Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Merită un filtru de aer sport 200 și ceva de lei sau să iau tot un filtru de hârtie la 65 lei?

ia un K&N si o sa fii multumit.

 

Stie cineva de unde gasesc un cablu de acceleratie OEM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea, daca nu te dai pe circuit, ca sa scoti cat mai mult din motocicleta din dotare, n-are rost filtrul sport. La cat praf este pe drumurile patriei, in oras mai ales, Bucurestiul este pe primul loc parca, mai bine cel de hartie. Parerea mea. Culmea este ca am pe moto ...K&M ...mostenire de la vechiul proprietar. O fi mai economic, la prima vedere, speli si pui la loc dar, daca ar avea motoru' glas sa spuna...

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Ma puteti ajuta cu ceva sugestii unde pot gasi stator si releu de incarcare la un pret civilizat si calitate ok? Am prajit 3 relee in 3 luni si cu toate ca electricienii zic ca statorul parea ok alt motiv nu vad.

P.M. ar fi extrem de apreciat,

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu ce o să iasă, dar m-am hotărât să îi pun filtru sport, bujii iridium, îi fac și o resoftare. Văd eu ce mai trebuie și vă anunț ce iese!

Deci, am făcut o revizie completa la George aka TNG. Pe lângă consumabile: ulei Bel Ray, filtru ulei, filtru aer Pipercross, bujii iridium, etc... am făcut o resoftare!

Rezultatul?.... Wow!!!

 

Parcă nu era suficient, omul a curățat pompa benzina, filtru, mi-a făcut rost de capac stator și schimbat (al meu era spart) și o grămadă de alte lucruri!

Mi-a inlocuit o grămadă de improvizații făcute de fostul proprietar! A acoperit (nu știu cum) niște zgârieturi!

 

Frate, să zic că sunt impresionat, e prea puțin spus!

 

O mare recomandare din partea mea!!!

» Post actualizat in 20 Sep 2015 14:30

 

 

 

Și-a pus cineva evacuare de la MIVV? Aș vrea ceva referințe despre tobele lor!

Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

A desfacut cineva stopul la GSR? Am o problema, nu se mai aprinde mai tare cand apas frana, ramane cu intensitatea de la pozitie. Din ce vad in manual nu mi-e clar daca are bec sau e cu led, caz in care cred ca e mai nasol cu reparatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lampile spate sunt LED, verifica fire, mufe. Daca nu se aprind nici de la mana nici de la picior trebuie sa o iei "pe firul apei". Este putin probabil sa se fi defectat ambele lampi simultan dar se poate verifica aplicand direct la mufa 12v (incearca in ambele sensuri cu firele fiind vorba de LED-uri).

Succes

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A desfacut cineva stopul la GSR? Am o problema, nu se mai aprinde mai tare cand apas frana, ramane cu intensitatea de la pozitie. Din ce vad in manual nu mi-e clar daca are bec sau e cu led, caz in care cred ca e mai nasol cu reparatia.

Aceeasi problema am si eu la gsr, dintr-o data nu mai merge stopul pe frana, nici la maneta nici pedala. Daca anulez senzorul de pe pedala si fac o punte la mufa se aprinde stopul de frana. Din fata de la maneta nu merge deloc....o luat-o cu aiurea...daca ii dai de capat as fi curios de unde era baiul... eu deocamdata merg asa cu ea.Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut!

De sambata voi fi si eu posesor de GSR600 2007.

Sun proaspat detinator de cat A.

Intrebarea mea este: GSR-ul are senzor de cric coborat? Mentionez ca motocicleta care o s-o cumpar nu se opreste atunci cand cuplez viteza cu cricul coborat (ca la cea pe care am facut scoala).

Observ ca piese de GSR600 se gasesc destul de greu. Sunt piese compatibile cu alte modele (de ex. GSXR)?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...la asta lipseste...Ce s-o fi intampat cu el oare?

M-ar mai interesa sa cumpar (poate un site...ceva) si suport scarita dreapta si o pereche de oglinzi. Urechile scaritei sunt sudate (cam grosier) - o fi semn ca a trantit foarte rau motocicleta?

 

Am emotii...abia astept sa ma urc pe ea.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...la asta lipseste...Ce s-o fi intampat cu el oare?

