Sari la conținut

Intalnirea Saptamanala A Ramas Marti


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

Deci, ramane sa ne vedem in fiecare marti la ora 18:30 in parcarea de la Palatul Culturii.Aseara ne-am strans initial vreo 26,dar au mai plecat :D Am vazut ca se poate si la noi :D De ce sa nu continuam asa?La cat mai multe si frumoase.Incercati sa mai anuntati si voi pe cei ce nu stiu inca. :lol:

 

Cand: marti

Ora:18:30

Unde:Palatul Culturii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 434
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ramane martzea la ora 18:30 .. multi au fost de acord cu ora asta, daca 2-3 insi spun ca e prea devreme , asta e, nu poti sa-i multumesti pe toti.

 

Oricum , daca vii pe la 7 - 7:30 cred ca ne gasesti inca acolo, asa cum spunea si CobraArt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si pasagere virusate la intalnire? Sa mai auda si urechea mea un motor... pana dau de permis. :crack:

Obisnuita cu intalnirea de miercurea de la Arc, dar din motive profesionale transferata la Ploiesti... sper sa va gasesc martea la Palatul Culturii... :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, ramane sa ne vedem in fiecare marti la ora 18:30 in parcarea de la Palatul Culturii.Aseara ne-am strans initial vreo 26,dar au mai plecat :crack: Am vazut ca se poate si la noi :lol: De ce sa nu continuam asa?La cat mai multe si frumoase.Incercati sa mai anuntati si voi pe cei ce nu stiu inca. :kick:

 

Cand: marti

Ora:18:30

Unde:Palatul Culturii

 

FARA A DORI SA FIU CARCOTAS, VREAU SA VA INFORMEZ CEVA:

Este adevarat ca libertatea de a organiza o intrunire de acest gen este garantata de Constitutie.

Totusi, ea trebuie organizata in limitele legii, mai precis a dispozitiilor Legii 60/91 republicata, cu modificarile si completarile ulterioare.

Fiind o adunare publica (vezi reglementarea amintita), o astfel de intrunire se poate organiza NUMAI DUPA OBTINEREA AVIZULUI PRIMARIEI MUN. PLOIESTI (vezi procedura de declarare prealabila prevazuta de lege).

De asemenea, cred ca este important pentru fiecare dintre noi - TOTI PARTICIPANTII - sa stie ca:

- constituie contraventie participarea la adunari publice nedeclarate sau interzise urmate de refuzul parasirii locurilor de desfasurare a acestora, la avertizarile si somatiile organelor de ordine facute potrivit legii - AMENDA DE LA 500 LA 5000 RON

- constituie contraventie refuzul de a parasi imediat adunarea la solicitarea organelor de ordine, potrivit legii AMENDA DE LA 500 LA 5000 RON

- constituie infractiune si se sanctioneaza cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani opunerea cu violenta ori impiedicarea fortelor de ordine de a-si exercita atributiile legale privind asigurarea ordinii.

 

Nu vreau sa fiu inteles gresit....Salut initiativa lui CRISTI, alias CobraArt, dar...sunt semne de intrebare legate de reusita (continua) a acestei intruniri....

Un loc mai retras, cum era Poligonul, era mai bine primit - era mai FERIT, NU se sesiza NIMENI...

Iar o eventuala neintelegere din partea Politiei locale, a Primariei, in conditiile nelegalitatii adunarii ESTE MAI MULT DECAT FIREASCA.

Atentie fratzilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si pasagere virusate la intalnire? Sa mai auda si urechea mea un motor... pana dau de permis. :crack:

Obisnuita cu intalnirea de miercurea de la Arc, dar din motive profesionale transferata la Ploiesti... sper sa va gasesc martea la Palatul Culturii... :lol:

o sa fim acolo :lol: ...mai ales ca vremea e super :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :kick: :lol:

FARA A DORI SA FIU CARCOTAS, VREAU SA VA INFORMEZ CEVA:

Este adevarat ca libertatea de a organiza o intrunire de acest gen este garantata de Constitutie.

