Sari la conținut

Postări Recomandate

Poftim, ca sa nu mai spuneti ca sunt asa de radical cu chopperele si nu inghit power cruiserele, aduc in atentie marca Victory. De putin timp "inventate" de Polaris, lideri americani ai atv-urilor, in colaboare cu Arlen Ness--adica Polaris cu tehnologia si Nessu cu penelul.

Tinand cont de faptul ca intr-un timp scurt vor fi importate oficial in Romania, sa spunemca toate modelele au motorul de 1600 cemecei, fiind mai multe variatiuni pe aceeasi tema. Stiti voi treaba aici Măria si pălăria.

Un singur model imi incanta ochiul-Vegas.

Cam atat de zis, care e incantat de ele sa bage aici.Victory%20Family1.jpg

title.jpg

cop3.jpg

Cel de jos e Vegas, si probail imi place ca seamana cu VN-ul de 2000 si ca e neagra.De altceva nu stiu. :baldy:

dogbike156-400.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Parca vad ca sare AWD-ul si spune ca nu-i plac alea cu roate de bicicleta pe fata si ca nu au destui cemecei. Zi-le, domnu Geo!

 

BTW: dupa ce japonejii au "imprumutat" tot ce se putea de la americani, iata ca apare si curentul invers. Logoul de la Victory seamana suspect de bine cu cel de la Vulcan. Carry on dudes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumusele,da' al dracu' de scumpe...Dragut,cu 6 viteze...Am mai "studiat" si eu ,problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mie mi se par foarte faine. Tipic americane. Plus ca preturile second sunt mai mult decat accesibile. Sunt foarte bune ca baza pentru choppere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mie mi se par foarte faine. Tipic americane. Plus ca preturile second sunt mai mult decat accesibile. Sunt foarte bune ca baza pentru choppere.

 

Desigur, ca sunt V2.

Altfel, de ce ar fi diferite?

 

Dupa mine, ei au ca tinta americanii dornici de US made Vtwin, dar la un pret accesibil, nu harley scump ca naiba.

 

Marketing au beton, dar fiabilitate nu stiu.

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca vad ca sare AWD-ul si spune ca nu-i plac alea cu roate de bicicleta pe fata si ca nu au destui cemecei. Zi-le, domnu Geo!

 

Nu prea gust treaba de mai sus, dar treaca de la mine. :cheers:

Si cu lipsa de cemecei nu prea m-ai prins. 1630 crezi ca mi se par putini? Pai nici ai mei 800 nu mi se par de colea. Si in plus, pe la 1500-1600 cmc nu prea se pune nimeni cu Victory Kingpin (la quarter mile acceleration), ma refer la cruisere, nu la power cruisere.

Kingpin-ul e favoritul meu de la Victory. (da, si pt ca are roata de 130 pe fata, chiar daca pe 17).

 

Just cruising, baby!

 

 

 

Marketing au beton, dar fiabilitate nu stiu.

 

:rusinica:

 

Si eu sunt curios la partea asta.

 

 

 

Exercitiu de imaginatie: 8 Ball fara aparatoare spate. Rock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit o discutie intre niste "grei"...Nu cred c-o sa se aduca,oficial,prea curind...Prea scumpe,piatza prea mica...Romanu' stie doar de Harley...Poate doar daca vor importatorii Polaris...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Am auzit o discutie intre niste "grei"...Nu cred c-o sa se aduca,oficial,prea curind...Prea scumpe,piatza prea mica...Romanu' stie doar de Harley...Poate doar daca vor importatorii Polaris...

 

 

uite ca le-au adus: SIAB 2007!

 

Nota: caucioaca de 250 pe spate e bestiala!! Stock!! rooock!!post-4400-1193203107_thumb.jpg

 

pretul: 20000 e - cam scumpicel...

post-4400-1193202915_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se cam minte la rating pe situl lor

 

La pozitionarea premium incercata de ei, nu m-ar mira sa aiba succes la snobii bucurestiului( cabral, posesor de M1800 e un exemplu?)

mai pun niste poze, tot de la siab:

post-4400-1193204091_thumb.jpg

post-4400-1193204143_thumb.jpg

post-4400-1193204589_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a parut ca ar mai trebui lucrate la finisaje......., la detalii.... Nu sunt cel mai mare admirator al genului, dar asta mi-a atras atentia. De restul, fiabilitate, etc. nu stiu ce sa zic..... om vedea.

Editat de Buster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a parut ca ar mai trebui lucrate la finisaje......., la detalii.... Nu sunt cel mai mare admirator al genului, dar asta mi-a atras atentia. De restul, fiabilitate, etc. nu stiu ce sa zic..... om vedea.

