Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate cineva sa imi faca o poza la tija pt suportul rezervorului si sa o si masoare? Am constat cu stupoare ca nu mai exista la motorul meu si vreau sa o confectionez.

multumesc anticipat.

Hai ca merg eu sa fac cateva poze la tija si le postez imediat.

» Post actualizat in 02 Feb 2015 13:55

Se gasesc cam greu piese pentru GSR. Eu caut o semnalizare spate de un an :D

 

In Italia se gasesc destul de usor dar am zis sa incerc la noi ca sa nu ma mai complic cu ai mei,pachet etc etc.Mai astept iar daca nu se iveste nimic o sa-mi cumpar tot din Italia si te pot ajuta si pe tine cu semnalizarea.

Ai un exemplu aici http://www.subito.it/accessori-moto/accessori-per-moto-brescia-112544926.htm dar esti libera sa cauti pe site-uri din zona Milano.

Poate cineva sa imi faca o poza la tija pt suportul rezervorului si sa o si masoare? Am constat cu stupoare ca nu mai exista la motorul meu si vreau sa o confectionez.

multumesc anticipat.

Sper sa te ajute!

post-60835-0-33264300-1422884980_thumb.jpg

post-60835-0-91071400-1422885008_thumb.jpg

post-60835-0-68196000-1422885138_thumb.jpg

post-60835-0-82951000-1422885177_thumb.jpg

post-60835-0-32788300-1422885207_thumb.jpg

post-60835-0-31949400-1422885234_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scot și eu motorul măcar pana la benzinărie, îi pot face și eu o poză, doar ca momentan nu îmi dau seama despre ce tija vorbești...

 

Edit: deși acum o vad mai sus în poza, tot nu îmi dau seama de unde este... :|

 

Ps- nu uitați să postați despre anvelope, recomandările voastre pentru gsr și ponturi de reduceri eventual. Sau poate ne băgam mai multi pentru o reducere substanțială. :)

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scot și eu motorul măcar pana la benzinărie, îi pot face și eu o poză, doar ca momentan nu îmi dau seama despre ce tija vorbești...

 

Edit: deși acum o vad mai sus în poza, tot nu îmi dau seama de unde este... :|

 

Da saua jos si suportul din plastic din partea stanga a lui Suzi si vei fi placut surprins sa gasesti tija care tine rezervorul si mini trusa de scule intr-un compartiment special:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut va pun si eu o poza cu Gsr-ul meu din vara facuta acum are in plus crash paduri la motor si bobinele acelea pentru cadru ,carene;e si codita sanrt acum la revopsit


» Post actualizat in 02 Feb 2015 14:24

ps cauciucurile le-am schimbat anul trecut si sant Michelin Pilot Power 2ct si sant foarte bune atat vara cat si acum in iarna

post-77007-0-45511700-1422886831_thumb.jpg

Editat de mercenaru888
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

25 euro + curier ajung sa iau semnalizarea noua, din Romania. De aia zic ca nu gasesc :D

Pana la urma o sa-mi iau una noua daca n-am de ales, dar nu ma grabesc. Mi s-a spart doar geamul de pe exterior.. becul si sticla portocalie sunt ok (semnalizarea functioneaza). Dar no, nu arata fain :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Disabled Cata avea dezmembrat unul eu am loat evacuarea originala de la el

» Post actualizat in 02 Feb 2015 14:37

suportul de scarita eu lam dus la sudat si a iesit foarte bine

Eu aveam fisurata urechea incercuita iar cand s-a urcat un "ghiortoi cu japca" a rupt-o de tot :( . Iar acum nu mai sta ridicata pedala si trebuie sa o prind cu un soricel din plastic.E enervant si sunt nevoit sa schimb tot suportul.De sudat nu stiu daca ar iesi prea bine si prefer sa-l inlocuiesc.

post-60835-0-15388000-1422888447_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 euro + curier ajung sa iau semnalizarea noua, din Romania. De aia zic ca nu gasesc :D

Pana la urma o sa-mi iau una noua daca n-am de ales, dar nu ma grabesc. Mi s-a spart doar geamul de pe exterior.. becul si sticla portocalie sunt ok (semnalizarea functioneaza). Dar no, nu arata fain :D

am vazut azi pe ebay doar sticla la vanzare de l semnalizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 euro + curier ajung sa iau semnalizarea noua, din Romania. De aia zic ca nu gasesc :D

Pana la urma o sa-mi iau una noua daca n-am de ales, dar nu ma grabesc. Mi s-a spart doar geamul de pe exterior.. becul si sticla portocalie sunt ok (semnalizarea functioneaza). Dar no, nu arata fain :D