Totusi, ea trebuie organizata in limitele legii, mai precis a dispozitiilor Legii 60/91 republicata, cu modificarile si completarile ulterioare.

Fiind o adunare publica (vezi reglementarea amintita), o astfel de intrunire se poate organiza NUMAI DUPA OBTINEREA AVIZULUI PRIMARIEI MUN. PLOIESTI (vezi procedura de declarare prealabila prevazuta de lege).

De asemenea, cred ca este important pentru fiecare dintre noi - TOTI PARTICIPANTII - sa stie ca:

- constituie contraventie participarea la adunari publice nedeclarate sau interzise urmate de refuzul parasirii locurilor de desfasurare a acestora, la avertizarile si somatiile organelor de ordine facute potrivit legii - AMENDA DE LA 500 LA 5000 RON

- constituie contraventie refuzul de a parasi imediat adunarea la solicitarea organelor de ordine, potrivit legii AMENDA DE LA 500 LA 5000 RON

- constituie infractiune si se sanctioneaza cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani opunerea cu violenta ori impiedicarea fortelor de ordine de a-si exercita atributiile legale privind asigurarea ordinii.

 

Nu vreau sa fiu inteles gresit....Salut initiativa lui CRISTI, alias CobraArt, dar...sunt semne de intrebare legate de reusita (continua) a acestei intruniri....

Un loc mai retras, cum era Poligonul, era mai bine primit - era mai FERIT, NU se sesiza NIMENI...

Iar o eventuala neintelegere din partea Politiei locale, a Primariei, in conditiile nelegalitatii adunarii ESTE MAI MULT DECAT FIREASCA.

Atentie fratzilor!

[/qu

yamahane, poate oferi si o solutie viabila asa cum te stiu plin de initiativa ,astfel ancat motoristii sa iasa si ei la asfalt nu doar prin cotloanele Ploiestiului si care sa intruneasca cumulativ drepturile/obligatiile/libertatea cetateanului. :agree:

hai, intrebuinteaza-te......stiu ca poti.... :lol: :P :D :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am Âşi io o rugăminte, hai să mergem pe o singură bandă, în zigzag, ăla din spate în oglinda celui din față

 

ca nici să nu-i deranjăm pe ăia cu maÂşinile, Âşi să putem ocoli gropanele liniÂştiți să ajungem întregi la :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FARA A DORI SA FIU CARCOTAS, VREAU SA VA INFORMEZ CEVA:

Este adevarat ca libertatea de a organiza o intrunire de acest gen este garantata de Constitutie.

Totusi, ea trebuie organizata in limitele legii, mai precis a dispozitiilor Legii 60/91 republicata, cu modificarile si completarile ulterioare.

Fiind o adunare publica (vezi reglementarea amintita), o astfel de intrunire se poate organiza NUMAI DUPA OBTINEREA AVIZULUI PRIMARIEI MUN. PLOIESTI (vezi procedura de declarare prealabila prevazuta de lege).

De asemenea, cred ca este important pentru fiecare dintre noi - TOTI PARTICIPANTII - sa stie ca:

- constituie contraventie participarea la adunari publice nedeclarate sau interzise urmate de refuzul parasirii locurilor de desfasurare a acestora, la avertizarile si somatiile organelor de ordine facute potrivit legii - AMENDA DE LA 500 LA 5000 RON

- constituie contraventie refuzul de a parasi imediat adunarea la solicitarea organelor de ordine, potrivit legii AMENDA DE LA 500 LA 5000 RON

- constituie infractiune si se sanctioneaza cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani opunerea cu violenta ori impiedicarea fortelor de ordine de a-si exercita atributiile legale privind asigurarea ordinii.

 

Nu vreau sa fiu inteles gresit....Salut initiativa lui CRISTI, alias CobraArt, dar...sunt semne de intrebare legate de reusita (continua) a acestei intruniri....

Un loc mai retras, cum era Poligonul, era mai bine primit - era mai FERIT, NU se sesiza NIMENI...

Iar o eventuala neintelegere din partea Politiei locale, a Primariei, in conditiile nelegalitatii adunarii ESTE MAI MULT DECAT FIREASCA.

