Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De luat trebuie să-mi iau, așa că o să cresc bugetul atât cât este nevoie. Dacă găsesc pereche până într-o mie de lei ar fi ok, dar parcă nici nu vreau să ajung la 800 și ceva pe bucată...

Ceva de genul calitate maximă la preț minim. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De luat trebuie să-mi iau, așa că o să cresc bugetul atât cât este nevoie. Dacă găsesc pereche până într-o mie de lei ar fi ok, dar parcă nici nu vreau să ajung la 800 și ceva pe bucată...

Ceva de genul calitate maximă la preț minim. :D

Eu sunt extrem de multumit de anvelopele pe care le folosesc si au costat 800 de ron.Acum sunt foarte curios ce fac cele de 800 ron bucata,cand drumurile din tara noastra sunt asa cum sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt extrem de multumit de anvelopele pe care le folosesc si au costat 800 de ron.Acum sunt foarte curios ce fac cele de 800 ron bucata,cand drumurile din tara noastra sunt asa cum sunt.

Nu ne tine in suspans.Impartaseste cu noi modelul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 3 zile am crezut ca mi-a raspuns cineva la postarea mea:)))

"Tornada" eu am avut Pirelli Diablo Strada si mi-am cumparat acelasi model pentru ca sunt excelente atat pe uscat cat si pe umed.Ce-i drept nu stiu cum se poarta si alte anvelope.Nu am incercat.

 

 

Nu ne tine in suspans.Impartaseste cu noi modelul!

Nu tin pe nimeni in suspans.Raspunsul era pe pagina anterioara,postat tot astazi.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le-am schimbat sambata, am pus tot pirelli diablo rosso 2 cum am avut si inainte, sunt cam 1200. Daca vrei sa te tina mult nu-s prima optiune, dar sunt niste anvelope mai sportive, deci mai aderente (cel putin fata de bridgestoneurile cu care vine stock gsr-ul). La magazinul din cotroceni au si pirelli diablo care sunt cam 1000, ceva mai dure

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am si eu o nedumerire. Crash pads sau crash bars?

Ce parere aveti?

 

Multumesc

Eu am crash bar si recomand. Crash padurile alea, avand in vedere forma ovala a GSRului, in zona motorului/rezervorului nu-mi inspira incredere.

Bine ... oricum il faci varza daca pici, ca pe orice alt motor ... dar ca idee

Editat de dodo_tk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ,

am cumparat crash padurile dupa ce am scapat motorul in parcare si sau zgariat si motorul si semi carenele noi ,daca le aveam inainte nu se mai zgaria capacul .la fel si cu carenele daca aveam padurile acelea rotunde . sper ca am scris gramatical corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu arata rău! Destul de discrete și într-adevăr par mai sigure decat pad-urile.

 

Ps- caut in continuare anvelope. ::D Poate până da căldura, ne combinam la o reducere...

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot second hand :)

Inca astept raspuns pentru tine de la 2 persoane.Eu mi-am gasit suportul stanga la cineva din Trieste si spre norocul meu o cumpar completa cu 50 €+curierul.Avea si partea dreapta dar din pacate erau rupte urechile de la pedala conducatorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Are cineva montat dispozitiv de ungere automată a lanțului? Merită?

 

Edit: la anvelope nu m-am hotărât încă. Oscilez intre Pilot Power 2CT, Dunlop Sportsmart 2 si Metzeler m7.

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut eu personal loobman, insa a avut o persoana apropiata mie. Nu am auzit decat feedback pozitiv.

E mult mai simplu sa apesi un buton din cand in cand decat sa te chinui sa ungi lantul, motiv pentru care o sa il si ungi mai des.

 

Personal, cred ca depinde si de nr de km pe care-l faci pe an :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand support+scarite partea dreapta are doar la scarita de SPATE o ureche rupta dar tine scarita . ptr cei interesati detalii pe pm.


» Post actualizat in 15 Feb 2015 20:19

up


» Post actualizat in 15 Feb 2015 20:19

valabil


» Post actualizat in 16 Feb 2015 20:57

 

uite aici unul frumos...http://www.ebay.co.uk/itm/Fly-screen-Puig-Suzuki-GSR-600-06-12-dark-smoke-/331421968485?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item4d2a49e865


» Post actualizat in 23 Dec 2014 10:44

+un set de manete originale tot de gsr 600,pret 100 ron ambele


» Post actualizat in 23 Dec 2014 10:45

salut,vand crash pad-uri suzuki gsr 600 din aluminiu identice cu cele originale,pret 150 RON,detalii pe pm sau la tel 0724552088

Attached Thumbnails
  • post-71013-0-05766800-1416939930_thumb.j
  • post-71013-0-05045500-1416939940_thumb.j
  • post-71013-0-89192300-1416939948_thumb.j
  • post-71013-0-15852100-1416939959_thumb.j
  • post-71013-0-42244000-1416939968_thumb.j
  • post-71013-0-26467100-1416939979_thumb.j
  • post-71013-0-85967800-1416939988_thumb.j
  • post-71013-0-32928100-1416939996_thumb.j

up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa cumpar anvelope, cele de acum fiind suficient de coapte incat sa nu mai am incredere deloc in ele.

Desi am tot cochetat cu ideea de a achizitiona Pilot Power 2CT sau o alta varianta din aceeasi gama PP3, etc..; acum m-am cam oprit la Dunlop Sportsmart 2 (in niciun caz 1), dar totusi nu sunt foarte hotarat.

 

Si-a pus cineva Sportsmart 2 pana acum pe GSR?

Ce alte recomandari aveti? Sau ce v-ati alege pentru voi? (Bineinteles ca nu ne asemanam unul cu altul la felul in care conducem, dar daca nu e prea mult, as vrea sa stiu voi ce v-ati pune.)

 

Bugetul l-am mai crescut, daca inainte era o mie de lei, acum sunt dispus sa-l cresc cu pana la 50% pentru ceva care sa merite.

 

ps- stiu ca e un topic cam gripat, dar poate totusi... :)

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...