Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Multumesc tare mult pentru aceste informatii, sunt de real ajutor, mult timp am cautat ceva de genul si abia acum am vazut.

 

O sa urmaresc pe Site-ul Romtehnica de acum mereu ofertele pentru licitatii.

 

Numai bine!

 

Licitatia este in felul urmator:

1. Te duci la Romtehnica si platesti taxa pentru caietul de sarcini .

2. faci un dosarel-numit oferta, care sa contina toate documentele necesare: de la oferta ta pt produsele pe care doresti sa le achizitionezi ,declaratii conform anexelor din caietul de sarcini pana la copie c.i.,s.a.m.d.-Cand depui dosarul trebuie sa platesti 10% din valoarea ofertata-total.

3.In ziua licitatiei te prezinti la Romtehnica si afli daca ai castigat sau nu.In cazul in care sunt doi sau mai multi ofertanti pe acelasi produs va castiga cel ce a dat mai mult.Daca esti singur, te vor invita la negociere directa( ei cer -tu oferi, daca vrei mai mult).

4.Inainte de participare la licitatie trebuie( daca vrei) sa mergi sa vezi produsul-sau poti suna acolo si cel ce raspunde de magazie iti va spune daca e ok sau nu.Totodata este un formular care se completeaza legat de vizita ( daca mergi sau daca refuzi sa mergi-vezi caietul de sarcini).

5.Dupa licitatie vei plati toata valozarea, iar apoi te vei deplasa la U.M.-ul unde este depozitata cu toate documentele la tine pentru a ridica produsul.Aici vei primi si semna un pv, in baza caruia vei putea recupera garantia de participare.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai multe platini insa am constatat ca sunt modele diferite,doua seamana cu ducati dar au priderea pe partea opusa,a treia e ducati(cred),una este bosch si ultima e mai lunga decat cea bosch.Ma poate lamuri cineva in privinta lor?

post-66153-0-53388000-1421334094_thumb.jpg

Editat de sabyn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai multe platini insa am constatat ca sunt modele diferite,doua seamana cu ducati dar au priderea pe partea opusa,a treia e ducati(cred),una este bosch si ultima e mai lunga decat cea bosch.Ma poate lamuri cineva in privinta lor?

Primele sunt tip Ducati , cea cu pintenul pe stanga pare de minimobra , ultimele 2 tip bosch .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PRIETENE SA STII CA CU APRINDEREA FACI CEVA TREABA DAR TREBUIE SA CAUTZI IN REVISTE TEHNIUM DACA STII DESPRE CE VORBESC ACOLO ERA O APRINDERE ELECTRONICA PENTRU MOBRA PE CARE AM FOLOSIT-O SI EU IN EPOCA DE PIONIERAT CU MOBRA SI MERGEA F.F. BINE VREAU SA-TI SPUN CA AM BAGAT BENZINA DE AVION SI AM MERS CU 100 KM/H ATAT CAT ARATA CEASUL ORIGINAL ,DAR AM FACUT SI NISTE MODIFICARI (RECTIFICAT CHIULOASA,ALEZAT FERESTRE DE BALEAJ,NIVEL MINIM IN CAMERA DE NIVEL,SITELE DI TOBA LIPSA, BUJIE DE AVION CU ELECTROZI DE NICHEL/ARGINT CU DOI ELCTROZI.

PENTRU ROATA DE SPATE AM STRUNJIT BUTUCUL SI AM PRINS UNUL DE MZ CU DISTANTIERE ITRE ELE PRINS IN PATRU SURUBURI DE 6.

PENTRU MARII PILOTZI : SA STITZI CA MOBRA ESTE PATENT JAPONEZ.

pai foarte tare inseamna ca, cu-n monocil de 650 pregatit ca m-ai sus i-ei lejer 400km\ora,dar ati trebui ceas!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit azi sa desfac motorul in bucati dupa ce am scurs din el o jumatate de litru de apa din cutie. Tre sa schimb rulmentii si semeringurile, pana sincron si pinionul mare din cutie, are uzura mare in interior unde lucreaza bilele. Urmeaza cablurile, reglajele apoi niste pureci la televizoarele vecinilor ca-n tinerete. Nu mai zic de zgomot mai ales ca stau intr-o zona de deal.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...