Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De ce nu? Este inmatriculata si are acte in regula. Nu te gandi ca vreau sa fac turul tarii pe ea ca n-am in cap asa ceva. Prin cartier o tura doua mi-ar placea sa ma dau. :)

 

Pentru cine are timp weekendul asta sa ma ajute sa repar un ambreiaj de Super 50 si eventual sa curat un carburator am niste piese de Mobra Super 50 de donat.

 

post-48185-0-53077800-1343408716_thumb.jpg

 

-Salut, sunt interesat de amortizor daca mai este valabil si daca poti trimite cu posta, multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu capac de ambreiaj si capacul de la suflanta de vanzare daca te intereseaza.

 

Mersi dar vreau doar sa le dau la schimb pentru cine ma ajuta cu reparatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti recomanda un mecanic care s-ar baga la o reparatie de abreiaj de super 50 (pe bani de data asta, vad ca pe piese nu vrea nimeni)? Am sunat azi un tip care e dispus sa se deplaseze pt reparatia respectiva dar pt drum si constatare vrea 1 mil + inca 1.5 mil pt reparatia efectiva. Mi se pare umpic cam mult, ii cam dublez pretul motoretei cu reparatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti recomanda un mecanic care s-ar baga la o reparatie de abreiaj de super 50 (pe bani de data asta, vad ca pe piese nu vrea nimeni)? Am sunat azi un tip care e dispus sa se deplaseze pt reparatia respectiva dar pt drum si constatare vrea 1 mil + inca 1.5 mil pt reparatia efectiva. Mi se pare umpic cam mult, ii cam dublez pretul motoretei cu reparatia asta.

 

Stiam un baiat care a avut mobra si se pricepe,dar e plecat in afara! Incearca sa mai slabesti ambreiaju ;cred ca e prea strans ..am si eu o mobra ,dar e mai veche!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu? Este inmatriculata si are acte in regula. Nu te gandi ca vreau sa fac turul tarii pe ea ca n-am in cap asa ceva. Prin cartier o tura doua mi-ar placea sa ma dau. :)

 

Pentru cine are timp weekendul asta sa ma ajute sa repar un ambreiaj de Super 50 si eventual sa curat un carburator am niste piese de Mobra Super 50 de donat.

 

post-48185-0-53077800-1343408716_thumb.jpg

 

post-48185-0-60056600-1343408766_thumb.jpg

 

post-48185-0-93724700-1343408791_thumb.jpg

 

post-48185-0-20288800-1343408816_thumb.jpg

 

post-48185-0-27537100-1343408841_thumb.jpg

 

post-48185-0-70644000-1343408866_thumb.jpg

 

post-48185-0-14016400-1343408890_thumb.jpg x3 dar nu sunt complete

 

 

0726774104 - Bucuresti/zona Tineretului

Te-as putea ajuta eu cu reparatia desi nu am mai pus mana pe o mobra de vro 8-9 ani. Dar nu ai cum sa uiti...e prea simpla. Dami un semna la telefon sau pe mail.

Tel: 0767.288.382

Mail: laurentiu.rosu@humanitas.ro

 

P.S. Poate vedem si ce piese mai ai ca ti le cumpar. Eu doar ce m-am apucat de fo sapt sa reconditionez o mobra;)

/index.php?/topic/681758-inmatriculare-mobra-fara-acte-de-provenienta/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-as putea ajuta eu cu reparatia desi nu am mai pus mana pe o mobra de vro 8-9 ani. Dar nu ai cum sa uiti...e prea simpla. Dami un semna la telefon sau pe mail.

