Sari la conținut

Cauciucuri De Offroad


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 367
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, daca tot vorbim de gume, unde le schimbati in Bucuresti ? vreu sa pun gume de strada pt sezonul asta, am cautat un topic de acest gen, dar n-am gasit. Aveti idee unde gasesc pe cineva sa-mi schimbe gumele rapid si cu instalatie speciala pt moto sau care sa le aiba cu chestia asta? de preferat in zona de est-centru a Bucurestiului. Aveti ideee cam cat m-ar costa ? ca la ÂŞama Service sau alte "super service-uri" banuiesc ca te cam rupe la buzunar... ;) thks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Eu mi-am pus Heidenau pe spate la Transalp, dar mi-am pus de 140 nu 130 cum e in carte.

Pot sa spun ca merge super pe asfalt, am deja vreo 3000 km cu el si nici urma de uzura, iar pretul 230 lei este rezonabil zic io.

Nu am mers prea mult off road dar cand am fost nu am avut nicio problema!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A incercat cineva cauciucurile de la Kenda ?

Eu am incercat modelu K770, se descarca rapid la noroi, si tin destul de mult (compozitie hard)

:( testat mileville si southwick....foarte rezistente la uzura. Mileville o tzinut la 8 iesiri si...500 km pe asfalt pana s-a dus sub cota de uzura. O sa tot iau kenda. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed: testat mileville si southwick....foarte rezistente la uzura. Mileville o tzinut la 8 iesiri si...500 km pe asfalt pana s-a dus sub cota de uzura. O sa tot iau kenda. :lol:

 

Pst, vezi ca e Millville -> Designed to meet the famous "Millville" mixed terrain :lol:

http://www.kendausa.com/motorcycle/mx.html#millville

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Salut, daca tot vorbim de gume, unde le schimbati in Bucuresti ? vreu sa pun gume de strada pt sezonul asta, am cautat un topic de acest gen, dar n-am gasit. Aveti idee unde gasesc pe cineva sa-mi schimbe gumele rapid si cu instalatie speciala pt moto sau care sa le aiba cu chestia asta? de preferat in zona de est-centru a Bucurestiului. Aveti ideee cam cat m-ar costa ? ca la ÂŞama Service sau alte "super service-uri" banuiesc ca te cam rupe la buzunar... :friends: thks

 

 

sal,io am schimbat asta primavara gumele la honda 900 rr la service ul de langa mec ul de la gara de nord...sper ca ati inteles..:)din piata victoriei...pe stradauta aia ingusta cu linia de tranvai :P....

 

mi a placut cum au lucrat ..cu echilibrat...cu vaselina pe la rulmenti si ax....cu plumbi de rezerva...1 mil si ceva...

la mine la giurgiu.....n am gasit ....ma puneau sa vin cu roata desfacuta.....greuuuu

 

citeam forumul ca s tare suparat...am iesit azi interen cu ktm 525..cauciucuri uzate.....si abia ma tineam de ea :drink:)

nu stiu ce varianta pe mitas sa aleg intre ef si c? c 10,11,12,13; ef 05,07

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Michelin S12 am si io, tin bine cam pe toate felurile de teren, dar se uzeaza rapid. Nu mai zic daca ai de mers cativa km si pe asfalt ... (pt ca nu am remorca, sunt nevoit s-o fac). Am vreo cateva sute de km numa cu ele si is uzate deja. Dar daca intorc spatele mai merge inca. Fata e ok.

 

Da, e scump, si de luat nu cred ca-mi mai iau, o sa ma orientez spre ceva mai enduro, nu asa de cross, cu crampoane pe mijloc mai mari si orizontale.

 

Numa bine,

Adi

 

Nu stiu daca se incadreaza aici, dar am si Pirelli MT21 pe XT600. Merg super ok pe noroi, macadam, forestiere, dar din nou, sa nu ai de mers pe asfalt cu ele, ca se duc rapid. Ale mele is aproape gata si am facut ... vreo 2000 si ceva de km (cu mare aproximatie). Insa le-am pus si pe un Transalp si am bagat niste asfalt deci noah ... Pe noroi macadam, padure, pietre, o mers chiar ok chiar si pe TA.

 

post-24812-1228232352_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,io am schimbat asta primavara gumele la honda 900 rr la service ul de langa mec ul de la gara de nord...sper ca ati inteles..:)din piata victoriei...pe stradauta aia ingusta cu linia de tranvai :laugh:....