Atentie fratzilor!

mah.... de ce despici firul in 4 , de ce cauti nod in papura si carul in acul cu fan....

intreb peste tot in tara asta.... cei cu motoarte care se intalnesc undeva.... au nevoie de enspe aprobari cu parafa si stampila de la politie si primarie...

... creca nu.... asta ar insemna ca si cei care se intalnesc seara la un pub c, crasma , bodega , birt, sau cum vrei sa-i zici,pentru a vedea un meci de fotbal ar avea nevoie de aceleasi minuni de care pomenesti....

si sa vina garcea la mine( nu cred) sa imi ceara sa parasesc locul ala ( improbabil) pe motive de???(inexistente....) asa ca.... de ce esti ala ci batul bagat in roata...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah.... de ce despici firul in 4 , de ce cauti nod in papura si carul in acul cu fan....

intreb peste tot in tara asta.... cei cu motoarte care se intalnesc undeva.... au nevoie de enspe aprobari cu parafa si stampila de la politie si primarie...

... creca nu.... asta ar insemna ca si cei care se intalnesc seara la un pub c, crasma , bodega , birt, sau cum vrei sa-i zici,pentru a vedea un meci de fotbal ar avea nevoie de aceleasi minuni de care pomenesti....

si sa vina garcea la mine( nu cred) sa imi ceara sa parasesc locul ala ( improbabil) pe motive de???(inexistente....) asa ca.... de ce esti ala ci batul bagat in roata...?

 

Stimabile "mah" (asta ca sa folosim acelasi apelativ), n-am facut altceva decat sa-mi informez PRIETENII&COLEGII (comunitatea regionala si.... cei ce vor sa asculte si sa inteleaga) cum sta treaba; iar problema cu "enspe aprobari" s-a si dovedit seara asta - din cate am observat PERSONAL - cand am dat o raita prin zona, si cred ca nu m-am inselat....; acolo erau prezenti politistii de la circulatie si se purtau discutii cu motociclistii cred ca, mai cu seama, pentru faptul ca locul intalnirii este in CENTRUL municipiului, LANGA Primarie si Prefectura....(intelegi consecintele daca organele....nu erau prezente...; saracii, nu-i vina lor...)

In rest.... sunt PERFECT DE ACORD CU TINE! Si eu mi-as dori sa nu fie nevoie de astfel de aprobari.... dar din pacate ele SE CER....; desigur, nu si-n cazurile enumerate de tine "crasma, bodega, birt", care nu fac obiectul reglementarii amintite; idem, pentru locuri mai ferite.

S-auzim numai de bine!

Editat de yamahana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt moment in arges avem o locatie....

DAR...

acolo unde mergeam multe motoare la noinu or fost asa cazuri de "autosesizare"imi amintesc cu drag de un loc din zona primariei si prefecturii si fostei securitati a unui anumit oras... (i se spunea La secu')

dar in ciuda faptului ca acolo veneu numai pletosi nu am vazut picior de gabor....

mah.... de ce nu i luati de o aripa sa le spuneti verde(fiola)'n fata ....Preferati domnule agent sa gasim un bar unde asa mergem sa ne intalnim si sa sa parcam motoretele pe raza de cateva zeci de metri ingreunand traficul??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile "mah" (asta ca sa folosim acelasi apelativ), n-am facut altceva decat sa-mi informez PRIETENII&COLEGII (comunitatea regionala si.... cei ce vor sa asculte si sa inteleaga) cum sta treaba; iar problema cu "enspe aprobari" s-a si dovedit seara asta - din cate am observat PERSONAL - cand am dat o raita prin zona, si cred ca nu m-am inselat....; acolo erau prezenti politistii de la circulatie si se purtau discutii cu motociclistii cred ca, mai cu seama, pentru faptul ca locul intalnirii este in CENTRUL municipiului, LANGA Primarie si Prefectura....(intelegi consecintele daca organele....nu erau prezente...; saracii, nu-i vina lor...)

