Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

pe 3vd exista filtru de benzina?

 

daca nu exista a pus careva? unde exact trebuie montat.

Am montat eu pe furtunul care vine de la robinet la pompa de benzina, un filtru normal si e ok. Am facut cu mobra multi km (vreo 3000) de cand l-am montat si se comporta super ok.

 

post-25487-1246894040_thumb.jpg post-25487-1246894062_thumb.jpg

post-25487-1246894089_thumb.jpg post-25487-1246894120_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut baieti. Acum am venit acasa de la intrunire Tg Secuiesc. Pentru iubitorii de muzica gen Scorpions si Raimstein pot sa le zic ca au pierdut un concert pe cinste.

 

Un pic de ploaie si noroi nu ne-a speriat, 1 Bandit...pe unde ai fost?

 

Poze urmeaza.

cu parere de rau Fotok, m-am uitat dupa tdm-uri peste tot am vazut una de mures si inca una de covasna in afara de noi, asa ca ma oftic ca nmu ne-am intalnit.post-37709-1246902302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu parere de rau Fotok, m-am uitat dupa tdm-uri peste tot am vazut una de mures si inca una de covasna in afara de noi, asa ca ma oftic ca nmu ne-am intalnit.post-37709-1246902302_thumb.jpg

si apropos, ma bate gandu, sa fac un drum la odorhei pe marti sau miercuri, ce parere ai, ne putem vedea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A-haaaa!

La mine place TDM argintiu

Si pintenul ala in fata motorului

Fain, misto, szep...

 

MERCI, MERCI mi-a crescut ficatu acu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OOOOOOOO, TDM de mures era galben? Exact langa el am fost. :laugh:(((((( E un tip din Sovata, faina mobra a lui, si niste tobe Laser pe el ...sooper. + Un plexi mare ....dar proprietarul nu e multumit de TDM....ce ti-e si cu unii. :D

 

Eu sunt in timpul saptamanii prin oras, poti sa vii cand vrei. nr de tel 0720 100 258 Florian

 

ps: chiar fain pintenu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OOOOOOOO, TDM de mures era galben? Exact langa el am fost. :laugh:(((((( E un tip din Sovata, faina mobra a lui, si niste tobe Laser pe el ...sooper. + Un plexi mare ....dar proprietarul nu e multumit de TDM....ce ti-e si cu unii. :D

 

Eu sunt in timpul saptamanii prin oras, poti sa vii cand vrei. nr de tel 0720 100 258 Florian

 

ps: chiar fain pintenu !

 

 

nu vinde plexi-ul ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu:( dar se poate gasi la givi. Adik tot givi e si al lui, e pus peste cel original prins cu 4 suruburi ceva de genu Cavaleru. Acum caut si eu sa vad pe unde a-si gasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15-31 august vreau sa ma duc in Grecia. Se baga careva?

 

Nu am scris ruta ca e simpla: odorhei-bucuresti giurgiu pleven sofia (ne uitamla krve) :blink: serres amfipoli plaja:D si de acolo vedem noi in total 1000 km pt mine pana la apa. din bucuresti minus 300 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Fotok' date='Jul 9 2009, 10:44 AM' post='199184

 

 

 

salut am vorbit la Targu despre o firma din ungaria sau un tip care face tobe la comanda ptr. orice motor ,poti sa-mi dai un link ceva o adresa , m-am saturat sa merg cu aspiratorul prin oras .mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am o problema cu motorul (3vd) dupa ce am facut sincronizarea la carburatoare,si i-am dat putina forja sa vad diferente.(20 km max) a inceput sa se auda ceva bataie in motor cand treceam de 4.000 rpm,dupa aia la peste 3.000.Am verificat uleiul si era 2 litrii in minus (in 2.000 km mi-a mancat atat).de cand s-a auzit bataia am mai mers 1 km max,sub 2.000 nu se aude absolut nimic.Am Schimbat uleiul bagat 4 L 20w50 si tot se aude bataia aia.De la ce dreq poate sa fie?distributie?....

 

p.s. scuzati ca am bagat aici da nu am mult timp sa caut pe forum :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am o problema cu motorul (3vd) dupa ce am facut sincronizarea la carburatoare,si i-am dat putina forja sa vad diferente.(20 km max) a inceput sa se auda ceva bataie in motor cand treceam de 4.000 rpm,dupa aia la peste 3.000.Am verificat uleiul si era 2 litrii in minus (in 2.000 km mi-a mancat atat).de cand s-a auzit bataia am mai mers 1 km max,sub 2.000 nu se aude absolut nimic.Am Schimbat uleiul bagat 4 L 20w50 si tot se aude bataia aia.De la ce dreq poate sa fie?distributie?....

