Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

paractic se foloseste doar cablul? mansonul ramane acelasi?

 

are cineve detalii pentru o schema electrica de mobra 50 (modelul cu baterie)?

Capetele care se infileteaza se pun de la Mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O oala de ambreiaj pt hoinar ma intereseaza pe mine

s-a notat eu am hotarat sa merc o data pe saptamna la batran deci incepand de astazi peste o saptamana merg la el pana atunci lista e deschisa doritorilor. apropo doar oala te intereseaza? pinionul nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sigur, numa k vineri merg la el si daca nu ma insel am vazut si din asta dar parca zicea ceva de genu ca e de mobra. apropoo exista vreo diferenta intre mobra si hoinar mai exact la motor si anume, difera cu ceva pistonul sau capacitatea cilindrica, ca la mobra ma mai pricep dar hoinar nu am avut si nu am desfacut sau vazut desfacut nici unul insa am inteles k la cutie difera ins motorul e la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a notat eu am hotarat sa merc o data pe saptamna la batran deci incepand de astazi peste o saptamana merg la el pana atunci lista e deschisa doritorilor. apropo doar oala te intereseaza? pinionul nu ?

la mine e coroana de pe oala stricata,acum nu stiu daca de poate schimba daoar al;sau tu ma intrebi de pinionul de la ambielaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine ma apuc de "taiat" o Mobra turist in urma careia vor rezulta ceva piese ...

 

aviz amatorilor...


» Post actualizat in 15 Jun 2014 15:57

Maine ma apuc de "taiat" o Mobra turist in urma careia vor rezulta ceva piese ...

 

aviz amatorilor...

 

acesta este atelajul... lipsesc suficient de multe pentru a il transforma in donator...

 

am gasit si oala de ambreiaj, dar nu am apucat sa pozez - revin cu mai multe imagini.


» Post actualizat in 15 Jun 2014 15:58

 

 

acesta este atelajul... lipsesc suficient de multe pentru a il transforma in donator...

 

am gasit si oala de ambreiaj, dar nu am apucat sa pozez - revin cu mai multe imagini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cat ai vrea pe aripa spate? ( daca nu e fisurata/rupta, etc .. ) ? halalaie_ovari_norbert@yahoo.com

Cu tot cu stop o vrei? Pe mine m-ar interesa stopul, de fapt soclurile becurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Vreau eu farul, Maneta stanga cu tot ansamblul de pe ea (comutatorul ala de pozitie etc), si toba de esapament daca este ne indoita.

Lasa un nr de tel pe PM te rog.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vând
:
Două vitezometre de Mobră - unul fără geam (10 lei) , altul complet (20 lei) - ambele funcționale, în stare restaurabilă
+
Un ghidon de Mobră fără nimic pe el (10 lei)
+
Jantă MOBRĂ "față" - mai protejată și astfel într-o stare mai bună, nu are spițe lipsă, nu prezintă crăpături

Jantă MOBRĂ "spate" - o spiță lipsă și gaura de la spița respectivă lărgită, janta cred că are și două începuturi de crăpaturi (vezi poze)

la cele două jenți ofer ~bonus~ două camere Victoria (una are supapa ruptă, trebuie vulcanizată, nu pot garanta că nu scapă aer vreuna) și două cauciucuri Victoria (murdare rău, dar în stare ok - netăiate, cu "carne" de cam 1 mm )

preț pentru cele două jenți = 40 LEI
+
Două SUSPENSII de MZ (parcă) ce au fost montate pe o Mobra 50S o perioadă (sunt perfect compatibile, ceva mai rigide decât cele originale Mobra)

preț pentru cele două suspensii = 40 LEI
+
Un ornament de far, de Mobră, puțin julit dar ok = 10 LEI

--

Aștept mesaj pe privat.

Toate se află în București dar trimit și-n țară cu Poșta Română.

Editat de alectronic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(JANTELE-ROȚILE s-au dat, cauciucurile la fel)

Au rămas spre vânzare următoarele:

Două vitezometre de Mobră - unul fără geam (10 lei) , altul complet (20 lei) - ambele funcționale, în stare restaurabilă
+
Un ghidon de Mobră 50S fără nimic pe el (10 lei)
+
Două SUSPENSII de MZ (cred) ce au fost montate pe o Mobra 50S o perioadă (sunt perfect compatibile, ceva mai rigide decât cele originale Mobra)

preț pentru cele două suspensii = 40 LEI
+
Un ornament de far, de Mobră, puțin julit dar ok = 10 LEI

--

Aștept mesaj pe privat.

Toate se află în București dar trimit și-n țară cu Poșta Română.


post-42545-0-89243600-1394475745_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand sa zic ca pun motorul pe ea si-i dau o pedala na ca nu se invarte pinionul. Il intorc cu susul in jos si belea mai curge si niste apa din el, nu stiu pe unde-o fi intrat apa in el.. Asa ca alta munca iar timp nu prea e iar Cuca ,Siriu si mai rau-Magureni bat la usa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand sa zic ca pun motorul pe ea si-i dau o pedala na ca nu se invarte pinionul. Il intorc cu susul in jos si belea mai curge si niste apa din el, nu stiu pe unde-o fi intrat apa in el.. Asa ca alta munca iar timp nu prea e iar Cuca ,Siriu si mai rau-Magureni bat la usa.

a stat in ploaie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand 2 cauciuciuri de mobra !!!
dimensiunile sunt de 2x2.75 pe 17, sunt cauciucuri Victoria, eu le-am cumparat de la un tip din Bucuresti dar nu am apucat sa le folosesc doar vreo doua ture dupa care mi s-a stricat motoru si au stat peste iarna, acum le vand din lipsa de bani :rusinica:
astept PM, starea lor se poate observa si in poze, nu sunt coapte, rupte, vulcanizate, etc. etc.

 

 

 

http://www.99poze.ro/Cauciuciuri_272950721/

Editat de Pirania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a stat in ploaie?

Nu a stat in ploaie, l-am avut intr-o masina un an , mai invarteam cu mana de volanta aprinderii, mai puneam ulei in capul pistonului dar nu aveam pedala la el sa invart si cutia ,apa cred ca-i din cauza condensului acumulat in timp. O sa-l demontez sa schimb rulmentii si semeringurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am schimbat janta si recentrat singur. Este mai simplu decat ai crede. Cauta pe google...

» Post actualizat in 30 Jun 2014 15:32

azi am cumparat releu 6v (10W) plus 2 becuri sa fac proba de functionare....

 

totul este ok... incet incet ma apropii de final...

 

ma bucur ca fac totusi doar o reimprospatare de vopsea fara sablare si altele - ar fi crima intreaga operatie.... lejer s-ar intinde pe un an....

» Post actualizat in 30 Jun 2014 15:34

are cineva o poza cu prinderea rezervorului pe cadru? (in zona seii)

 

sunt sigur ca este o carpeala majora la mijloc pentru ca nu se aliniaza gaurile de pe rezervor (lipsesc centimetri buni "rezolvati" cu un adaos)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am scos piesele si hoinarul din magazie si am reusit sa fac 2-3poze.Mai am ceva piese de hoinar.

Daca aveti nevoie de alte piese,ar fi cel mai bine sa mi dai pm.Voi face si donatii.

post-66935-0-06973500-1404393241_thumb.jpg

post-66935-0-62978500-1404393256_thumb.jpg

post-66935-0-67355900-1404393264_thumb.jpg

post-66935-0-44767800-1404393295_thumb.jpg

post-66935-0-22240700-1404393321_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...