In rest.... sunt PERFECT DE ACORD CU TINE! Si eu mi-as dori sa nu fie nevoie de astfel de aprobari.... dar din pacate ele SE CER....; desigur, nu si-n cazurile enumerate de tine "crasma, bodega, birt", care nu fac obiectul reglementarii amintite; idem, pentru locuri mai ferite.

S-auzim numai de bine!

Dan, politia a venit si nu ne-au facut absolut nimic. Ne-au rugat sa nu facem galagie si citez " daca eram in timplul liber veneam si eu",deci daca nu se dau burnuri,dat pe o roata,accelerat motoru totul o sa fie ok. Ei ne-au zis doar sa nu facem galagie.Daca sutem cuminti,daca ne parcam frumos motorele atat in cat sa nu incurcam/blocam circulatie eu zic ca nu au ce ne face(teoretic).O aprobare se ia greu de le primarie?

Multumim ca ne-ai instintat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan, politia a venit si nu ne-au facut absolut nimic. Ne-au rugat sa nu facem galagie si citez " daca eram in timplul liber veneam si eu",deci daca nu se dau burnuri,dat pe o roata,accelerat motoru totul o sa fie ok. Ei ne-au zis doar sa nu facem galagie.Daca sutem cuminti,daca ne parcam frumos motorele atat in cat sa nu incurcam/blocam circulatie eu zic ca nu au ce ne face(teoretic).O aprobare se ia greu de le primarie?

Multumim ca ne-ai instintat :crack:

 

 

CRISTI, BEEETON VESTE!

CUM IMI REZOLV TREABA CU MOTORUL...MA "INFIINTEZ" SI EU PRINTRE AI NOSTRI!

SE PARE CA IN PLOIESTI AVEM SEFI IUBITORI DE MOTOARE; E CLAR CA POLITISTI DESTEPTI - AVEM!

 

N-are rost aprobare - ca asta inseamna sa-si asume cineva responsabilitatea legat de organizare. In principiu procedura e usoara, discutam pe tema asta si chiar pun umarul, daca e cazul!

Editat de yamahana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citez de la inceputu saptamanii trecute :

 

"Bucuresti are Arcul, Brasovul are Livada etc. Noi de ce nu aveam asa ceva? Vreti sa stabilim o ora,zi si locatie unde sa ne intalnim toti saptamanal?Pacat ca nu suntem si noi mai uniti si ca avem destule "bisericute" in Ploiesti. Nu stiu cat de buna este ideea mea,dar mai astept si alte pareri de bine/rau."

 

Deci.. ce vrem sa facem .. ca sa fie clar ? Un punct de intalnire.. ne intalnim ca la Arc .. sau ne intalnim si plecam .. la Campina ?

 

ca sa stiu ...

 

Aseara am venit pe la 19:15 mai multe motoare de la Paulas .. si surpriza.. am gasit 2 motoare parcate si vreo 5 scutere in fata la Palat...

 

Am aflat cu stupoare ca restu au plecat la... Campina .. LOL.. cica au venit 2 insi (stiu cine sunt).. si au zis... "haideti la Campina" sa bem un suc..

 

1) hai sa facem intrunirea martea la Campina

2) Campina, suc, bere sau orice altceva se poate face in ORICE alta zii

 

era doar vorba sa facem ceva gen intrunire ca la Arc

 

nu sa mi se spuna "noi am plecat la 7:10 , nu sunt io de vina ca voi ati intarziat" ... cum adica ???? pm.. am intarziat la ce ? era vorba sa plecam undeva ???

 

deci ... cum ramane ? next time cand se intampla asa ceva io nu o sa mai vin...

 

si da.. cand ne intalneam la Poligonu de la nord anu trecut.. ne intalneam si plecam la Campina la un suc.. dar atunci eram 3-4-5 insi si STIAM de la inceput sa ne vom duce la Campina...