 

 

de fiabilitate... e un Polaris, nu prea vad ce probleme sa aiba! nu prea am auzit lume sa se planga de ele

frumoase, dar al naibii de scumpe ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm. nu chiar atat de scump la ei. la mana intai vad ca preturile la vegas si kingpin se invart de la 13.500 $ in sus. la mana a doua pe ebay se vand intre 6-10.000 $ modelele din 2005 incoace

la asta trebe insa sa mai adaugi ceva bani pt transp si daca nu ai pile pe la vama, mai decartezi inca 10 procente din suma. dar tot ieshi binishor sub suma ceruta in tara noastra de importatori.

Hammer-ul e mai scump, dar urat cu spume cu codita aia ciudata, daca o tai si o ashezi pe roata se schimba in ghine.

 

stiu, pentru ca am cautat in draci informatii despre costuri ca moto, cat si piese. :D

 

cat despre fiabilitate, din ce am inteles, se cam refecta la capitolul vanzari, domeniu in care in momentul de fata cam bate la poponetz HD-ul in state.

 

de fiabilitate... e un Polaris, nu prea vad ce probleme sa aiba! nu prea am auzit lume sa se planga de ele

frumoase, dar al naibii de scumpe ;)

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm. nu chiar atat de scump la ei. la mana intai vad ca preturile la vegas si kingpin se invart de la 13.500 $ in sus. la mana a doua pe ebay se vand intre 6-10.000 $ modelele din 2005 incoace

la asta trebe insa sa mai adaugi ceva bani pt transp si daca nu ai pile pe la vama, mai decartezi inca 10 procente din suma. dar tot ieshi binishor sub suma ceruta in tara noastra de importatori.

Hammer-ul e mai scump, dar urat cu spume cu codita aia ciudata, daca o tai si o ashezi pe roata se schimba in ghine.

 

stiu, pentru ca am cautat in draci informatii despre costuri ca moto, cat si piese. ;)

 

cat despre fiabilitate, din ce am inteles, se cam refecta la capitolul vanzari, domeniu in care in momentul de fata cam bate la poponetz HD-ul in state.

 

 

ai niste date de piata?

 

mi-e foarte greu sa cred ca 100 de ani de traditie (HD )sunt detronati de un marketing inteligent in doar cativa ani....

 

 

....chiar si HD!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am, dar la ora asta sunt cam "obosit" ;) . adaug insa ca detronarea este cat de cat explicabila de vreme ce aia de la polaris au avut ca principal consultant (nu stiu daca mia e si acu) pe Arlen Ness, tatat custom-urilor HD.

 

Mircea, revin maine cu niste date mai pe indelete. seara buna!

 

ai niste date de piata?

 

mi-e foarte greu sa cred ca 100 de ani de traditie (HD )sunt detronati de un marketing inteligent in doar cativa ani....

....chiar si HD!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Arata interesant,eu ma bucur ca a aparut un concurent impotriva la HD pentru ca asa stim ca o sa fie o batalie acerba pentru suprematie daca Victory o sa faca valva.....poate cine stie mai apare un al III-lea producator american sau mai misca astia ceva pe la Indian!

Dar parerea mea este ca sunt prea exagerate la pret toate....numa sa facem o comparatie cu cele asiatice si deja e diferenta majora!

Poate pana nu crapam mai apar si prin europa niste producatori originali si mai putin interesati de profituri fabuloase!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

saptamana trecuta un prieten lucrator la o banca a fost vizitat de un dealer (? asa a inteles el) victory, care i-a lasat 2 cataloage 2008, unul cu motociclete, altul cu accessorii si echipamente.

in catalogul cu motociclete nu sunt trecute preturi, insa in cel cu acesorii da. si spre surprinderea mea, preturile nu mi se par mari. iata cateva ex.:

- casca modulara by nolan (dar cu emblema victory), cu uv 400 shield, la 349,99$ (care pe louis e 260Eur)

- casca half face by nolan (cu emblema victory), cu uv 400 shield, la 199,99$ (180Eur pe louis)

- jacheta de piele barbati, la 299,99$

- manusi din piele, intre 29,99$ si 59,99$

- ghete piele la 129,99$...

 

toate produsele au emblema victory si par de f. buna calitate.

ramane de vazut daca astea sunt preturile si pt. piata din romania.

 

cat despre catalogul cu motociclete, 11 modele de serie pt. 2008 ... o buna lectura de duminica ploioasa :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca 2009 e anul dat mai mult ca sigur pt finalizarea omologarii lor in spatiul UE, deci si pt. Romania. 8-ball asteapta-ma ca viu! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...