Sari la conținut

3 Accidente Cu Moto In Oradea -27.03.2007


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Tocmai am aflat ca in Oradea au fost doua accidente cu motociclete si unul cu un scuter aproape in acelasi timp. Se pare ca tot neacordare de prioritate din partea masinilor... Din cate stiu deocamdata nu a murit nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am aflat ca in Oradea au fost doua accidente cu motociclete si unul cu un scuter aproape in acelasi timp. Se pare ca tot neacordare de prioritate din partea masinilor... Din cate stiu deocamdata nu a murit nimeni.

Yeap, am vazut si eu (stirile protv dimineata)... Daca aflu ceva, postez (sunt din Oradea)...

 

L.E. Ce am gasit in presa locala...

http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/art...20070327-023948

Editat de Special K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa celor implicati! Personal nu-i cunosc pe nici unu, dar ma bucur ca sint ok :lol: !

 

 

 

În tot acest timp, poliţiştii oraganizau o razie în oraş tocmai pentru a preveni astfel de accidente în care sunt implicaţi motocicliştii care, spun ei, fac mari probleme în trafic. Din păcate nu au avut însă timp să intervină pentru a evita aceste accidente.

 

 

Mda, iara ii maninca in coor cu raziile lor (i.e. dat amenzi fara motiv ca au primit ordin "de sus" ) si n-o sa pot sa ma plimb linistit. Mai vreau pe aceasta cale sa imi cer scuze ca i-am facut "mari probleme in trafic" (probleme ca nu si-a putut face el linistit manevra de a trece peste 2 benzi, linia continua, si sa ajunga pe banda 2 de pe contrasens) soferului care duminica mi-a intors in fata peste linia continua :crack: . Ma rog, nu mi-a pus probleme faza (eram mai mult ca sigur ca se va baga apreciind "ca are timp"), da' orisicit. Daca nu era declaratia aia de (cuvant urat) facuta la ProsTv nici nu scriam aici.

Si acu' intrebarea hamletiana, sa ma duc sa ma dau sau sa-mi levelez locku' ? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa celor implicati! Personal nu-i cunosc pe nici unu, dar ma bucur ca sint ok :lol: !

Mda, iara ii maninca in coor cu raziile lor (i.e. dat amenzi fara motiv ca au primit ordin "de sus" ) si n-o sa pot sa ma plimb linistit. Mai vreau pe aceasta cale sa imi cer scuze ca i-am facut "mari probleme in trafic" soferului care duminica mi-a intors in fata peste linia continua :crack: . Ma rog, nu mi-a pus probleme faza (eram mai mult ca sigur ca se va baga apreciind "ca are timp"), da' orisicit. Daca nu era declaratia aia de (cuvant urat) facuta la ProsTv nici nu scriam aici.

Si acu' intrebarea hamletiana, sa ma duc sa ma dau sau sa-mi levelez locku' ? :kick:

 

Tre sa faca si astia ratia pe luna asta. Se pare ca cei de acolo, erau cam in urma la "incasari" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa faca si astia ratia pe luna asta. Se pare ca cei de acolo, erau cam in urma la "incasari" :crack:

 

Btw, ca nu sint foarte la curent cu noile sanctiuni. Stie cineva, daca declar ca nu am actele la mine, imi iau doar amenda, sau se dau si puncte de penalizare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care erau pe scuter, sunt "mai" grav, nu stiu cat de.

Aici stirea de la pro tv

http://www.protv.ro/stiri/social/trei-acci...-in-oradea.html

 

<<În tot acest timp, polițiÂştii oraganizau o razie în oraÂş tocmai pentru a preveni astfel de accidente în care sunt implicați motocicliÂştii care, spun ei, fac mari probleme în trafic. Din păcate nu au avut însă timp să intervină pentru a evita aceste accidente.>>

 

Tot motociclistii sunt de vina... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am vazut si eu la TV si am venit la calc sa scriu dar am vazut ca deja a creat cineva :lol: .

Nici eu nu ii cunosc personal dar le doresc sanatate multa.:crack:

Nici nu a venit bine primavara si deja sunt accidente.:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<<În tot acest timp, polițiÂştii oraganizau o razie în oraÂş tocmai pentru a preveni astfel de accidente în care sunt implicați motocicliÂştii care, spun ei, fac mari probleme în trafic. Din păcate nu au avut însă timp să intervină pentru a evita aceste accidente.>>

 

Tot motociclistii sunt de vina ? :crack: :kick: :lol: parca zicea ca masina i-a taiat fata ....ce vina are saracu` motociclist? :lol: :P :D .... Insanatosire Grabnica Motociclistilor implicati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa accidentatilor!

