Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

am dat si eu avansul pentru un TDm din 92 :lol:

 

zilele astea tre sa plec sa il aduc si sa imi iau actele.

 

am cheltuit ceva cu drumul si adusu de la arad dar eu cred ca merita.

 

mi se balbaie un pic la relanti pana se incalzeste dar am observa ca e un pic cam subturata la relanti. pe la 900 rpm era si in caret scrie intre 1100 si 1200.

 

PS am primit si ceva bonusuril la el. un bloc optic fata cu tot cu masca, un ghidon o oghinda, ceva cabluri dp ghidon, un Bushon de rezervaor. si mai trebuie sa primesc si un rezervor :lol:

 

am primit la el si un set de cutii gigantice. cred ca au undeva la 45L fiecare cutie. :lol:

 

cum imi ajunge acasa o sa postez poze.

 

PPS inca nu am permisu, dar nu o sa merg cu ea fara decat in poligon, care e peste drum :lol:

:lol: s-o stapanesti sanatos, de la cine ai luat-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De la cineva din arad care a adus-o din italia de la un mosulet de vreo 58 de ani, care mai avea inca una radiata de rezerva :lol:

 

m-am uitat aseara printre ce piese mai am pe acolo, mai am o pompa de apa cred sau ceva de genu si un cred ca este CDI-ul pentru ca are conectate de el fisele de bujii :lol:

 

 

cred ca sunt un norocos.

 

PS cum sa il aduc din arad?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la cineva din arad care a adus-o din italia de la un mosulet de vreo 58 de ani, care mai avea inca una radiata de rezerva :lol:

 

m-am uitat aseara printre ce piese mai am pe acolo, mai am o pompa de apa cred sau ceva de genu si un cred ca este CDI-ul pentru ca are conectate de el fisele de bujii :lol:

 

 

cred ca sunt un norocos.

 

PS cum sa il aduc din arad?

ti-o aduc eu!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o problema cu alimentarea cu curent, din cand in cand se intrerupe alimentarea electrica de tot , din senin acum merge totul , acum se opreste , mai ales dupa ce am lasat-o din mana , degeaba pun contactul (care este in stare foarte buna) ca nu se mai alimenteaza nimic . daca o las o vreme o ia din nou, banuiesc un contact imperfect, dar sunt novice in motoare si de-asta apelez la voi. ma poate ajuta cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum las TDM-ul mai jos de fund din amortizor?

 

sau trebuie sa ii montez un kit? am vazut ca in suportul de la amortizor mai are o gaura care banuiesc ca e pentru a lasa mai jos o treapta amortizorul din prindere.

 

aveti idee de asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul se numeste Cosmin Suciu si e din Chisineu-Cris. la 40 km de arad.

 

omu nu prea se pricepe la motoare. el aduce ce gaseste mai ieftin.

 

 

cand am fost acolo am fost 4 oameni din care 3 vroiam sa luam moto. Eu sunt singfurul care si-a luat-o. celelalte mobre erau cam obosite dupa parerea celor cu care am fost si dup0a multe telefoane adate pe la prieteni mecanici :(

 

Eu sunt foare multumit de mobra. abia astept sa o aduc acasa.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai parte de ea. este identica cu a mea. cat despre xenon...merge montat pe ambele faruri. am avut de proba pe a mea. este...laser. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum las TDM-ul mai jos de fund din amortizor?

 

sau trebuie sa ii montez un kit? am vazut ca in suportul de la amortizor mai are o gaura care banuiesc ca e pentru a lasa mai jos o treapta amortizorul din prindere.

 

aveti idee de asta?

 

Deci,

 

sub sa,in capul superior al amortizorului se gaseste un reglaj rotativ cu doua pozitii (stanga-dreapta) pentru taria arcului SOFT-HARD.Pentru taria amortizorului este o piulitza crenelata imediat deasupra bucsei inferioare de prindere pe cadru.Rotesti de ea st-dr si are vreo 20 de pozitii (clickuri) care permit reglarea capacitatii de amortizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul se numeste Cosmin Suciu si e din Chisineu-Cris. la 40 km de arad.

 

omu nu prea se pricepe la motoare. el aduce ce gaseste mai ieftin.

 

 

cand am fost acolo am fost 4 oameni din care 3 vroiam sa luam moto. Eu sunt singfurul care si-a luat-o. celelalte mobre erau cam obosite dupa parerea celor cu care am fost si dup0a multe telefoane adate pe la prieteni mecanici :(

 

Eu sunt foare multumit de mobra. abia astept sa o aduc acasa.

vezi ca ti-am trimis un mesaj.....multumesc anticipat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am raspuns

 

Deci,

 

sub sa,in capul superior al amortizorului se gaseste un reglaj rotativ cu doua pozitii (stanga-dreapta) pentru taria arcului SOFT-HARD.Pentru taria amortizorului este o piulitza crenelata imediat deasupra bucsei inferioare de prindere pe cadru.Rotesti de ea st-dr si are vreo 20 de pozitii (clickuri) care permit reglarea capacitatii de amortizare.

 

aia hard-soft am comutat-o acolo cand am vazut motoreta.

 

asta cu piulita m-am uitat si in manual si n-am inteles nimik

 

poate vrea cineva sa ma ajute dupa ce aduc moto in buc :)

 

dau o bere :moto:

 

da, asa am eu

 

 

de unde si cati bani? respectivu face si montaj?

 

imi trebuiesc crashbaruri. am gasit pe cineva din constanta care face dar tre sa ii las motoreta :(

 

cel mai bine cred ca e sa caut un crash bar pe louis

 

sa ai parte de ea. este identica cu a mea. cat despre xenon...merge montat pe ambele faruri. am avut de proba pe a mea. este...laser. :moto:

 

 

madcox cat ma costa un astefl de kit? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xenon: 2 instalatii (becuri), H4-3 bixenon (ambele faze pe acelasi bec care este miscat de un electromagnet), aproape 300 ron in total. Luat de pe ebay de la chinezi. Le-am montat eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am mai trimis unu'[un mesaj]......tdm este mai inalt decit transalp?

 

 

mi se pare ca da.

 

nu m-am urcat pe TA dar asa mi s-a parut :(

 

oricum TA e mia usor

 

xenon: 2 instalatii (becuri), H4-3 bixenon (ambele faze pe acelasi bec care este miscat de un electromagnet), aproape 300 ron in total. Luat de pe ebay de la chinezi. Le-am montat eu.

 

 

prin cine le-ai comandat? sau cum ai facut?

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau poti sa cumperi de la mine. vezi in semnatura. :(

 

 

madman da si mie un pret pe PM pentru un kit d-asta dar sa fie cum a zis bcristian cu faza lunga si scurta pe ambele faruri.

 

 

faci si montaj?

 

sau nu esti din buc?

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am mai trimis unu'[un mesaj]......tdm este mai inalt decit transalp?

TDM-ul este:mai greu,mai inalt si mai lung decat Transalpul.M-am dat pe Transalp(ce-i drept mai vechiutz) si pare un tractoras pe langa TDM(vibreaza V2-ul si ai ghidonul mai aproape,cumva...).E totusi mai manevrabil in viraje,cel putzin asta am constatat eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...