cedeaze.

2. Capitolul spalat mobra e f dureros la mine. Nu stiu cum sa procedez. Mi-e mila sa o duc la jet, unde abia asteapta baietii sa ma rupa cu presiunea lor pe peste tot, in ciuda insistentelor iar cu furtunul, carpa speciala si perie am incercat azi la vecinii din curte, o firma de polish. Mi-a luat aproape o ora si parca tot n-a iesit perfect.

 

Am spalat-o ca maine as vrea sa trec pe la Dual Tours sa-i intreb de rateurile alea si de schimbatorul care agatza, merge cam urat. Azi am observat ca pe cricul central, cu ambreiajul tras la maxim intr-a-ntaia, roata spate se misca incet (am inteles ca e normal), insa si INCONSTANT... merge, da ca se opreste, apoi pleaca iar, eu nemiscand mana de pe ambrieaj :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS superbe carenele

 

pot sa il iau pe cel negru? te descurci tu cu celelalte 2 :kiss:

 

ai ai ai ai hat cavaleru sa nem recunoaste tu egy turbo kind vezut tu la el ?

 

 

aveam o banuiala dar am zis sa nu scap vreun porumbel din taste.

 

eu as vrea un 900 mai intai decat un astfel de kit :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite si carena inferioara de care ziceam:

...

Nu v-ar place sa aveti? :kiss:

Uite alte doua poze, vazuta mai din fata. Eu unu nu le agreez deloc.

post-5978-1237238593_thumb.jpgpost-5978-1237238611_thumb.jpg

 

In schimb mi-as dori f.f. mult un bugspoiler original... daca n-ar fi 350 de euro. Mai mult de atat ptr un TDM eu zic ca deja inseamna sa fortezi nota, se vede ca e gandita ca o mobra semicarenata.

 

post-5978-1237238730_thumb.jpgpost-5978-1237238740_thumb.jpg

 

---

Aia e turbina? Cred ca as da gata un cauciuc spate in cateva luni cel mult :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...