Pai normal ca noi suntem devina.....ca doar avem nesimtirea de a fi diferiti...sa ne dorim mai mult decat un logan nou sau o "masina straina" care tre sa fie diesel neparat..... :kick: :crack:

Daca nu esti din turma esti impotriva ei....asa e filozofia pe la noi. Prima data a fost intre pietoni si automobilisti cand pt orice accident unde era implicat un pieton si un automobilist 99% din cazuri vinovat era soferul, iar acuma noi vom fi tapi ispasitori pt orice accident...avem tupeu domle sa mergem pe 2 roti cand toti viseaza la 4 cu geamuri electrice....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa reevaluam un pic treaba:

Accidentul cu urmarile cele mai serioase, adica cel din centru in care a fost implicata motocicleta de viteza, a fost de fapt un stoppie involuntar, adica s-a dat peste cap. Din capul locului, ca e vinovat sau nu, motociclistul nu avea ce sa caute cu mai mult de 30-40 km/h pe acolo. Pe portiunea respectiva, in 200 de metri, sunt 2 treceri de pietoni, 2 linii de tramvai, o parcare si o statie de autobuz, ca sa nu mai vorbim ca totul se termina cu o curba stanga/dreapta de 90 de grade. Daca ai asemenea viteza incat faci stoppie la franare brusca in zona aceea, parerea mea, clar ti-o cauti cu lumanarea => guilty. Nu mai vorbim ca nu au ce masini sa-ti taie calea acolo.

Al 2-lea accident, scuterele cu viteza care s-au infipt intr-o masina...aici informatiile nu sunt complete nu se poate stabili culpa, masina poate avea prioritate, nu va pripiti. Dar totusi asocierea de cuvinte scuter si viteza parca scartaie, da cu virgula.

Al 3-lea accident, o clar nerespectare a distantei fata de cel din fata/adaptare a vitezei la trafic.

 

Si nu, nu tin cu conservarii, ieri era sa o iau de 2 ori, 1 de la un italian si 1 de la o blonda asa ca n-am nici cea mai mica intentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am aflat ca in Oradea au fost doua accidente cu motociclete si unul cu un scuter aproape in acelasi timp. Se pare ca tot neacordare de prioritate din partea masinilor... Din cate stiu deocamdata nu a murit nimeni.

Daca priveai cu atentie,pe PROTV a fost stirea,vei vedea ca accidentul cu moto care s-a bagat in depasire intre bordura si duba care semnaliza dreapta e din vina EXCLUSIVA a motociclistului !!! Teribilism prostesc !

Si la cei cu scuterul este discutabila dar nu ma pot pronunta ! Ieri un prieten de-al meu a patit acelasi lucru....vira dreapta semanlizand,pe baba novac sa mearga spre muncii,cand printre el si bordura un scuter buf in aripa spate a masinii lui !!! Ce este asta? Vina soferului ca nu i-a dat voie tembelului sa mearga cum vrea muschii lui de amarat ? :crack:

 

Sanatate multa accidentatilor!

Pai normal ca noi suntem devina.....ca doar avem nesimtirea de a fi diferiti...sa ne dorim mai mult decat un logan nou sau o "masina straina" care tre sa fie diesel neparat..... :D :kick:

Daca nu esti din turma esti impotriva ei....asa e filozofia pe la noi. Prima data a fost intre pietoni si automobilisti cand pt orice accident unde era implicat un pieton si un automobilist 99% din cazuri vinovat era soferul, iar acuma noi vom fi tapi ispasitori pt orice accident...avem tupeu domle sa mergem pe 2 roti cand toti viseaza la 4 cu geamuri electrice....

O parere mai mult decat subiectiva care denota f.f.f.multa experienta de viata ! :lol: :lol: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CUMPAR!!!!!!!!! ARO sau ceva tare!!!! URGENT!!!

 

asaceva nu se mai poate...si noi(motociclistii) suntem prosti de multe ori si suntem cateodata de vina, dar conducatorii auto...mai bine nu zic nimic, ca imediat sparg calculatorul... :agree: :crack: :agree:

eu am iesit doar de 3 ori anul asta, dar cel putin 2 sanse puteam sa am sa mor!daca nu ma lasam sa treaca masina...desii am avut prioritate!

 

DECI: Cumpar ceva masina tare si ieftina!!! mai bine nu mananc si iau benzina(sau diesel) si cea mai mare bucurie o sa fie cand ies la "vanat" Dumnezeu sa iarta la fiecare, care intra in fata mea, ca pe langa masina i-mi cumpar si un flex cu care dau jos pedala de frana!!! :kick: :lol: :lol: :P :D :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma inclin in fata celui care imi poate explica de ce este de vina soferul camionului care opreste brusc iar 2 cretini pe scuter(sau moped) se infig in el ? Sau doar asa vorbiti ca sa va bagati in seama?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai asemenea viteza incat faci stoppie la franare brusca in zona aceea, parerea mea, clar ti-o cauti cu lumanarea => guilty.

