Sari la conținut

Accident Mortal La Mangalia :( 18.03.2007


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

:D

deci mai trebuie sa scrie careva ca trasese 2 liniutze pe nas inainte!

roata fatza avea? sau mergea pe o rotitza din aia de carucior de cumparaturi?

circ frate!

pe mine ma deranjeaza cand am cauciucurile desumflate cu 0,5 atm si asta mergea fara frana fatza? :lol:

a murit BOZO???

mai bine, ca nu mai face copii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

un om moare si nu stiti cum sa o mai dati in discutat povesti nu sunt crestin ncici satansit sunt pur si simplu eu dar am o curiozitate chiar asa de sfinti sunteti incat sa luati piatra sa dati in cap la cei morti sunteti ????

Ar trebuii sa tineti cont ca si voi aveti sanse de 60% daca nu mai bine sa deveniti un simplu RIP si o simpla statistica.

 

In loc sa stati sa cotcodaciti ca niste babe paralitice mai bine ati incerca sa analizati situatia si sa incercati sa remediati minusurile care unii dintre voi le au rasul si batatia de joc sunt doar semne de prostie si inconstienta. A murit un OM (inca o cifra in statisticile autoritatior) si voi stati si radeti si va bateti joc ce-ar fii sa va imaginati in fata oglinzii ca sunteti morti si ca o ciurda de imbecili (cine se simte sa se simta si sa stie ca il consider mai mult decat imbecili nu vb mai urat pentru ca nu vreau sa lezez persoanele care se comporta ca FIINTE UMANE) rad de cat de idiot ai fost ca ai murit in conditiile in care ai murit .

 

Ar trebuii sa fiti uniti ca niste oameni dar din pacate va comportati irational avand un comportament mai apropiat de hipopotami decat de oameni. Puteti zice selectie naturala dar aveti grija ca natura sa nu va selecteze si pe voi

 

 

Condoleante famuiliei prietenilor si voua tuturor pentru ca inca unul din aceeasi "specie" cu voi s-a mai dus.

 

P.S. sunt un conservar idiot ca mine milioane dar ma car fac eforturi colosale sa va respect pe voi (respect in trafic si dorinta sa nu inmultesc statisticile) dar vad ca voi nu va respectati deloc unii pe altii in loc sa plangeti radeti pentru ca un frate de-a vostru a gresit si a murit.

 

RUSINE RUSINE sa va fie (suna patetic dar mai patetici sunt cei care au sa ma injure)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kkk_kkk: pai asta se face se discuta ce nu trebuie sa faci, este singurul lucru bun din moartea unui om, faptul k dai un RIP, doamne iarta-l etc, arata doar partea umana si atat a murit degeaba, REPET, tre sa se invetze ceva de aici, nu se bucura nimeni k a murit ink unul din noi, insa daca reusim sa fim obiectivi vedem clar niste lucruri strigatoare la cer, precum mersul fara frane fatza (daca mergi fara frane fatza fiindk tre sa duci moto de la un garaj la altul, pai mergi in p.... mea cu 15 la ora k sa potzi sa t opresti), dat blana la motor (pai pune o jak p tine, leaga o ksk in cap kr sa corespunda normelor de sigurantza, pune manusi, si da-te), de aici mai rezulta ceva, da-te frate dak t simtzi in stare, nu fi teribilist ai 19 ani, pai scuza-ma ai in kp numai pi,,,,goale si viteza cu masina sau cu moto, ia-o progresiv, dai azi 80, maine 100, paimaine 120 si tot asa (azi maine poimine la figurat).

Iar KKK_KKK dak esti un sofer da masina bun, felicitari ar trebui sa fie mai multzi k tine, dar stii c inseamna sa fii bun sofer p strada? Sa conduci preventiv, da? nu inseamna sa faci liniutze si sa castigi sau sa iei curbe de 90 de gr cu 100 km/h, sper la la aspectul asta suntem lamuritzi.

Deci ce am invatzat din aceasta tragedie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in momentul in care te-ai decis sa urci pe o motocicleta trebuie sa fii constient de riscurile pe care ti le asumi.sunt accidente banale ...sunt accidente grave..sunt accidente stupide...si multe altele.Tot ce putem face este sa minimalizam cat mai mult riscurile.Din pacare s-a stins o viata care a lasat in urma parinti , probabil frati , surori, rude si prieteni care ii simt lipsa.Cei care citesc si isi scuipa in san sa tina minte cele scrise aic isi cand testosteronul se amesteca cu adrenalisa sa se gandeasca ca nimeni nu este de fier.

