Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

io zic sa iei de pe louis d`alea eftinache, dat fiind ca nu faci circuit cu tedemeu`

Sunt de aceeasi parere, de pe Louis ar fi destul de ok discurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai nu inteleg cum ti le fabrici ....

 

Am un preten care lucraza ca si mecanic la un service de masini.. de acolo am tot timpul resurse pentru placutze de frana uzate de la masini.. In general folosesc de la Mercedesuri, sunt mai mari, si usor le pot decupa placutzele cu flexul, dupa forma placutzei de la mobra mea. :laugh:

Apoi, ca sa obtzin si grosimile necesare, prind pe masa de freza si printr`o metoda obisnuita de frezare indepartez surplusul. E simplu.. Parerea mea. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot vine salonul... iata ce am gasit rascolind prin poze mai vechi. E din 2006 poza, facuta de un membru de pe forum.

Mi se pare mie sau chiar se potrivesc donsoara si TDMu'?

post-5978-1239174893_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot vine salonul... iata ce am gasit rascolind prin poze mai vechi. E din 2006 poza, facuta de un membru de pe forum.

Mi se pare mie sau chiar se potrivesc donsoara si TDMu'?

 

 

da clar se potrivesc. sunt la pachet?? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da clar se potrivesc. sunt la pachet?? :laugh:

De vanzare ma indoiesc, dar probabil cu 1000 de euro rezolvai ptr un weekend... (gluma de rahat :rolleyes: )

In orice caz, fiind de la salonul din 2006 si neagra, n-ar fi exclus sa fie motorul lui Marius '95 sau al lui Gothmog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare ma indoiesc, dar probabil cu 1000 de euro rezolvai ptr un weekend... (gluma de rahat :rolleyes: )

In orice caz, fiind de la salonul din 2006 si neagra, n-ar fi exclus sa fie motorul lui Marius '95 sau al lui Gothmog.

 

 

cam scump pachetu =))

 

am vazut pe site la dual tours 6700 euro modelul 2005

 

ma bate rau de tot un gand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam scump pachetu =))

 

am vazut pe site la dual tours 6700 euro modelul 2005

 

ma bate rau de tot un gand!

Nu cred ca mai au nici una din cele de pe site... totusi nu bag mana in foc, dar eu asa stiam, ca au ramas doar pe site.

 

Uite, io duminica am fost pan' la Oltenita si m-am intalnit cu un baiat care are un 900 cu 3500km parca, din 2008 (model 2007-2009), accesorizat destul de zdravan si vrea sa-l dea ca sa-si ia un Tenere. Motocicleta o sa fie expusa la salon echipata Hepco and Becker, e rosie-visinie. Daca vrei te pot pune in legatura cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai au nici una din cele de pe site... totusi nu bag mana in foc, dar eu asa stiam, ca au ramas doar pe site.

 

Uite, io duminica am fost pan' la Oltenita si m-am intalnit cu un baiat care are un 900 cu 3500km parca, din 2008 (model 2007-2009), accesorizat destul de zdravan si vrea sa-l dea ca sa-si ia un Tenere. Motocicleta o sa fie expusa la salon echipata Hepco and Becker, e rosie-visinie. Daca vrei te pot pune in legatura cu el.

 

 

pai eu ma gandema la un leasing ceva. oricum nu cred ca pot face rost de bani asa curand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegi TDM-isti,

 

va anunt cu parere de rau ca trebuie sa marit trotineta.In cateva luni plec definitiv din tara si chiar nu pot s-o iau cu mine.

M-am gandit sa pun anuntul si aici, unde sunt pasionatii de TDM.Oricum, pentru TDM-isti ofer reducere suplimentara de 10%!!!

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Treceam eu agale pe o strada, nici capul nu ma durea nici treaba n-aveam

...si m-am impiedicat. N-a durut; orgoliul l-am indreptat cu un pickhammer ce zacea pe acolo, pesemne lasat de vreun suflet milos

or

something...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

si m-am uitat.

 

ERA Acolo.

Suflet milos, mi-am facut pomana si am bagat-o in seama. Si lipitoarea a profitat.

 

asta e! :huh:

post-11528-1239363375_thumb.jpg

Editat de ravenshield
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Treceam eu agale pe o strada, nici capul nu ma durea nici treaba n-aveam

...si m-am impiedicat. N-a durut; orgoliul l-am indreptat cu un pickhammer ce zacea pe acolo, pesemne lasat de vreun suflet milos

or

something...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

si m-am uitat.

 

ERA Acolo.

Suflet milos, mi-am facut pomana si am bagat-o in seama. Si lipitoarea a profitat.

 

asta e! :P

 

Sa o stapanesti sanatos Adi, e frumoasa foc, sa te duca zeci de km frumosi fara nici un incident neplacut.

De-abia astept urmtoarea plimbare sa va vad impreuna cum va ,,impacati,,, vom fi 2 cu supermarketurile in spate :huh:

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ERA Acolo.

Suflet milos, mi-am facut pomana si am bagat-o in seama. Si lipitoarea a profitat.

Bre, esti prea poet pentru unii dintre noi... S-o stapanesti sanatos! Ma bucur sa vad ca incep sa apara posesori de 900 si pe la noi. As avea multe intrebari pe teava ptr tine si probabil ca si tu ai si mai multe, dar deocamdata ai de facut un drum doua ca sa va cunoasteti mai bine. Bafta!

 

km ani pret etc :huh:

E model 2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"...si m-am impiedicat. N-a durut; orgoliul l-am indreptat cu un pickhammer ce zacea pe acolo, pesemne lasat de vreun suflet milos

or

something..."

.

.

.

.... Nu-i rau deloc sa te impiedici asa, din cand in cand... Frumoasa! S-o stapanesti sanatos , si ea pe tine...si multe locuri frumoase sa vedeti!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fusei la salor si era sa mor de inima rea.

 

TDM din 2007 cu 3300 km, cric central, carash bar, suporti de coburi si topcase si parbriz touring pentru incredibila suma de 6500E.

 

ma zgariam pe ochi ca nu aveam acei bani ca o luam pe loc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fusei la salor si era sa mor de inima rea.

 

TDM din 2007 cu 3300 km, cric central, carash bar, suporti de coburi si topcase si parbriz touring pentru incredibila suma de 6500E.

 

ma zgariam pe ochi ca nu aveam acei bani ca o luam pe loc!

E TDMul de care zicem cu o pagina in urma, desi retinusem ca e din 2008. Am mers cativa km cu motocicleta si e impecabila, plus ca a fost tinuta in garaj, intretinuta iar proprietarul e un tip super ok.

 

De remarcat insa lipsa importatorului oficial Yamaha de la salon si de asemenea lipsa TDMului de la singurul dealer Yamaha prezent. Nici XJ6 Diversion-ul nu l-am vazut, slabut Yamaha! Care veniti azi la mars?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vin. ma strang cu baetii mei pe la ora 9.30 la rond la maior coravu si apoi venim la mars

 

PS chiar foarte slab la Yamaha, dar m-am bucurat ca am vazut v-maxul :huh:

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...