Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

amandoua sunt dubioase :) prea putini kilometrii (deci nu cred ca sunt reali). Conteaza cum merg oricum. vezi la cea la 2650 sa nu fie probleme cu actele ca prea e ieftina, iar celalalt anunt e expirat. Daca vrei am eu un prieten care vinde un GSR super frumos cu f multe modificari si f bine intretinut. ti-am dat add daca vrei sa vb

mai este valabil gsr ul ala de care spuneai ca l vinde un prietenas de al tau ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai este valabil gsr ul ala de care spuneai ca l vinde un prietenas de al tau ?

dap. Tobe leo vince, full rizoma (suport scarite + schimbator + frana spate + manete ambreiaj + frana fata etc) :)

 

ca cam asa arata

 

sau daca vrei cu 5000E miiiinim ti-o dau eu pe a mea :laugh: totul are un pretz !

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca n-ai tobe after-market nu are sens sa pui filtru aer sport. Daca ai tobe aftermarket, ai nevoie de filtru sport + remapare, altfel trage chiar mai prost. Pipercross cica sunt bestiale. Cu o harta buna, consumul scade.

 

Salut,

Sunt interesat de subiectul asta. Mi-am lua GSR-ul anul trecut cu tobe sport si am primit si power commander III dyno jet, dar nu l-am montat pana acum, chiar vroiam sa-l vand. Acum am vazut postul tau si m-ai facut curios. Ce vrei sa spui "cu o harta buna consumul scade"? teach me!

Editat de CASYTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pai, contrar parerilor, la majoritatea motocicletelor de putere medie, pt a creste puterea si pt a merge mai curat, in momentul in care se schimba tobe + filtru e necesara o remapare care presupune scaderea cantitatii de benzina la anumite turatii => mai putina benzina consumata, amestec benzina/aer mai bun. Motoarele care au nevoie de mai multa benzina sunt navete gen hayabusa sau eu mai stiu. Asta mi-a zis tipul de la TNG, si cel putin cu motorul meu a avut dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am cautat, dar n-am reusit sa gasesc. Poate stie cineva ce oglinzi are baiatul asta pe motoreta:

www.louis.de cod 10028456 sau http://www.ebay.com/itm/Suzuki-Savage-Intruder-Volusia-Boulevard-SIGNAL-MIRRORS-/120749997103?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item1c1d42bc2f

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, sunt exact alea de pe e-bay. Alea de pe louis sunt asemanatoare dar nu sunt la fel. Acum ramane doar sa le si gasesc pe la noi. O sa ma duc la reprezentanta ca vad ca se pun pe intruder, poate le gasesc....Merci mult oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, sunt exact alea de pe e-bay. Alea de pe louis sunt asemanatoare dar nu sunt la fel. Acum ramane doar sa le si gasesc pe la noi. O sa ma duc la reprezentanta ca vad ca se pun pe intruder, poate le gasesc....Merci mult oricum

nu le gasesti la noi! sunt after market. singura varianta este e-bay-ul. am luat si eu un set acum 3 ani...parca tot dupa e-bay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, daca ai luat un set, ma poti ajuta si pe mine cu numele producatorului si modelul, ca cine stie....poate gasesc pe cineva. Merci mult

no name.....nu scrie nimic pe ele sau cutie. le-am luat dupa e bay, exact pagina care se deschide in link. este tot ce scrie pe cutie:COLOR: BLACK

 

 

 

 

 

FEATURE:

 

MIRROR COLOR: BLUE

 

MATERIALS: PLASTIC BODY AND ALUMINUM ARM

 

WIDESCREEN GLASS

 

9 LED DISPLAY FOR TURN SIGNAL ON EACH MIRROR

 

 

 

 

 

PACKAGE INCLUDED:

 

MIRROR X 2 (LEFT AND RIGHT)

 

10mm Clockwise Bolt x 2

 

10mm Counter-Clockwise Bolts x 1(for Yamaha/European Bike)

 