Nu gasesti datorita pretului,de ce nu spui asa :))).Totusi nu costa mult comparativ cu suportul pe care il caut eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu aveam fisurata urechea incercuita iar cand s-a urcat un "ghiortoi cu japca" a rupt-o de tot :( . Iar acum nu mai sta ridicata pedala si trebuie sa o prind cu un soricel din plastic.E enervant si sunt nevoit sa schimb tot suportul.De sudat nu stiu daca ar iesi prea bine si prefer sa-l inlocuiesc

eu am avut la fel si se mai tinea intro singura urecche pana sa urcat gagicamea pe el si lam sudat ,am fost sa fac o poza dar nu e clara ca nu am lumina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut la fel si se mai tinea intro singura urecche pana sa urcat gagicamea pe el si lam sudat ,am fost sa fac o poza dar nu e clara ca nu am lumina

 

Pune poza asa cum este ca sa-mi fac o idee.Nu ma asteptam sa fi avut aceeasi problema ca a mea.

 

P.S : Foloseste flash-ul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi pe ebay doar sticla la vanzare de l semnalizare

 

M-am gandit sa iau doar sticla dar nu pot fii sigura ca se potriveste. Sunt multe chinezarii pe piata :)

 

Nu gasesti datorita pretului,de ce nu spui asa )).Totusi nu costa mult comparativ cu suportul pe care il caut eu.

 

Pai daca o iei asa nu costa mult comparativ cu un 458 Italia :))

150 lei e o semnalizare noua. Sa dau 100 lei pe una SH mi se pare aberant.

 

Acum no.. cu ce sunt eu de vina ca lasi "ghiortoi" sa se urce pe motorul tau? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune poza asa cum este ca sa-mi fac o idee.Nu ma asteptam sa fi avut aceeasi problema ca a mea.

 

P.S : Foloseste flash-ul :D

nu e telul chear asa smecher :)) sper sa se vada dar daca te uiti si la poza ce am puso mai devreme nici nu se observa ca a fost sudata

post-77007-0-21222700-1422890208_thumb.jpg

post-77007-0-22642000-1422890222_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit sa iau doar sticla dar nu pot fii sigura ca se potriveste. Sunt multe chinezarii pe piata :)

 

 

Pai daca o iei asa nu costa mult comparativ cu un 458 Italia :))

150 lei e o semnalizare noua. Sa dau 100 lei pe una SH mi se pare aberant.

 

Acum no.. cu ce sunt eu de vina ca lasi "ghiortoi" sa se urce pe motorul tau?

 

Chiar nu am cautat sa vad cat costa una noua,dar daca zici ca e doar 150 de lei se merita comparativ cu cei 25 euro pentru una SH.Cat despre "ghiortoi" ce pot sa spun,taranul tot taran ramane.

nu e telul chear asa smecher :)) sper sa se vada dar daca te uiti si la poza ce am puso mai devreme nici nu se observa ca a fost sudata

Chiar nu observ unde e sudura dar OBSERV foarte bine surubul si cu piulita aia de 10" cred.Multumesc pt poze dar caut suport in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu am cautat sa vad cat costa una noua,dar daca zici ca e doar 150 de lei se merita comparativ cu cei 25 euro pentru una SH.Cat despre "ghiortoi" ce pot sa spun,taranul tot taran ramane.

Chiar nu observ unde e sudura dar OBSERV foarte bine surubul si cu piulita aia de 10" cred.Multumesc pt poze dar caut suport in continuare.

surubul ala si piulita fac toti bani la moto :) din pacate pt mine eu am cumparato cu un surub deala ,daca gasesti un sudor bun tio face exactu cum a fost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

surubul ala si piulita fac toti bani la moto :) din pacate pt mine eu am cumparato cu un surub deala ,daca gasesti un sudor bun tio face exactu cum a fost

Am sa revin maine cu o poza la suportul meu.Dar acum dupa sudura sta ridicata(a nu se interpreta) pedala?

 

Si "se merita noua" e relativ. 150 lei 2 plastice? Nu sunt eu cea mai cheap, dar totusi. 2 plinuri :D Iti iei cu 30 euro semnal barracuda :)))

Eu unul cred ca as cumpara o semnalizare noua in cazul in care ar fi sparta..Am totul stock pe Suzi si sincer nu cred ca ii voi schimba ceva cu Barracuda dar de aici incolo parerile,gusturile se impart si nu se discuta:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semnalizarile intamplator imi plac si mie, de aia ma gandeam sa iau tot stock. Mai vad ce misca pe net.. daca nu mi-oi lua noua :P

 

Nu tin neaparat sa fie totul stock pe ea.. I-as schimba saua si toba dar nu cred ca o mai tin atat de mult incat sa merite investitia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...