 

p.s. scuzati ca am bagat aici da nu am mult timp sa caut pe forum :blink:

Cum naiba sa ai 2 litri mai putin in motor? Cum ai verificat?

Si daca e asa, si daca ti-a mancat 2 litri in 2000 km si mai ai si bataie, eu zic ca la forjele ale tu nu mai aveai ungere ca lumea pentru ca in ture pompa de ulei trage uleiul din rezervorul de ulei si il imprastie prin motor

Asa ca ai deja doua motive sa desfaci motorul: segmentii si/sau simeringurile de la supape plus cuzinetii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am o problema cu motorul (3vd) dupa ce am facut sincronizarea la carburatoare,si i-am dat putina forja sa vad diferente.(20 km max) a inceput sa se auda ceva bataie in motor cand treceam de 4.000 rpm,dupa aia la peste 3.000.Am verificat uleiul si era 2 litrii in minus (in 2.000 km mi-a mancat atat).de cand s-a auzit bataia am mai mers 1 km max,sub 2.000 nu se aude absolut nimic.Am Schimbat uleiul bagat 4 L 20w50 si tot se aude bataia aia.De la ce dreq poate sa fie?distributie?....

 

p.s. scuzati ca am bagat aici da nu am mult timp sa caut pe forum :blink:

 

 

Salut.. Uita`te la filmuletzele astea.. :

 

http://www.youtube.com/watch?v=t2WhweL4hVI...=PL&index=8

 

la cea din urma, chiar la sfarsitul filmuletzului aduce camera la motor, si se aude perfect tzacanitu acela, ce se aude si la al meu.. Vezi poate se aude la fel si al mobra ta. Eu am schimbat lantzul de distributzie, si glasul motorului s`a schimbat putzin, dar se mai tot aude tzacanitu ala.

 

Dupa parerea mea trebuiesc reglate supapele, dar nus tiu sigur.. Oricum. dak afli ceva.. sa ne comunici si noua..

 

Succes!

 

Asfalt uscat!

 

Cum naiba sa ai 2 litri mai putin in motor? Cum ai verificat?

Si daca e asa, si daca ti-a mancat 2 litri in 2000 km si mai ai si bataie, eu zic ca la forjele ale tu nu mai aveai ungere ca lumea pentru ca in ture pompa de ulei trage uleiul din rezervorul de ulei si il imprastie prin motor

Asa ca ai deja doua motive sa desfaci motorul: segmentii si/sau simeringurile de la supape plus cuzinetii

 

 

Tu ai vazut k TDm`ul are 2 pompe de ulei? una care trage, si una care impinge uleiul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai vazut k TDm`ul are 2 pompe de ulei? una care trage, si una care impinge uleiul?

 

da tu ai vazut ca cetateanul a mers cu un litru jumate de ulei in motor si i-a dat forja?

poti sa-i pui cinci pompe ca daca nu are de unde sa traga ulei tot aia e

 

nu, dom'le, motorul e perfect, asa trebuie el sa bata peste 3000 rpm

SA BATA, dejavu, nu sa tacane!

Motorul lui reptile BATE, asta cel mai probabil e semn de cuzineti terminati din lipsa de ulei

 

A, si ca sa iti raspund la intrebare, da, stiu ca TDM are 2 pompe de ulei

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte mi-a mancat 0.5 l in 3500 km nush cum de mi-a mancat atat :| ok cuzineti,pot sa fie si semeringurile de la supape si segmentii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da tu ai vazut ca cetateanul a mers cu un litru jumate de ulei in motor si i-a dat forja?

poti sa-i pui cinci pompe ca daca nu are de unde sa traga ulei tot aia e

 

nu, dom'le, motorul e perfect, asa trebuie el sa bata peste 3000 rpm

SA BATA, dejavu, nu sa tacane!

Motorul lui reptile BATE, asta cel mai probabil e semn de cuzineti terminati din lipsa de ulei

 

A, si ca sa iti raspund la intrebare, da, stiu ca TDM are 2 pompe de ulei

 

 

Am inteles!

 

Sa traitzi! :lol:

 

Pai.. trebuia sa verifice si el uleiul mai repede.. :)

 

Inainte mi-a mancat 0.5 l in 3500 km nush cum de mi-a mancat atat :| ok cuzineti,pot sa fie si semeringurile de la supape si segmentii ?

 

 

daca cumva ajungi la reparatii si crezi k pretzurile pieselor de aici sunt mari, itzi sugerez sa incerci din america.. Am un prieten acolo, si prin el am comandat lantul de distributzie. A ajuns in 3 saptamani dupa ce am vorbit cu el.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...