Zic RIP pt ca este vorba de o viata a unui om...zic huo pentru modul in care s-a produs si mai ales pt lipsa de responsabilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un om moare si nu stiti cum sa o mai dati in discutat povesti nu sunt crestin ncici satansit sunt pur si simplu eu dar am o curiozitate chiar asa de sfinti sunteti incat sa luati piatra sa dati in cap la cei morti sunteti ????

Ar trebuii sa tineti cont ca si voi aveti sanse de 60% daca nu mai bine sa deveniti un simplu RIP si o simpla statistica.

 

In loc sa stati sa cotcodaciti ca niste babe paralitice mai bine ati incerca sa analizati situatia si sa incercati sa remediati minusurile care unii dintre voi le au rasul si batatia de joc sunt doar semne de prostie si inconstienta. A murit un OM (inca o cifra in statisticile autoritatior) si voi stati si radeti si va bateti joc ce-ar fii sa va imaginati in fata oglinzii ca sunteti morti si ca o ciurda de imbecili (cine se simte sa se simta si sa stie ca il consider mai mult decat imbecili nu vb mai urat pentru ca nu vreau sa lezez persoanele care se comporta ca FIINTE UMANE) rad de cat de idiot ai fost ca ai murit in conditiile in care ai murit .

 

Ar trebuii sa fiti uniti ca niste oameni dar din pacate va comportati irational avand un comportament mai apropiat de hipopotami decat de oameni. Puteti zice selectie naturala dar aveti grija ca natura sa nu va selecteze si pe voi

Condoleante famuiliei prietenilor si voua tuturor pentru ca inca unul din aceeasi "specie" cu voi s-a mai dus.

 

P.S. sunt un conservar idiot ca mine milioane dar ma car fac eforturi colosale sa va respect pe voi (respect in trafic si dorinta sa nu inmultesc statisticile) dar vad ca voi nu va respectati deloc unii pe altii in loc sa plangeti radeti pentru ca un frate de-a vostru a gresit si a murit.

 

RUSINE RUSINE sa va fie (suna patetic dar mai patetici sunt cei care au sa ma injure)

 

pleaca ba acasa de aici.

ce vrei acum, sa ne apuce plansul ca un prost merge ca dementul cu motor sport fara frane pe fata?

daca era o editie romaneasca darwin awards asta era sigur in top.

cat priveste corul de bocitoare profesioniste cu "doamne nici n-a inceput bine sezonul si au si inceput accidentele" - :D

 

Kuxi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU CONSIDER MERSUL PE DOUA ROTI O INCONSTIENTA COLOSALA iti risti viata pentru un strop de adrenalina

 

 

eu consider ca habar nu ai despre ce vorbesti. (mai am o concluzie dar e motiv de ban)

 

 

 

 

Kuxi

 

 

 

Si daca ai fii tu in locul lui ???? el esste sau mai bine zis a fost inconstient dar tu.... esti chiar un sfant ????

 

DA cu paru da cu ce vrei tu dar eu spun ca nu te vad bine si vreau sa iti aduc aminte ca speranta ta de viata (daca chiar esti motociclist) in romania este cam mica asa ca vezi ferestete ca de dracu de greseli ca poate o sa rada cineva si de tine pentru ca sigur nu esti tu nici macar un pui de ninja si nici in filmele cu chineji prosti nu ai jucat ca sa fii invata sa zbori.

 

Semnat KKK

 

daca eram in locul lui te bantuiam la ora asta.

nu ma sui pe moto fara echipament si imi leg mereu casca.

pentru tine astea sunt cuvinte straine.

 

Kuxi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vb d ura aici, e vorba k nu cunosti sentimentul.

 

Mersul p 2 rotzi inseamna: priamvara sa faci un drum pana la mare p drumul vechi si sa te izbeasca un miros de pamant umed combinat cu cel de copaci infloritzi proaspat, sa t bata un vant caldutz in gat si in nari si sa simtzi caldura soarelui in spate. Vara inseamna evadarea din cotitdian, t urci p moto in 2 j esti la mare faci o baie itzi pui cortul p plaja sau itzi iei kmr la hotel cu prietenii si prietena, insemana mersul in grup cu regulile lui si farmecul aparte, toamna inseamna sa te calesti sa t ebata vantul rece si sa simtzi gerul ce urmeaza in iarna.

 

Motociclismul inseamna oameni noi cu pasiune comuna, inseamna sa potzi purta o conversatzie de dim pna seara p acelasi subiect placut, motoare si femei :D

 

Mersul p 2 rotzi este riscant pin prisma unui accident dar doar in mom in care acesta s-a produs pt k altfel, franarea la moto e mult mai buna, capacitatea d a evita e mult mai mare, gandeste-te k ocup 40 de cm p asfalt cu tot cu oglinzi, pai trec printre masina kr s-a bagat p contra sens k handikpt-ul si margine drumului k popa, intru in depasire si tu ma judeci spunand, uite cum s-a bagat asta, insa eu ma bag pt k p moto altfel stau lucrurile, eu am accelaratie si spatziu sa ma bag la loc.

