Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa spun si eu cateva cuvinte, "ca asa e modelu" :laugh: ,locatia de nota 10 ,vremea la fel ,desi nu au fost zeci de oameni(dar sa nu uitam ca si in razboiul din 101-102 dintre daci si romani a fost cam la fel ,o mana de daci care au infrant legiunile romane cu tot cu tehnica lor militara) ca la intrunirile obisnuite,au fost doar oameni de comitet :laugh: .Eu si prietenii mei ne-am simtit bine alaturi de voi si sper sa ne mai intalnim la cate o claca deasta haiduceasca.

Sper ca nu s-a suparat nimeni ca ne-am autoinvitat (noi astia transalpistii :laugh: )

Sa ne vedem cu bine,

Hai no-rock si la mai multe.

Subscriu si eu la ce au avut ceilalti de spus despre intalnire si va multumesc pentru primirea pe care ne-ati facut-o voi , a facut foarte mult faptul ca in puterea noptii ne-a asteptat cineva cu focul facut si lemne adunate , asa ca DE TREI ORI SUS PENTRU Dacul, Calin si Levi.

Mesaj completat

 

Cavalere incarca si tu pozele si mai ales filmarile alea dinspre cetate, te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai sa ajung diseara acasa si le pun. ca nu am luat camera dupa mine la munca.

 

cred ca le urc pe picasa :laugh:

 

arhiveaza-le si incarca-le pe: www.transfer.ro si dupa aia pune link+ul de descarcare pe forum

Editat de 1Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina tura.

 

Cu ceva noroc, dau join la anu' la plimbari. Am ocazia sa ma autodenunt ca nou posesor de TDM 3VD [ luat de la @jerrytm :laugh: ]. Momentan e in curs de identificare si inmatriculate [pt numar preferential, ca era deja inmatriculat], urmand apoi o perioada de acomodare cu motoru' :laugh: .

 

Keep in touch!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina tura.

 

Cu ceva noroc, dau join la anu' la plimbari. Am ocazia sa ma autodenunt ca nou posesor de TDM 3VD [ luat de la @jerrytm :laugh: ]. Momentan e in curs de identificare si inmatriculate [pt numar preferential, ca era deja inmatriculat], urmand apoi o perioada de acomodare cu motoru' :laugh: .

 

Keep in touch!

Bine ai venit printre noi, posesorii de TDM.

Sa ai parte de cati mai multi km cu mobra :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măi băieți!

Sunt convins că pozele sunt superbe, dar nu cred că e practic sa faci fiÂşiere de 700 - 800 MB, chiar Âşi comprimate, că îi trebuie 6-7-8 ore sa se descarce

Probabil că voi, fiind mai tineri, aveți răbdare. Eu nu am :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din partea mea la toti TDM-isti care au participat la aceasta intrunire ! Sa speram ca vom mai face asemenea intruniri Haiducesti ! Pozele facute de mine le-am dat la domnul Alin ( Rocker ), am vazut ca si-a facut treaba si le-a pus pentru a fi vizionate de voi . Data viitoare o so facem si mai lata .... Multa bafta sa aveti si ASFALT USCAT pe unde umblati ! :laugh: :laugh: :laugh:

Mesaj completat

Salutare din partea mea la toti TDM-isti care au participat la aceasta intrunire ! Sa speram ca vom mai face asemenea intruniri Haiducesti ! Pozele facute de mine le-am dat la domnul Alin ( Rocker ), am vazut ca si-a facut treaba si le-a pus pentru a fi vizionate de voi . Data viitoare o so facem si mai lata .... Multa bafta sa aveti si ASFALT USCAT pe unde umblati !

 

 

Tot nu m-am putut abtine sa nu mai pun cateva poze si eu !

post-41789-1254779602_thumb.jpg

post-41789-1254779669_thumb.jpg

post-41789-1254779722_thumb.jpg

post-41789-1254779810_thumb.jpg

post-41789-1254779890_thumb.jpg

post-41789-1254779982_thumb.jpg

post-41789-1254780143_thumb.jpg

post-41789-1254780202_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măi băieți!

