Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
Vizitator CristiBoroi

A venit vremea sa schimb semnalizatoarele. Toate patru. Ceva recomandari de unde sa cumpar? Sa traiti!
Cat despre carena frontala nu cred ca mai trebuie sa intreb, nu are nimeni de vanzare din dezmembrari. Va trebui sa o iau de noua. Corect? O tona de bani, fmm... :kali:

Editat de CristiBoroi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare legata de schimbul de ulei:

Am reusit sa il scot pe tot, curatat ce mai era pe acolo, pus filtru nou..totul parea ok, am iesit la o plimbare scurta si imi da ulei pe la garniturile de la filtru de ulei. Unde gasesc acele garnituri ( eventual pe stoc )?

NU imi recomandati dillypoint, la cum raspund oamenii la mail zici ca mai au putin si te scuipa...

 

codurile sunt astea:

-O-RING 932101279000

-O-RING 932106429700

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare legata de schimbul de ulei:

Am reusit sa il scot pe tot, curatat ce mai era pe acolo, pus filtru nou..totul parea ok, am iesit la o plimbare scurta si imi da ulei pe la garniturile de la filtru de ulei. Unde gasesc acele garnituri ( eventual pe stoc )?

NU imi recomandati dillypoint, la cum raspund oamenii la mail zici ca mai au putin si te scuipa...

 

codurile sunt astea:

-O-RING 932101279000

-O-RING 932106429700

Merci

Ambulanta moto a.k.a user ottoman.

Ti le aduce imediat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vremea sa schimb semnalizatoarele. Toate patru. Ceva recomandari de unde sa cumpar? Sa traiti!

Cat despre carena frontala nu cred ca mai trebuie sa intreb, nu are nimeni de vanzare din dezmembrari. Va trebui sa o iau de noua. Corect? O tona de bani, fmm... :kali:

Semnalizari de scuter. vb serios, la magazine de chinezarii Sunt ieftine.

 

Ce are carena ta? E sparta, ai bucati mari lipsa?

Editat de catranel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vremea sa schimb semnalizatoarele. Toate patru. Ceva recomandari de unde sa cumpar? Sa traiti!

Cat despre carena frontala nu cred ca mai trebuie sa intreb, nu are nimeni de vanzare din dezmembrari. Va trebui sa o iau de noua. Corect? O tona de bani, fmm... :kali:

 

sunt niste baieti in buc care repara carene din plastic, adica stiu un vstrom care avea lipsa 10cm din ea , toata partea din fata, si i-au reconstruit, fara plase de metal sau fibra. direct din plastic.. din pacate nu mai stiu cum ii cheama, incerc sa aflu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa accesorizez putin TDM-ul pentru vara asta si eram curios ce ati recomanda (cat mai quality intr-un pret acceptabil) pentru voltmetru, prize de incarcare USB si parbriz inalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa accesorizez putin TDM-ul pentru vara asta si eram curios ce ati recomanda (cat mai quality intr-un pret acceptabil) pentru voltmetru, prize de incarcare USB si parbriz inalt.

Pentru primele 2 apeleaza la chinezi.Cu 10$ le ai pe amandoua cu livrare la usa.

Pentru ultimul,ar merge ceva de calitate de la givi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

sunt niste baieti in buc care repara carene din plastic, adica stiu un vstrom care avea lipsa 10cm din ea , toata partea din fata, si i-au reconstruit, fara plase de metal sau fibra. direct din plastic.. din pacate nu mai stiu cum ii cheama, incerc sa aflu

Multumesc mult Cavaleru!

 

Voi ce parere aveti de semnalele astea? https://www.louis.de/en/artikel/mini-turn-signal/10034249?list=163316648

Ma gandesc ca la 21W ar fi mai eficiente decat cele originale de TDM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, Prieteni.

 

Am revenit dupa vreo 5 ani de lipsa, cu o intrebare: De unde iau gume noi, bune pentru asfalt, pret decent, pentru fata mea?

Editat de ravenshield
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, caut vilbrochen pentru un tdm 850 4tx si o biela, a facut cuzinetul ce a vrut el acolo, s-a invartit, s-a rasucit, numai ce trebuie nu a facut :)). Poate ma puteti ajuta cu un sfat, am cautat si pe ebay.uk dar nu am gasit decat unul, avariat si ala bineinteles, (mai este unul nou la 1550 de lire, dar parca e prea ieftin :)) ).

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...