Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Eu am un HJC is17

Nu pot sa zic ca e de top dar nu suiera si nu abureste.

E adevarat ca am luat-o anul acesta in primavara,eu sunt multumit de ea si la pretul asta nu stiu ce puteam sa gasesc noua.

Am inteles ,treaba e ca eu am o casca pe care cred ca am sa o las de pasager acum ca am mai mers si eu putin (vre-o 800 de km :) )vreau sa-mi iau alta de care sa fiu multumit 100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

multumesc .pana la primavara mai e atat de mult si toata iarna trebuie sa apara si una care sa-ti placa

am gasit una care sa i-mi placa ,azi dimineata la ora 3 am ajuns acasa cu un gsr 600 cu ABS luat din Bucuresti..:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit una care sa i-mi placa ,azi dimineata la ora 3 am ajuns acasa cu un gsr 600 cu ABS luat din Bucuresti.. :)

Salut,

 

Sa o stapanesti sanatos.

Deci pana la urma tot la GSR ai ramas,da-ne mai multe detalii(km,pret,stare tehnica).

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este an 2007 cu cateva accesori :mansoane harris,crash pad-uri rizoma cred,2 parbrize ,maner rezervor,kit lant schimbat de vreo 5000 km,topcase+suport original suzuki,kit de coborare 30 mm,capeti ghidon ,filtru sport k&n+kit intretinere,bujii iridium,are doar capacul pe partea stanga julit,pretul din punctul meu de vedere este mai mult decat bun,cumparata de la un baiat de nota 20 si de cuvant care mi-a dat absolut tot ce avea la ea ....despre ea este vb .. http://olx.ro/oferta/suzuki-gsr600a-ID589g8.html#c39be23fd5 si apropo este primul om pe care il vad sa scrie in anunt un nr de km mai mare decat are in realitate cu cateva mii :)pretul a fost .... iepuroi ti-l spun dupa ce este inmatriculata pe numele meu :)

Editat de banat rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este an 2007 cu cateva accesori :mansoane harris,crash pad-uri rizoma cred,2 parbrize ,maner rezervor,kit lant schimbat de vreo 5000 km,topcase+suport original suzuki,kit de coborare 30 mm,capeti ghidon ,filtru sport k&n+kit intretinere,bujii iridium,are doar capacul pe partea stanga julit,pretul din punctul meu de vedere este mai mult decat bun,cumparata de la un baiat de nota 20 si de cuvant care mi-a dat absolut tot ce avea la ea ....despre ea este vb .. http://olx.ro/oferta/suzuki-gsr600a-ID589g8.html#c39be23fd5 si apropo este primul om pe care il vad sa scrie in anunt un nr de km mai mare decat are in realitate cu cateva mii :)pretul a fost .... iepuroi ti-l spun dupa ce este inmatriculata pe numele meu :)

 

sa o stapanesti sanatos si la cat mai multe drumuri

arata f bine si cand ai sa mergi mai mult cu ea sa-mi spui si mie cum ti se pare cu kit-ul de coborare

te-as sfatui sa nu te omori acum cu inmatriculatul fiindca o sa te oblige sa-i faci asigurare pe 6 luni si c-am dai bani degeaba du-te si ti-o inregistreazi la fisc si las-o asa pana la primavara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms si tie la fel,asa si fac o bag doar la fisc ca are asigurare pana in aprilie,in aprilie o trec pe mine iar legat de kitul de coborare am avut pe celalalt gsr 600 yoshimura si a fost ok

Editat de banat rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,


Am avut un accident in octombrie si s-a cam strambat furca, asadar trebuie sa fac rost de alta.

Ma gandeam, pt a adaugat ceva nou, sa pun o furca upside-down. Are cineva asa ceva pe gsr-ul lui?

Sau stiti de la ce modele s-ar potrivi cu minimul de customizare?

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am avut un accident in octombrie si s-a cam strambat furca, asadar trebuie sa fac rost de alta.

Ma gandeam, pt a adaugat ceva nou, sa pun o furca upside-down. Are cineva asa ceva pe gsr-ul lui?

Sau stiti de la ce modele s-ar potrivi cu minimul de customizare?

