Sari la conținut

Azi Am Iesit Prima Data In Trafic!


RENEGADE
 Share

Postări Recomandate

Am mers azi la serviciu prima data cu motorul. Am invatat cite ceva, de exemplu ca vintul lateral nu e de neglijat. De asemenea unii soferi din dorinta de a vedea motorul mai bine uita ca sunt la volan si ori vin prea aproape si te impinge curentul ori merg paralele ceea ce nu e prea linistitor. Dar a fost SUUPPERRR!!! Mai vreau! Va mai povestesc si alte impresii dupa ce voi mai culege unele. Ciao!

Bafta cu site-ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers azi la serviciu prima data cu motorul. Am invatat cite ceva, de exemplu ca vintul lateral nu e de neglijat. De asemenea unii soferi din dorinta de a vedea motorul mai bine uita ca sunt la volan si ori vin prea aproape si te impinge curentul ori merg paralele ceea ce nu e prea linistitor. Dar a fost SUUPPERRR!!! Mai vreau! Va mai povestesc si alte impresii dupa ce voi mai culege unele. Ciao!

Bafta cu site-ul!

Spor la treba in continuare!

Aceleasi senzatii le-am avut si io (mai am inca ).

Lasa-i sa se uite ca au ce vedea!

De fapt, pina sa ne simtim bine in trafic mai avem de mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Am mers azi la serviciu prima data cu motorul.

:angry: si eu merg in fiecare zi. ce-au zis colegii ? :)

 

sfat: nu-i lasa pe toti sa-i dea dea gaz pt ca ti-l inneaca si la plecare-ti dau pumni in casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Pelerin: merci de urari cit despre pasagerul din spate e rezervat. Sunt casatorit!

 

Pentru Baiazid: vezi poza!

 

Pentru Myagi: merci de urari. Dom'le am o problema totusi. Circul pe DN1 si cei curiosi sau neatenti sunt doar cei din PH pina acum. E vreo chestie pe acolo sau e pura coincidenta?

 

Pentru Smokey: nobody touches my toy! Sa fie clar! Cit despre gaz mai usor la inceput.

 

Azi venind de la serviciu se baga unu in fundul meu, un BMW de doi lei din PH de parca n-a mai vazut motor. A trebuit din prevedere sa ma dau la o parte sa-l las sa treaca, desi era coloana pe ambele benzi. Cind am mers la serviciu, alt PH cu un Fiat Seicento de la SECA Distribution sau asa ceva, tot de PH, statea in poponeata meu tot coloana fiind si ma mai si flasha cu farurile. L-am lasat un pic apoi i-am dat ceva gaz si am plecat ca din pushca din fata lui ca nici n-a apucat sa vada ce s-a intimplat. Apoi l-am asteptat si l-am lasat sa ma depaseasca. O fi ceva acolo la PH de sunt asa de ... deosebiti?

post-24-1058967248.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumuri multe si frumoase renegatule.eu ma uit la motoare in trafic(fara sa incomodez calaretu desigur) mult mai mult de cand am motor.cred ca si tu faci la fel :)

asta e, suntem virusaţi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cind am motor mi-as dori sa fie vara tot timpul. Sa ploua doar luni... Noaptea bineinteles. Am ales luni pentru ca nici iarba nu creste. O timpenie romaneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi ceva acolo la PH de sunt asa de ... deosebit
i?

 

 

Nici eu nu stiu ce draci au pe ei ;cam 30% din soferi turbeaza cand vad motociclete

parca am fi ilegalisti asa ne vaneaza sa ne "inghesuie" spre masinile parcate sau spre liniile de tramvai( au auzit ei ceva) norocul meu ca-i dau gaz si scap de "schizofrenici"...cred ca li se trage de la bunul nostru primar (PDSR-ist) care a promis solemn ca atata timp cat va "primarii" el orasul.."nu va trece picior de motociclist pe Bulevardul Bucuresti."(bulevardul cu pricina are cam 6km de linie dreapta si ar fi taaaare bun de "calcat in picioare"(de motociclist).

Cam asta ar fi cu unii soferi din Ph si nu numai pt. ca acelasi lucru l-am patit si in DB si BZ.

Partea buna este ca de un an incoace f.multi politai de la circulatie au fost "muscati de camila" si au luat "A"-ul asa ca cei in cauza sunt mult mai indulgenti cu motociclistii si chiar fac urat cand vad pe cate un tampit care ne face sicane ajungand pana (minune fratilor) la proces verbal pt. conducere agresiva (cred ca vine "Apocalipsa" maica).

PS

Pana se schimba mentalitatea romanului o sa mai treaca....

Sanatosi sa fim ca belelele curg.

Hai BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi venind de la serviciu se baga unu in fundul meu, un BMW de doi lei din PH de parca n-a mai vazut motor. A trebuit din prevedere sa ma dau la o parte sa-l las sa treaca, desi era coloana pe ambele benzi. Cind am mers la serviciu, alt PH cu un Fiat Seicento de la SECA Distribution sau asa ceva, tot de PH, statea in poponeata meu tot coloana fiind si ma mai si flasha cu farurile. L-am lasat un pic apoi i-am dat ceva gaz si am plecat ca din pushca din fata lui ca nici n-a apucat sa vada ce s-a intimplat. Apoi l-am asteptat si l-am lasat sa ma depaseasca. O fi ceva acolo la PH de sunt asa de ... deosebiti?

Ce Prahova? Sa vezi Constanta!!!!

 

E adevarat ca prahovenii sunt anti talent si rai, dar constantenii sunt bombe cu ceas. Ai mare grija cand vezi CT ca inseamna (cuvant urat), nu Constanta.

 

Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...