Eu la 160 pot sa ma inclin urmand trasa ideala, cu masina la 160 ai derapat de mult.

 

Intradevar tu esti intr-o cochilie de metal si ai airbag-uri centura sist de control a tractziunii, iar noi suntem expusi toatal

 

Iar daca e sa vb de masini (ps am si eu masina de ani buni ku peste 100.000 de km facutzi) la cate accidente sunt mortale dak faci proportzia, depaseste cu mult rata motocicletelor, si si acolo sunt atatzia kr o fac din teribilism, inconstientza, fitze, cacao in kp in loc de creier.

 

Adrenalina la motor vine k bonus :lol: cel d p chopper nu o simte k ala d ps super sport, dar si ala de p chopper moare, potzi spune k pt adrenalina a murit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kkk_kkk ... io consider ca pana aici iti e locul pe acest forum... nu ai cum si nu ai de ce sa ne tii noua lectii despre NIMIC.

 

Riscurile le stim si noi. Iar cei care le ignora, PLATESC . Asta este, uneori cu viata, Dumnezeu sa-i ierte !

 

Cat despre respectul in trafic pe care zici ca ni-l porti.. o sa te respectam si noi , in trafic... Dar aici e un forum cu si DESPRE motociclisti, iar tu ti-ai bagat cam aiurea nasu unde nu-ti fierbe oala si ai acuzat fara sa stii.

 

 

EDIT :

 

kooksee zicea de EL ca-si ia ban , daca isi continua concluziile.. nu de tine !!! Citeste mai cu atentie, si nu te grabi sa deschizi gura.. GANDESTE INAINTE...

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kkk inseamn klukluxklan si tu esti la fel de dobitoc ca membrii organizatiei in cauza.

 

pentru ca probabil o sa iau ban vreo saptamana iti explic ca sa nu mori prost:

am zis "eu consider ca habar nu ai despre ce vorbesti. (mai am o concluzie dar e motiv de ban)" adica concluzia cealalta e ca esti idiot. nu am vrut sa o afirm dar vad ca ti-o ceri cu obstinatie.

 

kuxi

 

later edit.

am vazut ca ti s- aexplicat deja

Editat de kooksee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAfta multa

 

 

si nimic in plus

 

nu ma mai amestec dar.... daca nu stit sa respectati nu asteptati respect ca nu il meritati

In loc sa cautati prieteni cautati dusmani si nu stiu cine o sa piarda mai mult ( NU AMENINT doar constat)

 

@Poison am inteles gresit intradevar dar.... degeaba.... statistic..... asteptati prea mult si oferiti prea putin.

 

La revedere

Editat de kkk_kkk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, dar de ce t limitezi, de ce spui k nu concepi decat 4 rotzi sub tine, te-ai gandit sa incerci si 2? fa scoala, ia-ti un motor un enduro street ceva de genul asta, knd o sa t urci in masina ta o sa zici, ce dreaq e asta? sa imi b...g p. ..a in ea de masina, k nu are frane, k nu are accelaratie, k stau k sucker-ul in coloana si imi ia peste 2 h sa trav bucurestiul si cate si mai cate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kkk inseamn klukluxklan si tu esti la fel de dobitoc ca membrii organizatiei in cauza.

 

pentru ca probabil o sa iau ban vreo saptamana iti explic ca sa nu mori prost:

am zis "eu consider ca habar nu ai despre ce vorbesti. (mai am o concluzie dar e motiv de ban)" adica concluzia cealalta e ca esti idiot. nu am vrut sa o afirm dar vad ca ti-o ceri cu obstinatie.

 

kuxi

 

later edit.

am vazut ca ti s- aexplicat deja

 

Nu are rost si nu am sa mai continuu de fapt imi pare rau ca m-am amestecat dar..... las ca nu are rost. Eu imi vad de prostia mea matale de teburile tale in trafic fiecare cum poate sau cum stie sau si mai bine zis cum se poate.......

 

 

 

ok, dar de ce t limitezi, de ce spui k nu concepi decat 4 rotzi sub tine, te-ai gandit sa incerci si 2? fa scoala, ia-ti un motor un enduro street ceva de genul asta, knd o sa t urci in masina ta o sa zici, ce dreaq e asta? sa imi b...g p. ..a in ea de masina, k nu are frane, k nu are accelaratie, k stau k sucker-ul in coloana si imi ia peste 2 h sa trav bucurestiul si cate si mai cate.

 

 

Uiti un lucru si anume frica si lasitatea Poate sunt prea las sa imi risc viata sau poate am alte prioritati si asta ma determina sa fug.

Editat de kkk_kkk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...