Sari la conținut

Accident Foarte Usor (in Rolul Principal: Eu)


amimagz
 Share

Postări Recomandate

Astazi, in jurul orei 12:00, era sa pun bestiutza pe jos.. si eu sa intru si mai jos :lol:

Ca deh... Am fost prost, facut gramada, si mare noroc am avut ca n-am patit nimic..

Eram pe Dimitrie Pompeiu (Pipera) si mergeam spre sos. Petricani. La intersectia cu Petricani, eu aveam cedeaza.. Vizibilitate nu, ca erau aia incurcati pe acolo mai rau ca limbile in Turnul Babel, si am iesit odata cu un gipan bagat mai cu tupeu, bazandu-ma pe ce a vazut ala.. Mare dobitoc am fost :D Din dreapta venea destul de tare un Touareg (sper ca am scris corect) care a reusit sa ma evite (ma lua din plin.. si eram PA :D ), dar cu roata mea fata i-am agatat lui spoiler-ul lateral langa usa din spate si i-am atins roata spate (totul pe partea lui dreapta). Printr-o minune de care numai un tantalau ca mine, guvernat de prostie la momentul respectiv, putea sa aiba parte, nu am pus mobra jos si nici nu am avut vreo avarie.. Lui i-am rupt spoiler-ul si i-am zgariat janta... Am fost mai apoi la politie, unde omul a realizat ca voi ramane fara permis. Eu stiam deja asta, dar o meritam cu varf si indesat. Intr-un final a zis ca "poate imi este mai usor sa-i platesc paguba (200 de euro) decat sa raman fara permis".. Nu imi este neaparat mai usor, dar dupa ce ca am comis-o, tot el imi oferea conciliere si posibilitatea de a scapa cu permisul in buzunar! In concluzie, cascati ochii bine si nu faceti ce am facut eu! Sa urmati prostia nu e un lucru bun!! Imi pare rau pentru ce am facut, imi dau seama ca puteam sa primesc RIP-uri acum, si totul doar pentru inca 20 de secunde de rabdare :) Ii multumesc respectivului pentru ca s-a purtat de parca el ar fi fost de vina si va implor: FITI ATENTI!!! Ii multumesc si baiatului cu Aprilia RS125 care pe Barbu Vacarescu mi-a facut cinste cu o siguranta (ca deh.. sa fie tacamul complet, dupa ce am plecat de la Politie mi-a murit si motorul in mijlocul drumului pentru ca s-a ars siguranta).. Raman dator de bere :D

Acum va rog... injurati-ma ca merit!! Asta ca sa nu uit ca in alte circumstante, ingerul meu pazitor nu putea face nimic. :D :D :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe..asa e frumos sa ne ajutam 1 pe altul..n-ai vazut ca nu oprea nimeni? ma bucur ca am putut sa te ajut si asa am sa fac de fiecare data cand o sa am ocazia..:D PS: e rieju rs2 sport....nu e aprilia.:lol: .ai grija de tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe..asa e frumos sa ne ajutam 1 pe altul..n-ai vazut ca nu oprea nimeni? ma bucur ca am putut sa te ajut si asa am sa fac de fiecare data cand o sa am ocazia..:D PS: e rieju rs2 sport....nu e aprilia.:D .ai grija de tine!

 

Inca o data.. sar'na mult! Si scuze pentru confuzie.. Eram prea bulversat ca sa mai vad ce scria pe ea :D

 

Ce dracu faci bai Mihai??? Beleste ochii! Bine ca nu ai patit nimic! :lol:

 

Ii belesc, ca daca nu belesc ochii, belesc altceva si nu e bine.. Ideea ar fi ca cei care citesc sa bage bine la cap.. Motocicleta e un hobby al naibii de riscant la noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru puterea de a-ti recunoaste public greseala! :) Daca toti am face la fel (pentru ca de gresit,gresim toti!) ar invata si altii si rubrica aia cu "R.I.P."-uri nu ar mai fi asa "bogata". :D

Dar atentie nenica,a doua oara nu s-ar putea sa ai acelasi noroc! :D ...Si nu prea avem piese de schimb pentru noi,muritorii de rind! :lol: Oricum,esti printre primii care-si recunosc vina public si meriti un bonus de la Dumnezeu! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru puterea de a-ti recunoaste public greseala! :) Daca toti am face la fel (pentru ca de gresit,gresim toti!) ar invata si altii si rubrica aia cu "R.I.P."-uri nu ar mai fi asa "bogata". :D