 

... :crack: si dupa parerea ta, cam de cati kmh ai nevoie ca sa te arunce in cap!? ..100 !? sau poate mai bine un .... 200+ sa zicem!? Sa fim serriosi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :crack: si dupa parerea ta, cam de cati kmh ai nevoie ca sa te arunce in cap!? ..100 !? sau poate mai bine un .... 200+ sa zicem!? Sa fim serriosi !

Nu stiu, zi-mi tu ca eu la viteze d-astea de gradinita n-am reusit. Daca nu esti in stare sa opresti un motor de la 30-40 la ora (care nu ii avea ca d-aia s-o dus in bot) ca apoi sa iei o curba si sa te opresti la semafor in 10 metri dupa curba, atunci mergi in parcare si exersezi, zic eu, nu iesi cu SS pe strada si te footi intre pietoni si masini.

Sa fim si mai seriosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti...aveti dreptate! mai ales ca intr-adevar nu stiu ce si cum s-a intamplat. eu doar m-am enervat iara si m-am pus in locul motociclistilor, ca anul trecut am avut si eu accidetn fara sa fiu de vina...

iar daca scuterul(sau nu mai stiu care...) a intrat in cineva din spate, mai bine nu zic nimic...scrie si decretul despre pasrarea distantei pentru evitarea accidentului in orice situatie!si daca mergi cu 200km/h, tre' sa fii in stare sa te opresti daca e ceva!

 

anyway...doresc multa sanatate la cei care au avut accident si sper sa nu fie nimic grav! dar sa fim cu totii FOARTE atenti!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot drogatii aia satanisti mnezo fuck#ai, pun maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaari probleme in trafic! :agree:

 

:crack: :kick: :lol: :lol: :P :D :crack: dl-or politai care stati in logan si va uitati cum taxiu ma depaseste pe drepta ptr ca "ce pu|a mea opresti ma la boschetii astia" - am oprit la o trecere "peste pietoni" sa acord prioritate oamenilor angajati in trecerea soseliei prin loc permis! dlpolitai nu vede aia da vede motoru carese bagaprimu la semafor..... :agree:

 

oooooooooooaaaaaaaaa `mnezo-u` ei de Romanie-tiganie fi#o stelele de tara lu` Papura

 

 

maibine merem in pu|a cu satelitu` la cules de capsuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot drogatii aia satanisti mnezo fuck#ai, pun maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaari probleme in trafic! :P

 

:crack: :kick: :lol: :lol: :P :D :crack: dl-or politai care stati in logan si va uitati cum taxiu ma depaseste pe drepta ptr ca "ce pu|a mea opresti ma la boschetii astia" - am oprit la o trecere "peste pietoni" sa acord prioritate oamenilor angajati in trecerea soseliei prin loc permis! dlpolitai nu vede aia da vede motoru carese bagaprimu la semafor..... :baldy:

 

oooooooooooaaaaaaaaa `mnezo-u` ei de Romanie-tiganie fi#o stelele de tara lu` Papura

maibine merem in pu|a cu satelitu` la cules de capsuni

 

problema in romania e ca asigurarile nu despagubesc intreaga reparatie....un prieten a avut accident cu un R1 si nu a fost de vina...nu vreau sa dau nume de firma de asigurari dar reparatia costa 200.000.000 lei si ei au zis ca dau 800 euro :agree: :agree: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot drogatii aia satanisti mnezo fuck#ai, pun maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaari probleme in trafic! :P

 

:kick: :lol: :lol: :P :D :crack: :agree: dl-or politai care stati in logan si va uitati cum taxiu ma depaseste pe drepta ptr ca "ce pu|a mea opresti ma la boschetii astia" - am oprit la o trecere "peste pietoni" sa acord prioritate oamenilor angajati in trecerea soseliei prin loc permis! dlpolitai nu vede aia da vede motoru carese bagaprimu la semafor..... :P

 

oooooooooooaaaaaaaaa `mnezo-u` ei de Romanie-tiganie fi#o stelele de tara lu` Papura

maibine merem in pu|a cu satelitu` la cules de capsuni

 

Dom' senator, sa inteleg ca ai iesit sa te dai :D ? Nu mai pune la suflet ca nu are rost, eu deja nu ma mai enervez. Lasa-i si pe militieni si pe "oamenii de presa" sa zica/scrie ce cacaturi vor, noi tot ne dam si ne simtim bine :D :crack:

 

 

 

 

 

nu vreau sa dau nume de firma de asigurari dar reparatia costa 200.000.000 lei si ei au zis ca dau 800 euro :agree: :baldy: :baldy:

 

Dar de ce sa nu dai nume? Da, sa stim de cine sa ne ferim. Eu cind imi fac RCA incerc sa fie la o firma serioasa, nu e exclus sa fac si eu vreo timpenie din vina mea, macar atunci ala care e nevinovat sa fie despagubit ca lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...