Sari la conținut

Postări Recomandate

Azi am avut prilejul de a ma da cu un High Ball. A fost atat de misto incat m-am intors dupa 10 km si am plecat acasa,desi la test eram programat si pentru Hammer si pentru Gunner...post-11570-0-04583500-1460230484_thumb.jpgpost-11570-0-05771100-1460230509_thumb.jpgpost-11570-0-81069300-1460230535_thumb.jpgpost-11570-0-81209800-1460230562_thumb.jpgpost-11570-0-45240900-1460230591_thumb.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dezamagirea e mare atunci cand descoperi ca testele facute de catre revistele de peste ocean sunt "sponsorizate"

 

Motocicleta are un sunet de masina de tuns iarba iar centrul de greutate situat aiurea de sus o face sa inchida brusc unghiul la viteze mici si f mici.

 

Motocicleta trage discret dreapta in mers (avea doar 400 km parcursi, luata de la dealerul Victory). Ghidonul e cel putin aiurea, mansoanele avand un unghi aproape exterior.

 

Cutia de viteze schimba atat de greoi incat sunt toate sansele sa strici o pereche de bocanci pe luna.

 

Pretul de 15.500 Euro, pret un pic peste cel al unei Dyna, incomparabil mai misto.

 

Motorul de 106 inci trage ok, dar nu e wow. Trage un pic mai bine decat Intruderul meu de 1500 de 68 cai si cu 52000 km. Trist.

 

Si mai trist e faptul ca aduci o motocicleta noua dupa 10 km inapoi, si te bucuri sa pleci cu motorul tau, vechi de 15 ani :)

 

Ii prevad un viitor scurt aici, in Germania.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Si eu tot Bucuresti, Cross Roads LE Custom 2010! Dupa ce am mers pe HD si pe Victory ( o am de anul trecut) baietii care zic ca HD e motocicleta trebuie sa-si reconsidere parerea! :-) Cu Victory am facut aprox 4000 km doar cu oprire de somn..cu HD....speram la 400!

 

p.s. ma gandesc ca anul asta sa trec de la cross roads la cross country 2016 deci daca cineva e interesat putem discuta! Nici macar nu stiu ce pret sa arunc! Are o gramada de optionale si in plus...taxele sa ajunga la mine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi m-a mancat primavara de dimineata,asa ca am profitat de cele 35 grade si in asteptarea sportsterului mi-am inchiriat un Victory Magnum.

 

Desi in primavara am fost total dezamagit de catre un High Ball, azi pot spune ca modelul Magnum si-a luat revansa.

 

Cutia e ok,muzica se aude fantastic iar tempomatul e inca o noutate.

 

 

Printre minusuri ar fi afisajul usor ciudat,care uneori nu stie in ce treapta esti,kick-ul relativ slabut comparativ cu fisa tehnica si sunetul inexistent.

 

 

 

Ce m-a impresionat,pe langa calitatea aratata, a fost consumul. Monstrul a consumat aproape 7 litri pentru 150 km.post-11570-0-96652700-1473802108_thumb.jpgpost-11570-0-68625100-1473802192_thumb.jpgpost-11570-0-03132400-1473802289_thumb.jpgpost-11570-0-03132400-1473802289_thumb.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dupa ce am vazut topicul asta aseara, mi au placut asa de mult motocicletele astea , incat am visat azi noapte ca ma plimbam cu o jucarie de asta pe coasta de azur :))) ( am visat coasta de azur datorita postarilor lui evl santos pe fb ) . Ce sa zic m-am simtit bine =))

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Anunt facut astazi de POLARIS.

 

http://www.polaris.com/en-us/company/article/victory-motorcycles-important-announcement

 

 

Se anunta un viitor interesant pentru Indian.

 

R.

Ahoi!

Asa sa fie, brandul Indian sper sa fie un etalon al calitatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduce aminte de episodul Harley & Buell. Cand o companie mica e cumparata de un gigant exista riscuri de genul din pacate. Victory a fost omorat deoarece Indian este un nume cu rezonanta chiar daca poate Victory avea in line-up mobre usor mai performante,(Octane Vs Scout). Se cam canibalizau unii pe altii in propria ograda.

 

Parerea mea este ca in ciudainchiderii, cu siguranta vom mai auzi de numele Victory in viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Victory cu Indian nu se canibalizau sau ma rog ar fi avut loc pe aceeasi piata.

Indian a venit cu un design super clasic, ceva specific anilor 30-40. Victory e o interpretare mai moderna a conceptului de chopper/cruiser. Cred ca ar fi avut loc ambele branduri.

 

Se intampla ceva pe piata americana. Si Yamaha a renuntat la brandul Star, asta dupa ce a pompat o tona de bani sa-l creasca. Macar Yamaha nu a renuntat si la linia de motociclete. Ba chiar a facut un pas inainte - a adus si in Europa modelele pe care le facusera sub brandul Star pentru americani (Raider si Stryker).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat ei cat si Star au avut de pierdut din cauza strategiei proaste de marketing:

 

Facem copii de HD, la pret de HD si platim teste in care hulim HD...Sa vedem cat va dura mirajul Indian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Parerea mea este ca in ciuda inchiderii, cu siguranta vom mai auzi de numele Victory in viitor.

 

Da.. pe pachetele de tigari de contrabanda:

Victory_bulgarian_version_design_2_blue_

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...