Dar atentie nenica,a doua oara nu s-ar putea sa ai acelasi noroc! :D ...Si nu prea avem piese de schimb pentru noi,muritorii de rind! :lol: Oricum,esti printre primii care-si recunosc vina public si meriti un bonus de la Dumnezeu! :D

pai cam asta a fost bonusul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai patit tu nimic, acum sa vezi cu cata atentie vei trece un cedeaza :D

 

Cat despre 200 euro ai scapat ieftin, omu probabil a cerut banii aia pentru spaga la reparati sau pentru cresterea de la casco. Un spoiler rupt si o janta zgariata fac mult mai mult la un Touareg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca e ok,ca totul s-a terminat bine, ca esti tu in regula

Asta e posibil sa se intample la toti, insa pe motor nu ai prea ai 2 sanse,asa cum in oras e cu o masina.

Spun asta eu care nu stiu cum e cu 2 roti si care niciodata nu a "vazut" un motor in spate, doar am evitat cativa "cutezatori" :D insa a fost ok ca am reusit sa o fac la timp :lol:

mare grija, e posibil sa dai de belele si cand iesi din garaj/curte

 

pana la urma, daca e sa fie, este! si asta orice ai face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate bine ca scapasi...pana la urma ii repari masina tipului sau i-ai dat abanu sau cum?

 

Omul a fost prea intelegator!! Azi ma intalnesc cu el sa ii dau 200 de euro si uitam de tot! Cu siguranta il costa mai mult!! El inca ii multumeste lui Dumnezeu ca sunt eu intreg.. Am avut noroc de om cumsecade.. Sa o faci de oaie si sa primesti o astfel de 'sansa'... e ceva!

 

Bine ca ai scapat asa usor. Deci nu ne vaneaza "conservarii" dupa cum se tot lamenteaza unii si altii (sau nu toti cel putin).

 

Sa fim seriosi!! Nu ne vaneaza nimeni.. Ne mananca pe noi in dos! Din 20 si ceva de milioane de oameni in Romanica, poate gasim 5-6 vanatori! Irelevant!!!

 

ai vut bafta!!!!

data viitore sa ai mai mare grija, s-ar putea sa nu mai ai atata noroc

e destul de urata intersectia..... daca nu o confund.....

asfalt uscat

 

Nu vreau sa ajung in situatia asta inca o data.. M-am lecuit!!

 

Felicitari pentru puterea de a-ti recunoaste public greseala! :) Daca toti am face la fel (pentru ca de gresit,gresim toti!) ar invata si altii si rubrica aia cu "R.I.P."-uri nu ar mai fi asa "bogata". :D

Dar atentie nenica,a doua oara nu s-ar putea sa ai acelasi noroc! :D ...Si nu prea avem piese de schimb pentru noi,muritorii de rind! :lol: Oricum,esti printre primii care-si recunosc vina public si meriti un bonus de la Dumnezeu! :D

 

Cu siguranta nu as avea acelasi noroc!!

 

Bine ca nu ai patit tu nimic, acum sa vezi cu cata atentie vei trece un cedeaza :D

 

Cat despre 200 euro ai scapat ieftin, omu probabil a cerut banii aia pentru spaga la reparati sau pentru cresterea de la casco. Un spoiler rupt si o janta zgariata fac mult mai mult la un Touareg

 

Acum cred ca o sa stau si juma' de ora la cedeaza.. Nu mai imi trebuie graba!! Si da... am scapat foarte ieftin!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija prin pipera cu viteza sau cu neatentia...eu trec pe acolo in fiecare zi...sunt stradutele alea inguste si suprapopulate...si nici macar pe dreptul tau de prioritate sa nu te mai bagi asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sa fim seriosi!! Nu ne vaneaza nimeni.. Ne mananca pe noi in dos! Din 20 si ceva de milioane de oameni in Romanica, poate gasim 5-6 vanatori! Irelevant!!!

 

 

Nu este adevarat! Sunt multi care ne vaneaza si si mai multi care nu stiu sa conduca, iar prin asta reprezinta un pericol la adresa noastra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este adevarat! Sunt multi care ne vaneaza si si mai multi care nu stiu sa conduca, iar prin asta reprezinta un pericol la adresa noastra...

Sunt de acord cu faptul ca multi nu stiu sa conduca.. Dar aia cu vanatoarea parca e prea trasa de par.... E doar o parere proprie si personala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...