8mm Clockwise Bolts x 2

 

8mm Counter-Clockwise Bolts x 1(for Yamaha/European Bike)

 

Adjustment tools and adapters

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pai, daca ai luat un set, ma poti ajuta si pe mine cu numele producatorului si modelul, ca cine stie....poate gasesc pe cineva. Merci mult

 

 

http://cgi.ebay.fr/Diamond-Noir-retroviseurs-pr-moto-Yamaha-Honda-Suzuki-/320698691109?_trksid=p4340.m8&_trkparms=algo%3DMW%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D12%26ps%3D63%26clkid%3D5332522362827327578

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare! Poate ma ajutati si pe mine cu niste linkuri pt niste piese de GSR sau diverse idei de a face rost de aceste piese. Am nevoie in primul rand de un arc si o bila care fixeaza scaritele pasagerilor in pozitiile ridicat/coborat. Are cineva idee de unde as putea sa cumpar asa ceva? Si mai am nevoie de un colier, doar colierul, de la prindere oglinzii drepte pe ghidon. Doar colierul de prindere, nu altceva.

Ce ulei de furca, bujii, flitru de aer, lichid de frana sunt recomandate pentru aceasta motocicleta (K6). Va multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vinde Suzuki GSR600,motocicleta arata impecabil,prima inmatriculare in 06/2008,6610km reali, model K8, tinuta in garaj, tobe titan LeoVince, kit carene original Suzuki, ghidon+mansoane Rizoma, parbriz touring original, ornamente carbon,protectie radiator,suport topcase, alarma cu pager (1km raza),(accesoriile sunt in valoare de 2500euro),cauciuc nou pe spate (din motiv de pana), baterie noua cu gel, inmatriculata.prima poza e cu motocicleta in starea initiala de noua.

pret 4090euro negociabil.Ofer ulei si filtru pt revizie.

0728988279 Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut.. La suzuki Gsr 600 din 2007. ce ulei este bun pt motor.. adik stiu ca este 10w40 dar full sintetic, semisintetic sau cum ? si care este indicat pt Moldeul asta gsr .. castrol , motul ? daca aveti. voi ce puneti..

Editat de MassimoWest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@casyto - eu am cumparat windshield mra, sunt f incantat arata f dragut. Toate windshieldurile after market insa au o problema din ce am vazut/auzit - se reflecta lumina de la far in ele, asa ca e bine fie sa acoperi farul in partea de sus, fie sa pui un burete (cum e si la windshieldul din fabrica 2009+ cel putin). Protectie radiator, mai bine iti faci tu ca sunt f scumpe :-??.

 

@massimowest - eterna problema :P nu exista un ulei care sa zici da frate asta e calitate/pret cel mai bun. Ia 10w 40 full sintetic si e bine. Daca vrei cel mai bun, ia ceva gen Motul 300v 10w40

 

http://www.bikehps.com/mra/ - RNB e windshieldul, cauta si tu pe la noi ca gasesti oameni care vand mra, e 400lei cu totul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@casyto - eu am cumparat windshield mra, sunt f incantat arata f dragut. Toate windshieldurile after market insa au o problema din ce am vazut/auzit - se reflecta lumina de la far in ele, asa ca e bine fie sa acoperi farul in partea de sus, fie sa pui un burete (cum e si la windshieldul din fabrica 2009+ cel putin). Protectie radiator, mai bine iti faci tu ca sunt f scumpe :-??.

 

@massimowest - eterna problema :P nu exista un ulei care sa zici da frate asta e calitate/pret cel mai bun. Ia 10w 40 full sintetic si e bine. Daca vrei cel mai bun, ia ceva gen Motul 300v 10w40

 

http://www.bikehps.com/mra/ - RNB e windshieldul, cauta si tu pe la noi ca gasesti oameni care vand mra, e 400lei cu totul

 

Pe mine nu ma intereseaza calitate sau pret .. ma interseaza ce sa fie am explicat.. (sintetic, full sintetic.semi etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...