M-ar mai interesa sa cumpar (poate un site...ceva) si suport scarita dreapta si o pereche de oglinzi. Urechile scaritei sunt sudate (cam grosier) - o fi semn ca a trantit foarte rau motocicleta?

 

Am emotii...abia astept sa ma urc pe ea.

 

Multumesc.

Salut,

 

Sa o stapanesti sanatos.

Si eu am luat-o pe a mea tot anul asta,tot prima mobra,tot incepator, doar ca in primavara.

Da-ne mai multe detalii,pret,km,de unde ai luat-o,etc.

Sunt curios cat s-a devalorizat a mea dupa un sezon :)

 

 

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

De sambata voi fi si eu posesor de GSR600 2007.

Sun proaspat detinator de cat A.

Intrebarea mea este: GSR-ul are senzor de cric coborat? Mentionez ca motocicleta care o s-o cumpar nu se opreste atunci cand cuplez viteza cu cricul coborat (ca la cea pe care am facut scoala).

Observ ca piese de GSR600 se gasesc destul de greu. Sunt piese compatibile cu alte modele (de ex. GSXR)?

 

Multumesc.

Welcome to the club! :P

Eu zic să aștepți să îți scadă nivelul "fericirii" cu noua achiziție și apoi să bagi bani în ce trebuie. La început ești extrem de tentat să cumperi efectiv încă una ca să o completezi pe cealaltă. :D

 

Mergi cu ea la un mecanic pentru o revizie ca lumea și pe urmă vezi tu.

Să o stăpânești sănătos!

» Post actualizat in 23 Oct 2015 13:36

 

 

Salut,

 

Sa o stapanesti sanatos.

Si eu am luat-o pe a mea tot anul asta,tot prima mobra,tot incepator, doar ca in primavara.

Da-ne mai multe detalii,pret,km,de unde ai luat-o,etc.

Sunt curios cat s-a devalorizat a mea dupa un sezon :)

 

 

Bafta si asfalt uscat!

Pe la 2k și ceva cred că se învârte una decentă!

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome to the club! :P

Eu zic să aștepți să îți scadă nivelul "fericirii" cu noua achiziție și apoi să bagi bani în ce trebuie. La început ești extrem de tentat să cumperi efectiv încă una ca să o completezi pe cealaltă. :D

 

Mergi cu ea la un mecanic pentru o revizie ca lumea și pe urmă vezi tu.

Să o stăpânești sănătos!

» Post actualizat in 23 Oct 2015 13:36

 

 

 

Pe la 2k și ceva cred că se învârte una decentă!

Asa am dat si eu pe a mea cu ABS doar ca 2k si.... aproape de 3 :D

Bine ca eu am preferat sa merg la mecanic(TNG) inainte sa o cumpar.

 

Bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu o intrebare. Este normal sa aiba un joc etrierul spate la GSR? Acum am observat ca se misca putin tot etrierul,jocul nu este foarte mare ( maxim 1 cm) dar este, de franat franeaza ok. Chiar sunt curios daca este normal sau trebuie strans un surub ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu o intrebare. Este normal sa aiba un joc etrierul spate la GSR? Acum am observat ca se misca putin tot etrierul,jocul nu este foarte mare ( maxim 1 cm) dar este, de franat franeaza ok. Chiar sunt curios daca este normal sau trebuie strans un surub ceva :)

Salut,

 

Daca 1cm nu este joc mare cand vorbim de frane atunci la cat te raportezi?

Eu zic ca este un joc foooooaaaarrrrttteee mare :D

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles. Multumesc pentru raspuns. Nu pot sa zic ca ma pricep si fiind prima motocicleta am zis ca asa e modelul vb aia. Si cum nu am avut ocazia sa vad daca si la alt gsr este la fel, am zis sa intreb si pe aici.Este destul de ciudata treaba totusi ca de franat franeaza fara problem, dar totusi etrierul il poti misca cu mana sus-jos pe lungimea discului. Am inteles ca exista posibilitatea sa fie etrier flotant si din cauza asta exista acest mic joc. Acum daca la voi nu este acest joc este clar....o vizita in service sa se uite cineva specializat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...