Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZXR 750


chelie
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 432
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai intereseaza-te si ai sa vezi ca ARE 175cp ,nu 185

 

Ps:poate nu ar strica sa mai citesti si tu cate ceva ,sa te documentezi cand vorbesti,ca sa nu mai arunci cu cai putere in stanga si in dreapta :thanks:

Cu cea mai mare placere :welcome: ...singurul lucru care ma deranjeaza ,este cand se fac afirmatii de tot cct-ul fara cea mai mica documentare si de aceea intervin (vezi si ultimul exemplu,cum se "arunca" cu cai putere in stanga si in dreapta)

De fapt dupa lungi documentari are 176 de cai la roata si 180 la arbore.....asta daca ne luam dupa celebra revista numita univers moto...revista vietii tale Silviule :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt dupa lungi documentari are 176 de cai la roata si 180 la arbore.....asta daca ne luam dupa celebra revista numita univers moto...revista vietii tale Silviule :rock:

Vezi ca in revista da puterea la vibrochen si anume 176 cu 1cp mai mare decat s-a declarat oficial.Dar ,daca faci a doua oara testul poate iesi sub sau peste acea putere ,de aceea eu iau de bun ce da "prostul" de producator ,care da puterea motorului!

 

 

 

Ps:nici un motor de 1000 ,de serie ,NU are 176cp la roata.Dupa cum spuneam ,pune mana pe o lectura ceva ,ca esti total pe dinafara si ti-ar prinde bine sa te documentezi inainte sa vorbesti ,caci debitezi numai ineptii :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda in sus honda in jos....bag poola in ie do foota dreq

NU mai injura si mai bine ti-ai completa lacunele foarte mari(gen "un miar stok are 176cp la roata" ,ca "raketa" ta are 140cp tot la roata si exemplele pot continua....).O lectura nu strica nimanui ,mai ales ca acolo scriu articole niste foste glorii MONDIALE si nu no-name-uri autohtone care se cred mai buni ca Rossi&co :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU mai injura si mai bine ti-ai completa lacunele foarte mari(gen "un miar stok are 176cp la roata" ,ca "raketa" ta are 140cp tot la roata si exemplele pot continua....).O lectura nu strica nimanui ,mai ales ca acolo scriu articole niste foste glorii MONDIALE si nu no-name-uri autohtone care se cred mai buni ca Rossi&co :baldy:

Silviu Silviu go go

daca intr-o zi as pati ceva?

ce draq ai face?

ai lua pastile te-ai apuca de baute?

:bounce: TE IUBESC Silviu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

adica ninja de la faptul ca nu le vezi-stealth careva?

iar zgomotul ...well comes with the teritory

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei, A-aaalo !!! :bigstar:

 

Terminati cu prostiile !

 

Auzi, hai sa bag eu o chestie utila cat-de-cat, ca voi somati vad.

Uite ia un forum dedicat exclusiv ZX7-ului, unde mai bagam si eu ochiu cand eram cu Bestia:

http://www.redmonkey.com/7r/

E putin cam antic formatu forumului, insa nu lasati asta sa va sperie; sunt muti care cunosc o gramada p-acolo.

 

Hai, enjoy ! :)

Editat de Gioro_T
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala din stanga imi place mai mult...e verde si are si aripioara pe roata spate....ador aripioarele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala din dreapta are inca vopseaua originala, capac monopost si double bouble.

Prima mea iubire, chiar daca nu modelul asta, si cel cu ram air.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala din stanga imi place mai mult...e verde si are si aripioara pe roata spate....ador aripioarele

 

Si cel din dreapta are aripa pentru roata spate, doar ca este neagra asa cum a iesit din fabrica si nu e vizibila in poza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No offence pentru posesorii de kawa, dar nu pot sa ma abtin:

pentru sergiukawa doar: kawa=mult zgomot. Dupa punct vine service-ul....ca de la prea mult zgomot curge... se sparge...etc...ce conteaza ca o repari de 2-3 la 2-3 mii de Km....tot verde ramane :burnout:.

 

Sincer, frumos zgomot la motoarele verzi..dar din pacate au mari lacune la capitolul ergonomie si fiabilitate.

 

Asfalt uscat si multa bafta la toti.

 

PS Scuze pentru offtopic, dar e oarecum legat de parerea formata despre motoarele kawa mai vechi de anul 2000...dupa ce ai citit ceva zeci de forumuri romanesti si nu numai.

Editat de AllexxM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parere proasta...da e normal sa fie asa oricum voi aveti o doctrina foarte bine implantata in cap cum ca hondele sunt foarte fiabile...

cei care stiu cate ceva de motoare stiu ca cele mai fiabile sunt suzuki...

cat despre ergonomia honda aici nu am ce obiecta...asa e

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai vorbit de slaba fiabilitate kawasaki din ce punct de vedere?

al unui fost detinator?

daca nu inseamna ca ai vorbit din auzite sau a intervenit acel deja celebru instinct superior honda :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta a 3 prieteni buni care au avut, si au schimbat ninja pe altceva. Si din ce am vazut la ninja astea noi (2 din ele cu ochii mei, restul din povestile mecanicilor care le-au reparat) sunt materialele de slaba calitate, chiar si la cadru, unde ar trebui sa fie strong. Se sparg, se crapa, plesnesc, se indoaie la cele mai mici contacte cu solul dar si in regim normal de folosire. Acum nu zic, poate a fost si ghinion, si poate a fost doar la cele 5 pe care le-am vazut eu....dar....lumea vorbeste mult in sensul asta, si toti cam acelasi lucru...or fi ei tampiti si contra la kawa, dar nu cred ca sunt si ipocriti.

 

PS Eu nu cred ca exista un instinct de superioritate al detinatorilor de honda, ci un complex de inferioritate al celor cu kawa (si mai mult la tine, ca stiu multi posesori de kawa care nu au vehementa ta contra marcii honda).

 

Peace brother....indiferent ce motor calaresti, eu cred ca ne uneste pasiunea si NU marca motorului :lol:

 

Bafta si asfalt uscat.

Editat de AllexxM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...