Sunt convins că pozele sunt superbe, dar nu cred că e practic sa faci fiÂşiere de 700 - 800 MB, chiar Âşi comprimate, că îi trebuie 6-7-8 ore sa se descarce

Probabil că voi, fiind mai tineri, aveți răbdare. Eu nu am :laugh:

 

 

osa fac o selectie si o sa mai reduc din dimensiunile pozelor diseara. si o sa pun filmele separate de poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

osa fac o selectie si o sa mai reduc din dimensiunile pozelor diseara. si o sa pun filmele separate de poze

Pai fa grupuri (foldere) de cca 100 MB, e o dimensiune acceptabila, si in loc de un fisier de 866 MB vei avea 8 sau 9 de maxim 100 MB

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume.

De azi am intrat si eu in rand cu lumea , adica sunt fericitul posesor al unui TDM 850 an 2000.

 

Daca aveti sfaturi pentru mine in ceea ce priveste acest tip de motor va rog sa nu ezitati in a mi le inpartasi.

Pana acum am avut un Kawsaki ZX-6 r din 98 , acesta fiind primul meu motor ,dar m-am hotaratca o schimbare detul de radicala nu mi-ar strica.

post-44334-1254811375_thumb.jpg

post-44334-1254811496_thumb.jpg

post-44334-1254811523_thumb.jpg

post-44334-1254811557_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Stiu ca am dezamagit un pic neparticipand la intrunire, dar la ce vreme a fost am ales sanatatea. Vor mai fi ocazii sa ne vedem :laugh:

 

Atasez aici 4 poze cu un suport pentru top case Yamaha. Asta nu mai prezinta incredere in urma unei cazaturi, unul nou costa, nu ar fi problema de bani ci de faptul ca nu rezista in raport cu banii pe care ar trebui sa ii dau.

 

post-11528-1254812849_thumb.jpg post-11528-1254812866_thumb.jpg post-11528-1254812874_thumb.jpg post-11528-1254812895_thumb.jpg

 

Daca se poate face o replica a acestui suport din metal sau alt material rezistent si este cineva dispus sa se bage la treaba asta, raspund la 0720 167 749. Nu ma grabesc, am alt top case care ma serveste insa nu se compara calitativ cu cel Yamaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume.

De azi am intrat si eu in rand cu lumea , adica sunt fericitul posesor al unui TDM 850 an 2000.

 

Daca aveti sfaturi pentru mine in ceea ce priveste acest tip de motor va rog sa nu ezitati in a mi le inpartasi.

Pana acum am avut un Kawsaki ZX-6 r din 98 , acesta fiind primul meu motor ,dar m-am hotaratca o schimbare detul de radicala nu mi-ar strica.

Felicitari pentru alegerea facuta,si eu imi doresc una,dar deocamdata buzunarul nu-mi permite.Este cel mai frumos tourer(pentru mine).Sfaturi deocamdata numai atit:grija mare pe sosea si tine in friu cei 80de cai,si totul va fi bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde as putea gasi ceva tobe (vinde careva?) care sa faca motorul asta de 850 ccm sa sune la adevarata sa valoare adica ( 2 cross-uri turate una langa cealalta) :)

 

Va salut cu respect.

 

Felicitari si Welcome in the club !

Daca vrei neaparat sa-ti schimbi tobele, pune-ti tobe de la vicks , sunt super si suna de numai, le-am vazut pe motoru lui Radu_tdm _tm, raportul calitate - pret- sunet este incomparabil cu altele care fac acelasi lucru si costa de trei ori mai mult. Daca te vei uita aici vreo 20 de pagini mai in urma o sa vezi tobele si este si un link pe acolo in care le poti auzi, dar se aud mult mai bine in realitate , incomparabil !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari si Welcome in the club !

Daca vrei neaparat sa-ti schimbi tobele, pune-ti tobe de la vicks , sunt super si suna de numai, le-am vazut pe motoru lui Radu_tdm _tm, raportul calitate - pret- sunet este incomparabil cu altele care fac acelasi lucru si costa de trei ori mai mult. Daca te vei uita aici vreo 20 de pagini mai in urma o sa vezi tobele si este si un link pe acolo in care le poti auzi, dar se aud mult mai bine in realitate , incomparabil !

:) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...