Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Pai daca nu te intereseaza calitatea nu vad rostul intrebarii, poti sa iei orice atunci ! Merge si cu semi sintetic fara probleme (sinteticul e mai bun dpdv al calitatii decat semisinteticul). Ia ulei probike

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai daca nu te intereseaza calitatea nu vad rostul intrebarii, poti sa iei orice atunci ! Merge si cu semi sintetic fara probleme (sinteticul e mai bun dpdv al calitatii decat semisinteticul). Ia ulei probike

 

Da tu ce ulei Folosesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da tu ce ulei Folosesti?

am incercat mai multe, pe gs si pe gsr concluzia fiind ceva de genul:

motul 300v prea scump dar bun

motul 7100 10w40 pare cel mai ok calitate pret

motorex top speed 10w40 ieftin, nu cel mai bun dar isi face treaba, calitate/pret f ok

motul 5100 10w40 slab slab

silkolene 10w40 destul de bun dar scump

 

gata, v-ati vandut toti gsr-urile?

am vrut dar n-am reusit :P tot pe gsr ramaneam oricum, doar luam fratiorul un pic mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat mai multe, pe gs si pe gsr concluzia fiind ceva de genul:

motul 300v prea scump dar bun

motul 7100 10w40 pare cel mai ok calitate pret

motorex top speed 10w40 ieftin, nu cel mai bun dar isi face treaba, calitate/pret f ok

motul 5100 10w40 slab slab

silkolene 10w40 destul de bun dar scump

 

 

am vrut dar n-am reusit :P tot pe gsr ramaneam oricum, doar luam fratiorul un pic mai mare

 

castrol d-asta: http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/1527 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Castrol nu mi-a placut, foloseam la inceput.

Am ramas pe Motul sintetic si semisintetic in functie de temperatura; pret/calitate: brici!

Concluzie, doctorul recomada Motul.. si WD-40 in buzunar.

 

P.S. nu eu sunt doctorul, e doar expresia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa oprirea motorului si scoaterea cheii, incepe sa se aprinda intermitent becul din bord rosu cu o cheie desenata pe el.

ce inseamna asta? (in afara de faptul ca va consuma bateria poate...)

cine are un user manual? manualul de service il am si eu, dar am nevoie de manualul de utilizare, daca exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

Tocmai ce am dat GS-ul si tare ma bate gandul sa trec la GSR. Motocicleta are un design impecabil si am auzit numai de bine pe partea tehnica. Vroiam sa va intreb unde as putea gasi ceva piese aftermarket (parbriz, semicarena, etc) ? Ma intereseaza orientativ, sa vad ceva preturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

Tocmai ce am dat GS-ul si tare ma bate gandul sa trec la GSR. Motocicleta are un design impecabil si am auzit numai de bine pe partea tehnica. Vroiam sa va intreb unde as putea gasi ceva piese aftermarket (parbriz, semicarena, etc) ? Ma intereseaza orientativ, sa vad ceva preturi.

 

Salut,

 

Eu le-am luat de la Kawa Motors (e in Buc pe Trafic Greu in complexul Sfera) si parbrizul si pintenul. Pinten stiu sigur ca mai au, parbriz s-ar putea sa nu aibe pe stoc, dar pot sa iti aduca.

 

Am gasit la ei pe site:

http://www.kawamotors.ro/ermax-parbriz-dark-black-gsr-600.html

http://www.kawamotors.ro/ermax-pinten-gsr-600-06-gri-metal.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu le-am luat de la Kawa Motors (e in Buc pe Trafic Greu in complexul Sfera) si parbrizul si pintenul. Pinten stiu sigur ca mai au, parbriz s-ar putea sa nu aibe pe stoc, dar pot sa iti aduca.

 

 

Multumesc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NerviCrizeIsterii, multumesc mult. ai cumva manualul de utilizare complet? eu nu am gasit decat manualul de service

inca o chestie: gsr-ul nu are nici un fel de scule la el, sau nu le-am gasit eu :)

 

grila de radiator de unde se poate lua? nu tin sa fie originala, preferabil ceva oem...

Editat de lucas22010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Poate ma ajutati si pe mine cu niste linkuri pt niste piese de GSR sau diverse idei de a face rost de aceste piese. Am nevoie in primul rand de un arc si o bila care fixeaza scaritele pasagerilor in pozitiile ridicat/coborat. Are cineva idee de unde as putea sa cumpar asa ceva? Si mai am nevoie de un colier, doar colierul, de la prindere oglinzii drepte pe ghidon. Doar colierul de prindere, nu altceva.

Ce ulei de furca, bujii, flitru de aer, lichid de frana sunt recomandate pentru aceasta motocicleta (K6). Va multumesc mult!

Salutare! Nu ma poate ajuta nimeni cu niste informatii referitoare la cele de mai sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: GSR-ul vine cu trusa de scule ? Tipul de la care vreau sa il iau zicea ca al lui (cumparat nou, primul proprietar) a venit fara trusa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...