 

Merci

Am eu pe gsr furca upside down. Merge perfect de pe GSXR 750-1000 SRAD, K1-K4. Ca modificari nu trebuie decat sa polizezi cei doi pini de pe jugul inferior care au rol de opritor stg/dr. Bineinteles cand pui furca upside down schimbi si jugurile si roata fata cu tot cu discuri, aripa si etrieri iar pe jugul superior, vitezanele avand semigidoane trebuie sa montezi doi suporti de prindere pt ghidonul tau. Mai trebuie si sa faci alte prinderi pt suportul de far si bord care sunt inpreuna. Eu zic ca se merita modificarile. Uite aici un exemplu cum ar trebui sa arate la final

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot Nolan N86 am și eu, dar sunt ok cat de cat cu ea. Am tot urmărit un Shoei GT air la reducere, dar nu m-am lipit încă de vreo una xl cum îmi trebuie și care să fie la un preț care să îmi convină.

Altfel, ai dreptate te cam bate curentul în ea, în schimb e ca lumea vara. :)

 

ce zici de asta

http://www.moto-thek-shop.de/artikel.php?id=51391

​385 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata fain jucaria dar ... 19.000 km in 7 ani ?!? Nu este imposibil dar ... sper ca nu ai dat banii aia pe ea. Si eu am cumparat un GSR din Italia, din 2008 cu 15.000 km pe bord !!!, de la o femeie de 60 de ani !!! Cu guma fata "ascutita" (circuit). Numa' ca eu am dat 3.100 eur pe ea, in toamna lui 2010.

Imbunatatiri ? Citeste topicul si ai de unde te inspira. In primul rand un parbriz pentru viteze ceva mai mari. Alt fel, depinde de cati bani esti dispus sa investesti, vezi mai sus cu furca USD.

Eu am fost foarte multumit de GSR, totul este de ce vrei de la el.

P.S. - Vopseaua este foarte faina dar ... nu este originala !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta voiam și eu să zic, vopseaua nu e originală și mă bucur că mai văd un GSR cu jantele negre ca a mea.

Numărul de km poate fi cel real că și a mea tot de atunci e și are același număr de km. Oricum, dacă motorul e ok, nu contează.

Aș putea spune că gsr-ul nu are probleme tipice.

Aș recomanda o revizie, schimburile obișnuite și o verificare generala la un mecanic priceput. În rest, apa, paie și bătaie!

S-o stăpânești sănătos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mia spus ca sunt foarte multe piese schimbate ... si am vazut asta ...

  • kurzer Kennzeichenträger
  • Kellermann semnalizator
  • Leo Vince evacuare finala Carbon
  • LSL maner ambreiaj si frana
  • ABM- paduri protectie ...
  • LSL- manere
  • sezut Bagster

Credeti ca este totusi prea scumpa mai am timp sa renunt la ea 10 zile chiar ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au dat GSR-uri în stare ok, bună și foarte bună cu prețuri de la 2000 până la 3500 euro. Eu pe piața din România nu am văzut modelul asta mai scump de atât în ultimii aproape 2 ani.

Modificările de care spui nu sunt wow și oricât ar fi costat nu duc prețul atât de sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci vreau si eu capac dinala ce vine prins pe carena de codita in locul manerului pt pasager. Am tot vazut pe mai multe gsr-uri dar nu am gasit inca. Vreo idee? Stie cineva? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul trebuie controlat temeinic, este clar ca a avut un eveniment (vopsea noua, manete, semnalizatoare, si altele). La "plusuri", saua si evacuarile. Cu multa bunavointa merita 3500, hai 4000 de euro daca esti sigur pe km aia. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Daca te gandesti ca un GSR750 este nou in jur de 7500euro(sper sa nu gresesc) mie mi se pare un pret destul de mare cal afisat mai sus.

Eu am luat-o pe a mea in primavara anului trecut,este 2007,tot cu ABS,totul stock pe ea,inclusiv cauciucurile originale de fabrica(pe care le-am schimbat imediat),lant original,bujii originale, am verificat-o la mecanicul meu(TNG)inainte de cumparare si am dat pe ea 2900de epuroi.

Acum daca ma apuc sa fac modificari pe ea nu cred ca am ce sa-i pun ca sa ajung la 5000 de epuroi.

In privinta KM nu stiu ce sa zic,90%sunt umblate si asta e ceva care se poarta si la noi in RO si pe afara.

Daca e sa va zic cati KM avea a mea cand am luat-o nu o sa credeti niciodaca,dar eu am avut incredere in ce mi-a spus mecanicul.

Vopseaua la cea de mai sus e clar ca nu e originala ceea ce implica niste semne de intrebare.

 

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...