Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Patrick si-a luat... teapa. Discurile arata excelent, dar au abatere mare.

Dat fiind faptul ca au grosime aproape cat cele noi se poate incerca o indreptare pe strung, sa vezi cu cat ramai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu niste discuri de R6 din 1999-2002 in stare foarte buna, aproape noi, insa nu stiu daca se potrivesc pe Fazer. uite aici anuntul daca vrei sa vezi poze http://mercador.ro/oferta/discuri-frana-yamaha-r6-1999-2002-ID1nfnX.html . Daca se potrivesc pe Fazer ma poti contacta prin PM sau prin telefon la nr, din anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ocazia ITP ( intretinerea tehnica de primavara ) am constatat ca rulmentii de la roata spate au pus de o formatie vocal instrumentala specializata pe inalte si percutie.....

 

in cinstea constatarii o sa schimb rulmentii ( multumiri Patrik ) de la roata spate.. si preventiv schimb si rulmentii de la roata fatza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam trebuie puse la punct ... a inceput caldura ....si e de umblat

 

Apropos! La cati km ti au cazut rulmentii ?

pai eu de unde sa stiu.... mobra sursura discret ca ar avea 41.000, insa nu stiu daca e sincera....... deh femeile o mai scalda cand e vb de .....

 

la kawa am schimbat rulmentii tot pe la 40.000

honda a stat la ,mine fix 500 km am vandut-o la 39.000

la thundercat nu am schimbat rulmentii la 40.000

la tdm schimb rulmentii

 

paaana mea

 

dupa ce pun rulmentii pe ambele roti si gresez bascula o pun la vanzare =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jinlunu'

 

Nu doar TDMu' ci si honda :) Vanam un fz6, dar din pacate nu a mai iesit trocul, asa ca mi-am luat ceva mic cu garantie pt. anul asta. 150cc, consum mic, garantie un 1an sau 6000km, adica stau linistit anul asta. 34 de mil cu tot transport la poarta mea si crashbar, cutii etc. si mi-au ramas si bani, iar acum incerc sa imi recuperez tdm-ul, pt ca amicul meu inca nu si-a vandut motoreta lui, iar tdm-ul inca il am pe numele meu, deci nu ar fi mare bataie de cap :) Peste vreo 2 saptamani am un raspuns clar... Tinand cont ca am facut un calcul si am bagat in el (cu tot cu pretul de achizitie) 95 mil si l-am dat pe 35... l-as cam vrea inapoi. Mai ales ca eu l-am desfacut pana la ultimul surubel si stiu ca e ca nou :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crivascu, ai o bijuterie de mobra. Felicitarile mele!

 

In alta ordine de idei... am facut ieri itp-ul la mobra fratelui meu (3VD din '95). Eram cam speriat cu iesitul pe strada dupa sezonul cu peripetii de anul trecut, dar s-a intamplat rapid si mi-a trecut. Eram in Piatra Neamt si ma duceam la un prieten sa-i fac si asigurare ca era expirata de pe 28 februarie. Deja incepeam sa ma simt relaxat pe mobra, era super ok. Ies de pe o straduta laterala usurel ca era nisip, merg ce merg in spatele unei dacii ruginite si la un moment dat o depasesc usurel cu a 3-a si las in frana de motor. Dupa 200 de m, hop un politai in fata mea. Ma intrebam, oare ce vrea asta? Cand am vazut ca s-au apris si girofarele de la MCV-ul bagat intre niste masini parcate, m-am topit bucata cu bucata. Trag pe dreapta si-l intreb pentru ce m-a oprit. Imi spune ca pentru viteza... Eu: cat? El: 75....in zona de 30; nu ai vazut indicatorul cu 30? Eu: nu... (Cum puii mei sa pui limitare la 30 cand ai 2 benzi largi cat crucea nebunului si drepte cat vezi cu ochii - bine, pana coboara panta :D ) El: Va rog sa-mi prezentati actele. Eu: Uite carnetul, uite buletinul, uite certificatul, uite certificatul de la itp.... aaa.... aaa.... El: Si asigurarea? E hartia aia cu verde... Eu: aaa... :D .... aaaa, daaaa.... El: aha! E expirata! Eu: Da? Pot plati amenda pe loc? El: Da, sigur. Dau bani, pleaca, se intoarce cu PV-ul sa-l semnez, rest la bani :eek: si imi spune ca mi-a scazut viteza la 69, iar cu asigurarea stie el sigur ca ma duceam direct la brocker s-o fac.

Nici nu stiam ce sa mai cred.

Uitasem cum e sa mergi fara detector de radar la purtator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...