 

adica.. vrem APROBARE de la Primarie pt. ce? sa ne intalnim in centru , stam 10 minute si ne caram toti la Campina ??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da trebuie stabilit daca ramane intalnirea de la Palat sau plecare pe unde ne vine , pt ca de asta s-a discutat nu de o plecare ci de o intalnire pe care sa o intindem cateva ore chiar de la 18.30 pana la cat vrem noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citez de la inceputu saptamanii trecute :

 

"Bucuresti are Arcul, Brasovul are Livada etc. Noi de ce nu aveam asa ceva? Vreti sa stabilim o ora,zi si locatie unde sa ne intalnim toti saptamanal?Pacat ca nu suntem si noi mai uniti si ca avem destule "bisericute" in Ploiesti. Nu stiu cat de buna este ideea mea,dar mai astept si alte pareri de bine/rau."

 

Deci.. ce vrem sa facem .. ca sa fie clar ? Un punct de intalnire.. ne intalnim ca la Arc .. sau ne intalnim si plecam .. la Campina ?

 

ca sa stiu ...

 

Aseara am venit pe la 19:15 mai multe motoare de la Paulas .. si surpriza.. am gasit 2 motoare parcate si vreo 5 scutere in fata la Palat...

 

Am aflat cu stupoare ca restu au plecat la... Campina .. LOL.. cica au venit 2 insi (stiu cine sunt).. si au zis... "haideti la Campina" sa bem un suc..

 

1) hai sa facem intrunirea martea la Campina

2) Campina, suc, bere sau orice altceva se poate face in ORICE alta zii

 

era doar vorba sa facem ceva gen intrunire ca la Arc

 

nu sa mi se spuna "noi am plecat la 7:10 , nu sunt io de vina ca voi ati intarziat" ... cum adica ???? pm.. am intarziat la ce ? era vorba sa plecam undeva ???

 

deci ... cum ramane ? next time cand se intampla asa ceva io nu o sa mai vin...

 

si da.. cand ne intalneam la Poligonu de la nord anu trecut.. ne intalneam si plecam la Campina la un suc.. dar atunci eram 3-4-5 insi si STIAM de la inceput sa ne vom duce la Campina...

 

adica.. vrem APROBARE de la Primarie pt. ce? sa ne intalnim in centru , stam 10 minute si ne caram toti la Campina ??????

 

 

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bey,lucrul asta o sa il vorbim martea viitoare. Romeo a fost cu vestea asta :crack: De el sa va luati, nu de mine.

 

io nu m-am luat de tine.. ci doar te-am citat pe tine.. :kick:

 

insa m-am luat de Romeo aseara (stiu ca el a fost cu ideea cu Campina .. el si baiatu ala cu kawasaki de 1400)

deci aseara m-am luat de Romeo si i-am zis ca intrunirea asta nu e ca sa mergem la Campina...

 

Stiti ce mi-a raspuns ?

 

ca "Domne, ca de ce am intarziat (????), ca ei au plecat la 7:10 ... si ca oricum intrunirea de aseara si de martea trecuta a fost anuntata de el prin mesaje ".. si a mai zis cateceva dar nu l-am mai bagat in seama si am plecat... Mi-am dat seama cu cine aveam de a face , lol

 

Si te mai miri ca de ce sunt bisericute ....

 

ca sa nu mai zic ca nici nu stiu cati au ajuns in Campina.. marea majoritate.. s-au dus.. GHICI UNDE.. la Poligon la nord ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CRISTI, BEEETON VESTE!

CUM IMI REZOLV TREABA CU MOTORUL...MA "INFIINTEZ" SI EU PRINTRE AI NOSTRI!

SE PARE CA IN PLOIESTI AVEM SEFI IUBITORI DE MOTOARE; E CLAR CA POLITISTI DESTEPTI - AVEM!

 

N-are rost aprobare - ca asta inseamna sa-si asume cineva responsabilitatea legat de organizare. In principiu procedura e usoara, discutam pe tema asta si chiar pun umarul, daca e cazul!

 

 

dane,pe tine nu te mai primim ca ai intarziat prea mult :kick:..lasa ca poate mai trec pe la tine sapt asta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi nu are rost, eu zic sa-si faca oamenii intalnirea lor cu sms-uri si restu sa ne vedem in fiecare marti de acum inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...