Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Am avut pe motor SportSmart 1 si 2, multumit de ambele, se comportau corect.
Acuma am Michelin PilotRoad 3, pe ud si la franare nu au termen de comparatie. Daca vrei sa tragi tare de motor nu sunt prima recomandare.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut! Eu am avut Michelin PP2CT si am trecut pe Dunlop Sportsmart 2. Asemanari: amandoua se incalzesc la fel de repede, aderenta cand e frig afara la fel, aderenta pe ud cam la fel dar lucrurile se schimba cand vorbim de gradul de inclinare. Dunlopurile permit(prin constructie cred eu) inclinare mai mare si pe flancuri au aderenta mai buna decat Michelinurile. Daca te intereseaza si uzura, Michelinurile stau mai bine: am avut 20000Km cu Michelinurile iar cu Dunlopurile nu cred ca prind decat vreo 15000. O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pt micul review. Am achitat deja avansul pentru Dunlop Sportsmart 2 încă de acum câteva zile.

Acum abia aștept să schimb anvelopele și mai ales vremea buna!

» Post actualizat in 28 Feb 2015 14:21

 

 

Întrebare: jantele originale la GSR sunt negre sau gri ori în funcție de an pot fi oricare dintre ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mulțumesc pt micul review. Am achitat deja avansul pentru Dunlop Sportsmart 2 încă de acum câteva zile.

Acum abia aștept să schimb anvelopele și mai ales vremea buna!

» Post actualizat in 28 Feb 2015 14:21

 

 

Întrebare: jantele originale la GSR sunt negre sau gri ori în funcție de an pot fi oricare dintre ele?ale mele sunt rosii :) gsr 600 yoshimura edition

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand support+scarite partea dreapta are doar la scarita de SPATE o ureche rupta dar tine scarita . ptr cei interesati detalii pe pm.

» Post actualizat in 15 Feb 2015 20:19

up

» Post actualizat in 15 Feb 2015 20:19

valabil

» Post actualizat in 16 Feb 2015 20:57

up

suportul+scaritele vandute ,restul valabil....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Parcă mi-aș pune o alarmă pe GSR-ul meu. Ma tot gândesc dacă să îmi pun una gen winfar pe la vreo 400 lei sau să plusez până pe la 1.100 lei pentru una cu GPS....

 

Ceva recomandări..?

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere alarma doar cu sirena este inutila și destul de enervanta câteodată. Dacă nu e configurata bine se declansaza aiurea mereu. Eu as zice ca GPSul e sfant în caz de furt.

 

Just my 2 cents ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

mi-am curparat astazi un GSR 600. Are cineva un manual de utilizare in engleza sau romana? Stiti daca exista posibilitatea de a fixa casca moto de motocicleta fara accesorii suplimentare ca sa nu fie usor de furat?(in parcare la cumparaturi spre exemplu).

 

Multumesc anticipat pentru ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să-l stăpânești sănătos!

Manual in limba română nu am găsit când am cautat, dar oricum mi-a trecut repede. :)

Cat de cască, nu am idee cum ai putea prinde o casca fără accesorii și să mai fie și în siguranță!

Nici la cumpărături nu merg cu ea pentru ca nu am loc decât dacă i-au tankbag-ul cu magneți pentru rezervor și care oricum e destul de limitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

mi-am curparat astazi un GSR 600. Are cineva un manual de utilizare in engleza sau romana? Stiti daca exista posibilitatea de a fixa casca moto de motocicleta fara accesorii suplimentare ca sa nu fie usor de furat?(in parcare la cumparaturi spre exemplu).

 

Multumesc anticipat pentru ajutor!

Am eu engleza, da mi adresa de mail pe pm si ti l trimit diseara cand aj acas.

Casca legata de moto nu recomand. Intra praf, mai trece o cioara in zbor..sau pe jos...Ori pui topcase si o lasi acolo, ori o iei la cumparaturi si mai pui o doza de bere in ea, una alta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

mi-am curparat astazi un GSR 600. Are cineva un manual de utilizare in engleza sau romana? Stiti daca exista posibilitatea de a fixa casca moto de motocicleta fara accesorii suplimentare ca sa nu fie usor de furat?(in parcare la cumparaturi spre exemplu).

 

Multumesc anticipat pentru ajutor!

Ciau. Desfaci saua si o sa vezi mai sus un pic de baterie 2 fier-betoane sudate de cadru (de care se prind agatatorile seii). Casca are sigur un inel metalic pe chinga (sau are inchizatoare double D). O agati de o sarma d-aia si pui saua la loc. Merge sigur dar nici eu nu ti-as recomanda sa o lasi asa. O zi faina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru sfaturi. Casca e un Nolan sinu are nici inel metalin nici DD :(( din fericire de acele sarme sudate pot agata un lant destul de solid pe care sa il trec prin vizor.

» Post actualizat in 08 Apr 2015 16:59

Stie cineva daca se poate schimba doar oglinda interioara din far sau daca trebuie schimbat cu totul? Am observat ca e crapata si are si o gaura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru sfaturi. Casca e un Nolan sinu are nici inel metalin nici DD :(( din fericire de acele sarme sudate pot agata un lant destul de solid pe care sa il trec prin vizor.

» Post actualizat in 08 Apr 2015 16:59

Stie cineva daca se poate schimba doar oglinda interioara din far sau daca trebuie schimbat cu totul? Am observat ca e crapata si are si o gaura...

 

Ai grija sa nu-ti plece cineva cu viziera. Doar pinlock-ul e 100 lei :) eu tin minte ca era o bucla la Nolan pe undeva.

Am lasat si echipament complet pe motocicleta cand am plecat prin excursii si nu le-a luat nimeni. Acum no, cum ti-e norocul.

 

Am nevoie de semnalizarea stanga spate, sau de sticla doar. Daca auziti vreun pont sub 100 lei, please let me know :) Poate nu e nevoie sa iau semnal nou. (anuntul de pe olx - cel care vinde semnal cu 60 lei - nu e valabil)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce presiune aveti in roti ????am vazut ca in carte da 2,5 fata si spate dar mi se pare ca scutura prea tare....

E bine 2,5. Cu cauciucurile reci. Si daca ai pasager 3 pe spate. Umbla eventual la reglajele suspensiilor ... ca "scutura prea tare" e destul de relativ. Si mie imi pare ca, pe acelasi drum, zuza e mai dura decat o honda shadow dar am zis ca-i normal.

 

Drum curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta voiam și eu să zic că depinde de ce cauciucuri ai. Pe Bridgestone cele din fabrica țineam presiunea la 2.5. Acum cu sportsmart 2 o țin la 2.1 pe față și 2.3 pe spate. Nu știu dacă sunt cele optime, dar așa le simt.

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.5 fata si 2.5 spate (singur) sau 2.6 (singur si bagaje) sau 2.9 (pasager/pasager + bagaje)

 

ce presiune aveti in roti ????am vazut ca in carte da 2,5 fata si spate dar mi se pare ca scutura prea tare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...