Tel: 0767.288.382

Mail: laurentiu.rosu@humanitas.ro

 

P.S. Poate vedem si ce piese mai ai ca ti le cumpar. Eu doar ce m-am apucat de fo sapt sa reconditionez o mobra;)

http://www.motocicli...de-provenienta/

 

Multumesc mult pt interes. Problema era la cutia de viteze, sarisera arcurile de pe axul capacului de la c.v., in afara de faptul ca uleiul din cutie era malos/gelatinos... Tin sa-i multumesc si pe aceasta cale lui Florin (coleg de forum cu noj) care m-a ajutat si m-a invatat de'a moaca. :) Mai am de umblat la ea destul dar pt moment motorul merge brici. Urmatorul pas e sa-i curat rezervorul (pare plin de rugina pe interior) si robinetul de la rezervor care e de asemenea infundat. Again, Florine sa traiesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot gandesc sa--i fac o aprindere electrica functionabila. Aia din revista Tehnium din anii 80 nu e functionala ca stiu ca au mai incercat si la palatele copiilor pentru karturi si ba le-a iesit, ba murea cand se accelera.

Am o idee ceva cu miez de ferita de la un televizor, sa-i ridic din 6-12v cat are bobina, in 6000. E totusi o idee pe hartie cu calcule. A mai avut careva ideea asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut....Am si eu nevoie de capacele laterale de la cutiile de scule, sigurante etc. Am cutiile dar nu au capace. Platesc pentru ele numai sa le aiba cineva. 0767288382 Apel, mesaj, orice si raspund prompt.

 

Eu nu am nimic din ceea ce-ți trebuie, nici nu te cunosc, dar am auzit la radio cum că azi ar fi Sf. Laurențiu, drept pentru care îți urez toate cele bune.

 

post-59949-0-25481200-1344607101_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am nimic din ceea ce-ți trebuie, nici nu te cunosc, dar am auzit la radio cum că azi ar fi Sf. Laurențiu, drept pentru care îți urez toate cele bune.

 

post-59949-0-25481200-1344607101_thumb.jpg

Multumesc frumos. Acum am vazut si eu ca mi-ai spus tu.

Apropo de capacele cutiilor am gasit unu dintre ele, cea dupa stanga. imi mai trebuie doar una.

Si ceva in plus am gasit un magazin care are multe piese de scutere ce pot fi adaptate la mobra(aprinderi, pistoane, carburatoare)

www.piesescutere.com Asta e la o statie de RATB de mine.

www.piese-scutere.ro Asta nu e la o statie de mine:D

Editat de laurentiuDR650R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie unde pot gasi in Craiova segmenti pentru Mobra.Au vre-un reper sau ma duc cu pistonul si cilindrul la magazin cand cumpar?se mai nimeresc de la alt mdel de motoreta/scuter ?

 

Am eu doua seturi noi la pachet in Craiova.Tel. 0740105751

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie unde pot gasi in Craiova segmenti pentru Mobra.Au vre-un reper sau ma duc cu pistonul si cilindrul la magazin cand cumpar?se mai nimeresc de la alt mdel de motoreta/scuter ?

segmentii de honda dio se potrivesc pe pistonul de mobra... intreaba la fastmotor Str. Unirii nr. 138

Editat de melq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie unde pot gasi in Craiova segmenti pentru Mobra.Au vre-un reper sau ma duc cu pistonul si cilindrul la magazin cand cumpar?se mai nimeresc de la alt mdel de motoreta/scuter ?

Vezi ca are Fishy piese noi,segmenti / pistoane,,dintrun stoc vechi ce sa lichidat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, doresc sa cumpar carcase de hoinar (carterele si capacele laterale) si radioatoare (cilindrii fara bucsa de fonta).

Pot sa dau la schimb: carburatoare, genti, aprinderi complete de hoinar si cilindrii de mobra cu sau fara camasa.

Pentru cei interesati de kit piston va recomand de la Wstandard (din experienta personala sunt cei mai buni ca si rezistenta si calitate), se gasesc la cotele : 39.00 39.50 40.00 40.50 41.00 41.50 42.00 42.50 43.00 45.00 45.50 46.00

Pretul unui kit piston(piston, segmenti, bolt si sigurante) este de 55 sau 60 de lei si le pot trimite oriunde in tara.

Eu utilizez motorul in regim de competitie la competitii de karting.

Daca sunt persoane interesate sa modifice motoare de hoinar va pot ajuta cu cateva sfaturi despre aprinderi electronice, carburatoare, cilindrii, reed valv, tobe de esapament, cutii de viteza, etc.

Salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...