Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

salutare,se pare ca am cam terminat plimbarile cu TDM voi continua cu noua motocicleta din 2007un SUZUKI VSTROM 1000 DL,dupa 5 ani de mers cu TDM am doar cuvinte de lauda la aceasta motocicleta si amintiri placute

 

va salut cu farul si sa auzim numai de bine


» Post actualizat in 20 Oct 2015 21:18

ceva de genu asta

post-34603-0-45699800-1445375900_thumb.jpg

Editat de piffi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare,se pare ca am cam terminat plimbarile cu TDM voi continua cu noua motocicleta din 2007un SUZUKI VSTROM 1000 DL,dupa 5 ani de mers cu TDM am doar cuvinte de lauda la aceasta motocicleta si amintiri placute

 

va salut cu farul si sa auzim numai de bine

» Post actualizat in 20 Oct 2015 21:18

ceva de genu asta

S-o stapanesti sanatos.

Ti-as sugera ca sa faci rost de suporti si etrieri de gsxr+furtune metalice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bv florine, sa-l stapanesti sanatos! arata bine :)

 

ce gaura in buget a facut? :)

salut cavalere,,,pretul a fost unul rezonabil,,,TDM-ul sa dat cu 2000 euro iar VSTROMUL ma costat 4500 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de TDM-ul din link?

 

http://olx.ro/oferta/yamaha-tdm-850-ID2aLT3.html#e0f3463e3a

 

Mai atasez inca cateva poze facute cu un 3110, cred :)

 

post-7742-0-56917500-1445607926_thumb.jpgpost-7742-0-03992700-1445607930_thumb.jpgpost-7742-0-28042700-1445607931_thumb.jpgpost-7742-0-55256800-1445607932_thumb.jpgpost-7742-0-93047000-1445607933_thumb.jpgpost-7742-0-29265000-1445607935_thumb.jpg

 

Povestea este ca, pentru ca am probleme cu spatele din cauza constitutiei (1.92), trebuie sa-mi vand cruiserul. Si chiar mi-ar plaea un TDM. Si vanzatorul mi-a propus un schimb.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de TDM-ul din link?

 

http://olx.ro/oferta/yamaha-tdm-850-ID2aLT3.html#e0f3463e3a

 

Mai atasez inca cateva poze facute cu un 3110, cred :)

 

attachicon.gifIMG_20151022_102841.jpgattachicon.gifIMG_20151022_102901.jpgattachicon.gifIMG_20151022_102912.jpgattachicon.gifIMG_20151022_102926.jpgattachicon.gifIMG_20151022_102954.jpgattachicon.gifIMG_20151022_103235.jpg

 

Povestea este ca, pentru ca am probleme cu spatele din cauza constitutiei (1.92), trebuie sa-mi vand cruiserul. Si chiar mi-ar plaea un TDM. Si vanzatorul mi-a propus un schimb.

Scumpa la banii aia.

La cat cere el,gasesti urmatorul model

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc nu ai vrut un 900 cu ABS? :)

salut Cavalere,sa stii ca am avut intentii sa-mi iau si un 900,dar nu era asa de important ABS pentru mina ca eu merg de cand ma stiu cu motoare fara ABS si am rezolvat problema foarte repede daca a fost nevoie,,iar Vstromul a fost visul meu inainte de a-mi lua TDM,ia acum se pare ca s-a implinit visul

 

salutare si respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La capitolul frane,vstrom-ul e net inferior unui Tdm:).Fara suparare

stai linistit ca nu e cu suparare,pentru mine e totul nou la acest motor si chiar sunt deschis la subiecte care iti pot salva viata,toata treaba e sa fii pregatit pentru orice problema care apere in trafic,,,ca din cate vad eu in jungla asta unde manevram noi motoarele ....scapa cine poate ,,,sper sa ma insel dar asta e adevarul,,,deci atentie la neatentie

 

cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca nu e cu suparare,pentru mine e totul nou la acest motor si chiar sunt deschis la subiecte care iti pot salva viata,toata treaba e sa fii pregatit pentru orice problema care apere in trafic,,,ca din cate vad eu in jungla asta unde manevram noi motoarele ....scapa cine poate ,,,sper sa ma insel dar asta e adevarul,,,deci atentie la neatentie

 

cu respect

Exista kit de upgradare a franelor cu ajutorul caruia poti monta etrieri cu 4 pistonase de pe gsxr.

Uite aici cam cum ar trebui facut: http://www.stromtrooper.com/general-v-strom-discussion/33920-sv-racing-parts-gsxr-4-pot-tokiko-brake-caliper-adapter-brackets.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista kit de upgradare a franelor cu ajutorul caruia poti monta etrieri cu 4 pistonase de pe gsxr.

Uite aici cam cum ar trebui facut: http://www.stromtrooper.com/general-v-strom-discussion/33920-sv-racing-parts-gsxr-4-pot-tokiko-brake-caliper-adapter-brackets.html

multumesc frumos de info,acum ca vine frigul o sa studiez cu atentie acesta inbunatatire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos de info,acum ca vine frigul o sa studiez cu atentie acesta inbunatatire

Poate ca la modelul de 650 o rezolvai doar cu niste furtune cu insertie metalica,dar modelul de 1000 este potent.

Eu am avut TL 1000 si stiu cum trage un V2...Sa nu mai zic ca mobra asta daca o incarci cu bagaje si mai pui si pasager,n-o sa mai franeze la fel de bine.

Vezi ca scriu mai multe baietii pe grupul de vstrom

Spior la treburi:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Va salut,ma puteti ajuta va rog cu ceva sfaturi in privinta modelului Yamaha TDM 900i my07,an fabr. 2007.Ma bate gandul sa trec la acest model de motocicleta si am zis sa cer sfaturi de la cineva care are si a mers cu acest model.Mentionez ca nu sunt incepator.Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,ma puteti ajuta va rog cu ceva sfaturi in privinta modelului Yamaha TDM 900i my07,an fabr. 2007.Ma bate gandul sa trec la acest model de motocicleta si am zis sa cer sfaturi de la cineva care are si a mers cu acest model.Mentionez ca nu sunt incepator.Va multumesc!

Ce anume vrei sa sti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc@G B V.

Ma intereseaza fiabilitatea,costurile de intretinere,consum,cum se comporta in oras,drum lung cu pasager,etc!

Fiabilitate:

Sta foarte bine.

Costuri intretinere:

Ca la toate mobrele...

Ciclistica:

In oras merge foarte bine,nu se incinge si faci foarte usor jaloane printre masini.In afara sta la fel de bine cu sau fara pasager.

La categoria ei,sta cel mai bine la consum:in jur de 4% in afara(mers pana in 120) si 6% in oras.

 

Atat mi-a venit in minte acum

Ca sa fiu hater,pot sa zic ca e peste un vstrom

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult,exact diferenta dintre cele 2 modele ma interesa,V-strom si TDM.

Ca si plusuri pentru tdm ar fi:

-Frane muuuuult mai bune(etrieri cu 4 pistonase ca la r1)

-ciclistica mai buna

-putere mai mare

-motor mai simplu(2 in linie)

Minusuri tdm:

-Protectie la vant cam slaba daca ai peste 1,80,dar se rezolva cu un parbriz after market.Eu asa am facut la a mea si acum la cei 1,92 ai mei,nu mai am probleme

-Nu sta prea bine la capitolul enduro

 

Daca iti mai vine in minte vreo intrebare,pune-o aici

Daca era din bucuresti,puteai sa vi sa o calaresti ca sa vezi cum stai pe ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...