Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

In pana prostului am ramas cu prima motocicleta, la prima mea plimbare, ma duceam catre RAR, ploua, era noapte. Ah, ce amintiri :))

Si eu pe o ploaie zdravana cu grindina cu un ETZ , intradevar ce vremuri !!!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu zx6r am ramas o data ...secaria comarnic...pana prostului :crack:

noroc ca eram la vale mai mult.... :peace:


» Post actualizat in 30 Jan 2015 17:08

ce dimensiuni la cauciuc fata se mai poate pune?

vorbesc doar de mers stradal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce ai vrea sa ii pui alta dimensiune? Pentru mers stradal gasesti destule modele la dimensiunea potrivita.

 

Anvelope pt off nu gasesti pt 900, de strada ai de unde alege.

ok,merci.... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-roadul nu e pt tdm.

Cine o baga pe asa ceva,e cam masochist :crack:

Pai clar ! dar sant drumuri de tara chiar sosele sparte , care ar merge mai bine o guma mai adecvata cu un alt profil cum e Anakee 3, ar fi ok, decat sa belesti o guma finuta de asfalt.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai clar ! dar sant drumuri de tara chiar sosele sparte , care ar merge mai bine o guma mai adecvata cu un alt profil cum e Anakee 3, ar fi ok, decat sa belesti o guma finuta de asfalt.

 

Degeaba...

Eu o singura data am fost la furat stiuleti de porumb(pentru fiert) pe un drum de tara si am zis ca nu mai incerc a 2 a oara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred ! hahahah !! :crack:

asta este , pentru teren e bun un motor maxim 150 kg su suspensia e lege , mai mare deja e problema , fiecare e destinat pentru ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă vei merge mai mult pe asfalt (pariez pe asta!) decât pe off, vei vedea că nu-s niște pneuri nemaipomenite.

Io am avut Heidenau și nu-mi aduc aminte să fi fost prea mulțumit de cum mă descurcam pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă vei merge mai mult pe asfalt (pariez pe asta!) decât pe off, vei vedea că nu-s niște pneuri nemaipomenite.

Io am avut Heidenau și nu-mi aduc aminte să fi fost prea mulțumit de cum mă descurcam pe asfalt.

prin definitie, datorita zonei unde locuiesc ( doar ai vazut ) am zilnic parte de 2 km de " asfalt ecologic" iar daca apuc spre Pitesti e si mai distractiv. in plus mai am drumuri de macadam pe unde ma plimb pe aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Anul acesta as vrea sa-mi schimb cauciucul pe spate (heidenau k76),cu un michelin anakee 2,voi ce parere aveti ???a sosit si filtrul de aer filtru aer k&n

Daca ai parte de drumuri mai naspa eu zic ca e destul de ok anakee 2 cu profilul ala, nu stiu pe ploaie cum se comporta si asfalt de ala fin , clar ca e o guma spre off , numai buna pe asfalt stricat si drum rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine, io am Anakee2 și sunt extrem de mulțumit de cauciuc. N-am avut nicio problemă cu el pe uscat, nicio problemă pe ploaie, a mers fără greșeală și pe ploaie când aveam și pasagera în spate; nici pe off n-a fost rău. Pe noroi mare și umed alunecă, dar nu știu câte pneuri n-ar face-o. Am 30.000 km cu el și încă nu dă semne de pierdere a aderenței...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine, io am Anakee2 și sunt extrem de mulțumit de cauciuc. N-am avut nicio problemă cu el pe uscat, nicio problemă pe ploaie, a mers fără greșeală și pe ploaie când aveam și pasagera în spate; nici pe off n-a fost rău. Pe noroi mare și umed alunecă, dar nu știu câte pneuri n-ar face-o. Am 30.000 km cu el și încă nu dă semne de pierdere a aderenței...

Buna informatie de stiut , si eu ma gandeam in viitor sa schimb cu ceva mai spre off , dar pe fata ce ai si cum merge ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un Michelin Sirac, dar l-am schimbat, de poponeataând, cu un Avon Distanzia. ”Caramelele” de la Sirac au fost bestializate de mine vreo 28 Tkm, marea majoritate a acestor km pe asfalt, și începuse să dea semne de oboseală...Inițial, atunci când am facut acest set-up la pneuri, aveam de gând să merg mai multișor pe off. Cu timpul mi-am dat seama că cele 250 kg ale mobrei nu se prea pretează la off...Oricum, mi-a plăcut mult comportamentul Anakee2. Avon-ul are ”caramelele” mult mai mari și mobra se înscrie mult mai bine pe viraj și e mult mai stabilă atât pe viraj, cât și pe frânare.

Acum am, pe 5 PS, set de Pirelli Angel GT și am fost absolut uimit de câtă aderență oferă (e drept că pneurile sunt destul de nouțe, dar am și mers cu ele doar pe frig - noiembrie și decembrie - și udătură)!

 

poponeataând = puțin timp(curând) e de râsul curului alegerea modificărilor ăstora automate!

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de info o sa ma orientez pe viitor ce pun , am mai auzit de Angel ST cas grozave , zicea si Linx si altii , e bine de stiut din experienta altora ca nu te poti lua dupa reclame .

Acuma am Metzeler roadtec z8 inca sant bune ,dar la ploaie mia fugit spatele bine la o frana de motor , oricum o sa pun dupa ele ceva mai spre off .

 

Sanatate !!!

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de info o sa ma orientez pe viitor ce pun , am mai auzit de Angel ST cas grozave , zicea si Linx si altii , e bine de stiut din experienta altora ca nu te poti lua dupa reclame .

Acuma am Metzeler roadtec z8 inca sant bune ,dar la ploaie mia fugit spatele bine la o frana de motor , oricum o sa pun dupa ele ceva mai spre off .

 

Sanatate !!!

Confirm si eu cu angel st.

Am avut pe vitezana si nu pe 4l ci pe V2 si stateau destul de bine chiar si atunci cand trageam tare de ea.

In plus tineau si la uzura destul de bine.Parca facusem vreo 25000 km.

La fel am si eu pe spate acum,sportec si mi se pare slabut la aderenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand cric central tdm 900 facut dupa original si imbunatatit pe alocuri.

 

Pret 500 de lei.

 

Bucuresti.

wow 5 mil un cric....

noroc ca are mobra ....si cric central :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow 5 mil un cric....

noroc ca are mobra ....si cric central :peace:

La modele rare iti permiti sa ceri cat doresti ca sigur se vor gasi sa cumpere.

Ia vezi cat costa un cric de cbr f3 :crack: ,model pentru care gasesti piese cred ca si la orice supermarket,gen kaufland sau carrefour.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti cat este unul la yamaha sau unul aftermarket...

 

La modele rare iti permiti sa ceri cat doresti ca sigur se vor gasi sa cumpere.

Ia vezi cat costa un cric de cbr f3 :crack: ,model pentru care gasesti piese cred ca si la orice supermarket,gen kaufland sau carrefour.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...