Sari la conținut

Intrebare (vopsit Moto)


Dama
 Share

Postări Recomandate

Tre sa-mi vopsesc motoru . Si am si o portiune de 25 de cm de fibra care trebuie lipita.

Mi s-a cerut 300EUR. Nu stiu cum sunt preturile. Daca e cineva care a trecut prin asa ceva il rog sa ma ajute.

Mie mi se pare cam mult. Voi ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300 eur?!! Sunt curios cine ti-a cerut suma asta aberanta...

 

Uite aici un prieten bun al meu (ionut) care te va rezolva super ok si in bani putini. stie sa lucreze si cu fibra....

 

De obicei face chestii creative, foloseste culori deosebite (perla, metalizari mai ciudate etc)

 

telefonul lui: 0726 684 638 Ai grija sa ii spui ca esti din partea lui Andrei. succes!

 

Iata ce a facut cu motoreta mea:

 

 

Mai am si alte poze daca vrei sa te convingi.

post-8885-1174495005_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde cum privesti, asa si eu am luat o mare teapa de curand la un vopsitor pe mihai bravu pe langa statia de metrou, cu 250 de eur, si mi-a facut-o varza, neslefuita klumea, mi-a incurcat semnalizarea, faza lunga nu imi mai merge, deci jaf la drumul mare, mai bine dadeam banii la saraci decat lui, asta ca sa mergi pe recomandarile altora...dar yamaha baiatului arata bine deci omul lui se pricepe...numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul din cele mai importante lucruri cand o duci la vopsitorie este sa ii scoti carenele si tot ce mai ai de vopsit.

 

Ii este si vopsitorului mai usor si, cel mai important, o scutesti de praful ala nenorocit si de caldura din cuptor.

 

Bafta!

 

 

A, si apropos de suzuki-ul tau.

 

Pe a unui prieten cu unul de 600 a vopsit-o superb (pacat ca n-am poze):

 

un negru in care a pus praf metalizat, insa nu din acela argintiu, ci auriu. Astfel, in functie de cum o privesti in lumina, se vedea fie auriu fie negru. Un vis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul din cele mai importante lucruri cand o duci la vopsitorie este sa ii scoti carenele si tot ce mai ai de vopsit.
Asa am facut si eu. Demontat tot, reparat carene, sablat jante si rezervor, vopsitorul doar sa chituiasca si sa vopseasca. Nu e indicat nici sa o vopseasca montata (sa o gazeze si sa se vada vopsea veche sub suruburi) nici sa o demonteze el. Te scoti si la calitate si la bani.

 

Ma rog, ca bani eu am dat acu 2 ani 10 milioane (~270€), fiind vorba tot de un GSX: 5 bucati carene (pe alea 2 mari laterale a intrat chit si frecat la greu), rezervor, jante, aripa roata fata, oglinzi + suporturi. Culoare argintiu metalizat, jante grena metalizat (rezultat impecabil).

 

Deci nu stiu daca poti sa scazi foarte mult la bani fara rabat la calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...