Sari la conținut

Am Scos Si Ue Monstrul...un Pic Upgradat


ElSpa
 Share

Postări Recomandate

999, 749 nu au monobrat :burnout:

 

cat despre marchessini stiu ca sunt misto, imi plac la nebunie, dar daca mai dau vreodata mii de euro pe niste jenti de motoreta, macar sa fie super special :cheers:

 

merci oricum de propunere, daca le-ai pune la vanzare ai scapa de ele, pretul este bun comparativ si cu scorurile de pe ebay.

 

right, oboseala...

 

o sa le pun, ca sa fac loc in garaj... Mai greu insa se gasesc posesori de Monster care sa bage atatia bani in roti...

 

La speed bikes se schimba un pic treaba

post-6531-1194588342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pose facute de un profesionist, -10 grade, viscol, ceata, A2.... super conditii de photo shoot :D

 

un mic rezumat al povestii puteti citi in revista motociclismo din februarie...

 

 

de ultima data i-am pus semighidoane, i-am coborat farul si bordul 12 cm mai joc, i-am taiat scaritzele spate, ....

 

 

dsc2713lt6.th.jpg

dsc2717kg5.th.jpg

dsc2722hi7.th.jpg

dsc2724jz0.th.jpg

dsc2734bg4.th.jpg

dsc2737yl7.th.jpg

dsc2745oi7.th.jpg

dsc2747bm3.th.jpg

dsc2751jf1.th.jpg

dsc2753fa0.th.jpg

dsc2768dk9.th.jpg

dsc2771ix5.th.jpg

dsc2772ef9.th.jpg

dsc2777kx6.th.jpg

dsc2795ns5.th.jpg

dsc2797ru4.th.jpg

dsc2814fm8.th.jpg

dsc2819tu1.th.jpg

dsc2847hm5.th.jpg

Editat de ElSpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai monstrul cumva de prin 2006...? Stiu ca ai trecut intr-o seara pe Oltenitei in Berceni de initial au zis toti ba ca trece un tanc...ba un elicopter...Intr-un final am ramas masca la vederea monstrului...initial am zis ca e un chopper...stiu ca accelereaza incredibil...iar sunetul :kiss: ...speachless :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a fi comentat de multi (ca ma bag ca musca in cacao)..

Sincer pozele alea nu mi se par cine stie ce...

 

Prea mult noise, calitativ nu mi se par deloc....'bestiale'...

 

ca si compozitie sa zicem ca-s ok...

 

Motocicleta intr-adevar,ruleaza fin....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai intelege macar motivul atat de simplu pentru care au fost puse pozele, nici macar nu te-ai obosi sa comentezi. Asta e un subforum in care ne prezentam motocicletele, cu upgrade-uri and shit. Vezi ca exista topicul "Pasionati de foto", du-te si da-ti acolo cu parerea in privinta calitatii fotografiilor, ce zici? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a fi comentat de multi (ca ma bag ca musca in cacao)..

Sincer pozele alea nu mi se par cine stie ce...

 

Prea mult noise, calitativ nu mi se par deloc....'bestiale'...

 

ca si compozitie sa zicem ca-s ok...

 

Motocicleta intr-adevar,ruleaza fin....

 

Frustratule :D

Pozele is ok, noisul e in limite acceptabile. Sunt multe artefacte de la compresia JPG mai proasta, sunt convins ca pozele mari arata mai bine. Ralucone are dreptate, vorbeam de motoreta aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa lamuresc orice aspect legat de partea foto, eu am fost insarcinatul in ziua respectiva sa se ocupe de shooting. aparatul a fost cel personal, un nikon d40x, ob de kit 18-55 si un blitz SB600.

ce a postat elspa sunt lowresurile, care au suferit ceva prelucrari minime si compresie maxima. este normal sa fie zgomot mare in poza, pt ca shootingul s-a facut la o ora destul de tarzie, pe o ceata foarte densa si o lapovita enervanta, drept pentru care am folosit ISO 400 si ISO 800 (din pacate nu am avut trepiedul al mine). la unele am bagat si ISO 1600 cu timpi de expunere intre 1/10-1". fotografiile care s-au publicat in revista au fost altfel prelucrate, s-a lucrat mai mult la ele cu mai multa atentie pe detalii si s-a eliminat din noise.

 

insidere, daca vrei, postez si tif-urile de cateva zeci de mega folosite in revista, dar nu cred ca o sa te ajute cu nimic. motocicleta arata la fel.

 

elspa, daca ti-a placut atat de mult "lucratura" mea, repetam oricand actiunea, numai sa fie frumos afara si sa alegem o locatie mai speciala.

iti sunt dator!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Ralucone & co. , care mi-ati sarit in cap...

 

Am afirmat ce-am afirmat pt ca am vazut cateva persoane care ridicau in slavi pozele, care mie personal nu mi s-au parut cine stie ce (calitativ vorbind).

NU le denigrez, nici pe ele nici pe fotograf, doar ca nu mi s-au parut impresionante.

 

Stiu prea bine cu ce se 'mananca' thread-ul asta, stiu ca ideea e sa prezinti motorul aici,nu pozele,dar repet: replica mea a fost ca un reply pt cei care ridicau in slavi pozele.

 

@Metal Heart: Sincer din poze...nu prea e evident ca-s facute cu DSLR... daca tot ai folosit trepied de ce nu ai folosit timpi de expunere mai mari si ISO mai mic?

 

In fine, motocicleta e bestiala....pozele sunt ok. Toata lumea happy? ca sa nu ma mai trimita 'cineva' pe thread-uri de pasionati foto & etc.

 

 

LE: Sunt prost:) dupa aia am realizat ca le-ai facut fara trepied. Aici a fost marea ta greseala:) Cu trepied, iso cel mai mic + timp de expunere mai mare... ieseau niste poze superbe...

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost insarcinatul in ziua respectiva sa se ocupe de shooting. aparatul a fost cel personal, un nikon d40x, ob de kit 18-55 si un blitz SB600

O sesiune foto de revista nu se face cu asemenea echipament, mai ales in conditii atat de dificile.

 

Esti entuziast sau profesionist, de curiozitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...la un moment dat m-am intalnit la semaf pe la unirii cu un baiat cu un monster care se auzea incredibil iar la intrebarea ce are schimbat mi-a zis ca are termignoni fara db-killer...Intrebarea e: Ce-i ala db killer...poate unora o sa li se para stupid dar... :D apreciez rasp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...