Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

CAUT - (două/2) semeringuri de motor Mobra 50S - vă rog dați un semn pe PM sau aici cine are de vânzare așa ceva

 

ÎNTREBARE - știe cineva cu 110% siguranță că pistonul de Honda DIO se potrivește PERFECT (fără niciun fel de modificare de vreun fel) la motorul de Mobra 50S ? (e posibil să am treabă în motor - să-l resegmentez și mă gândesc dacă să nu schimb și pistonul la un loc)

Salut!

Pistonul de Honda Dio se potriveste 100%. Il am eu montat pe mobra mea de vre-o 5 ani si merge fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut am o problema am aprindere bosch si ami face scantei antre contactele de la platina! Este normal sa faca? Specific ca am pus platina noua, condensator nou de dacie, bobina de inductie noua tot de dacie, bujie noua!De la ce sa provina aceasta defectiune?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am o problema am aprindere bosch si ami face scantei antre contactele de la platina! Este normal sa faca? Specific ca am pus platina noua, condensator nou de dacie, bobina de inductie noua tot de dacie, bujie noua!De la ce sa provina aceasta defectiune?

Da e normal sa faca dar nu foarte mare. Platina de fapt face un scurtcircuit la motoarele cu magnetou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am o problema am aprindere bosch si ami face scantei antre contactele de la platina! Este normal sa faca? Specific ca am pus platina noua, condensator nou de dacie, bobina de inductie noua tot de dacie, bujie noua!De la ce sa provina aceasta defectiune?

 

 

poate nu ai reglat bine platina.. distanta prea mica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ce fel de bujie sa cumpar pentru mobra, care este cea mai buna? Bosch?

As vrea sa modific aprinderea sa pun una noua electronica! stie cineva ce sar potrivi?a mai ancercat cineva pana acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Am urmatoarea problema la Mobra 50S: daca circul cu ea, claxonul nu functioneaza atunci cand este si farul aprins. Cand stau pe loc functioneaza in ambele cazuri (cu sau fara far aprins). Care poate fi problema? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Am urmatoarea problema la Mobra 50S: daca circul cu ea, claxonul nu functioneaza atunci cand este si farul aprins. Cand stau pe loc functioneaza in ambele cazuri (cu sau fara far aprins). Care poate fi problema? Multumesc!

Foarte tare :-)

 

Eu as inseria clacsonul cu senzorul de neutral ca sa faca asa. Dar nu ar avea legatura cu farul in mers.

Cand esti in mers dar farul e stins, clacsonul merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca schema ai verificat-o, ca doar sunt cateva fire, nu e nustiu ce schema.

Daca nu ai nici un senzor de neutral, atunci nu exista nimic ca o schema corecta sa faca diferenta intre "in mers" si "pe loc". Atunci singura chestie la care ma pot gandi este ca atunci cand mergi esti in sa(evident) si cand nu e in mers esti ori pe cric, ori in sa cu picioarele pe jos, adica nu exerciti aceeasi presiune pe sa. Cand esti in sa, apesi niste fire si se face/desface un contact pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am si eu mobra 50 super si cand apas pe tija de actionare a plutitorului benzina ami curge prin filtrul de aer an loc sa curga pe langa tija! de ce ?

Este prea mare nivelul de benzina , trebuie refacut reglajul lamelei plutitorului fata de cuiul pontou .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...