 

mi a placut cum au lucrat ..cu echilibrat...cu vaselina pe la rulmenti si ax....cu plumbi de rezerva...1 mil si ceva...

la mine la giurgiu.....n am gasit ....ma puneau sa vin cu roata desfacuta.....greuuuu

 

citeam forumul ca s tare suparat...am iesit azi interen cu ktm 525..cauciucuri uzate.....si abia ma tineam de ea :))

nu stiu ce varianta pe mitas sa aleg intre ef si c? c 10,11,12,13; ef 05,07

strict pentru tereren as alege C12 mitas - o aderenta excelenta - parerea mea ... (cu timpul se reteaza DACA iesi pe asfalt)

cu ce m-am impacat bine , a fost Vee Rubber sau cam asa ceva ...a tinut foarte bine atat pe asfalt cat si in teren (acestea nu se reteaza ci se tocesc in timp---- nici eu n-am remorca )

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi de ceva vreme folosim Trelleborg

se comporta extraordinar pe teren moale(noroi, pamant afanat)

dar cel mai convenabil la ele este faptul ca tin extraordinar de mult,se tocesc f greu

asa arata unul dupa 10-12 iesiri si cam 150 km pe asfalt

si credeti-ma nu l-am menajat ! este montat pe un 525SX

post-42772-1228335519_thumb.jpg

post-42772-1228335533_thumb.jpg

post-42772-1228335557_thumb.jpg

Editat de SorinAR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi de ceva vreme folosim Trelleborg

se comporta extraordinar pe teren moale(noroi, pamant afanat)

dar cel mai convenabil la ele este faptul ca tin extraordinar de mult,se tocesc f greu

asa arata unul dupa 10-12 iesiri si cam 150 km pe asfalt

si credeti-ma nu l-am menajat ! este montat pe un 525SX

 

ce preturi, de unde le luati?

 

io am luat pana la urma mitas c04-spate cu c15 fata.

am iesit sambata...teren afanat..(prin graul oamenior) aratura...prin padure...suuuper tareeee.

fata de ce cauciucuri aveam pe ea ( pireli sandmaster-asa am cumparat o) , 310 lei amandoua......insa pe asfalt topaia rauu :D ..aaa si am avut de trecut peste calea ferata...cum bagai mana nitel in gaz cum se ingropa in piatra sparta....

in concluzie... prospectul de la mitas nu minte....bune pt namol ...varza pe piatra..hi hi

tocmai bune de uzat pana in primavara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anunt pentru doritorii de chilipiruri!

in complexul doraly pavilionul p3 este un magazinas care are pe stoc cateva bucati cauciucuri enduro (cross)romanesti ,110/90/19 si 100/90/19 si inca unele pe 16 arata asemanator cu mitas c12.am pus mana pe ele si erau ok,ptr mine nu sunt bune desi mi-ar fi placut sa fie ptr ca costa 750 de mii cucata eu zic ca merita aratau mai bine decat multe altele noname pe care le-am vazut in diverse magazine de profil si care costau un milion jumate.astea costa 750 de mii si eu zic ca-s mai bune ca niste sh-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am vaca incaltata cu Metzeler Tourance, spate fata, sezonu asta o sa ma dau doar pe coclauri ca imi iau carnetu deabea spre toamna. Ma gandeam sa iau un Mitas E09 pe spate. E vreo diferenta sesizabila intre Tourance si Mitas E09?

Mentionez ca vreau sa o bag si la ceva urcari usoare prin padure, pe frunze.

Editat de TheIceman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vaca incaltata cu Metzeler Tourance, spate fata, sezonu asta o sa ma dau doar pe coclauri ca imi iau carnetu deabea spre toamna. Ma gandeam sa iau un Mitas E09 pe spate. E vreo diferenta sesizabila intre Tourance si Mitas E09?

Mentionez ca vreau sa o bag si la ceva urcari usoare prin padure, pe frunze.

 

Ai grija la poponeata daca intri cu Tourance in padure, asta daca ajungi.

E09 este bun pentru vaca ta. Este un cauciuc ce impaca destul de bine si varza si capra.

Pe strat gros de frunze si iarba nu tine nici un cauciuc.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

De unde fac si eu rost de cauciucuri, si ce fel de cauciucuri, pentru aprilia pegaso 650...avand in vedere ca voi merge cam 80% in oras iar offroad restul de 20..?

Acum ea are bridgestone trail wing....am sa atasez si doua poze...fata, spate cu profilul lor...

Multumesc!

post-11398-1232965697_thumb.jpg

post-11398-1232965702_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...