Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De unde reglez relantiu la gsr...nu da doamne sa găsesc. Daca știe cineva sa îmi zică ....

Dar cu exactitate...:)nultumesc

 

pe partea stanga ,te uiti undeva sub carena cu semnalul si ai sa gasesti surubul de unde se regleaza,misti putin de acceleratie si il gasesti imediat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A schimbat careva recent distributia la GSR.daca da, cam cat v-a ajuns? Jessie a mea are 57000km si azi a inceput sa se auda un zornait puternic in partea dreapta si mecanicul meu mi-a zis ca cel mai probabil e distributia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Hai ca se arata si primavara. Intrebare: ce parere aveti de asta: https://m.louis.de/en/artikel/puig-naked-bike-screen-for-gsr-600-06-incl-mounting-kit/10006601?list=24518321&filter_article_number=10006601

Ideea e ca eu fac naveta cca. 20km/zi extraurban si mi-ar trebui un wind shield. Cred ca modelul asta se potriveste bine pe gsr. Orice sugestie e bine-venita. Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte ok parbrizul, dar nu te aștepta la cine știe ce protecție. Mai era unul MRA ceva mai înalt ca asta, reglabil care cred că protejează ceva mai mult, dar acum depinde și cum îți place ca aspect.

 

@AherMarius, eu unul nu am făcut-o pentru că nu a fost cazul încă.., deci nu știu.

Dat ca fapt divers, pe la câți km de schimba în medie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu am parbriz MRA (mai mare ca cel din link`ul tau) , l-am folosit putin pentru ca merg in mare parte in oras. Pe autostrada e folositor de la 120-130+.

Merci. Si cum se potriveste ca si estetica cu gsr-ul? Esti multumit? Nu-mi dau seama din avatar. Poate ai niste poze si un site de unde sa-mi procur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci. Si cum se potriveste ca si estetica cu gsr-ul? Esti multumit? Nu-mi dau seama din avatar. Poate ai niste poze si un site de unde sa-mi procur...

Ca estetica nu, mie unul nu imi place si de aceea il folosesc doar la nevoie. O sa pun poze mai tarziu, momentat nu am acces la ele.

De cumparat nu stiu de unde, asa am cumparat mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Hai ca se arata si primavara. Intrebare: ce parere aveti de asta: https://m.louis.de/en/artikel/puig-naked-bike-screen-for-gsr-600-06-incl-mounting-kit/10006601?list=24518321&filter_article_number=10006601

Ideea e ca eu fac naveta cca. 20km/zi extraurban si mi-ar trebui un wind shield. Cred ca modelul asta se potriveste bine pe gsr. Orice sugestie e bine-venita. Mersi.

 

Vezi ca are Catalin in Ghiroda de vanzare un parbriz de GSR destul de mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, bagă poze. Vreau să văd atât oglinzile cât și parbrizul.

Eu de al meu nu sunt mulțumit. Nu că aș avea cine știe ce așteptări, dar e doar ca să fie, protecție zero.

» Post actualizat in 30 Mar 2016 15:05

Intre timp mi-am pus tobele Leo Vince SBK carbon. Fără silencer par destul de zgomotoase, suficient cât să îmi fie teamă că rămân fără talon....post-86077-0-79919900-1459350271_thumb.jpeg

» Post actualizat in 30 Mar 2016 15:05

Intre timp mi-am pus tobele Leo Vince SBK carbon. Fără silencer par destul de zgomotoase, suficient cât să îmi fie teamă că rămân fără talon....post-86077-0-79919900-1459350271_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare. Am si eu un gsr si as vrea sa mi recomandati un mecanic (de preferat un baiat care a mai lucrat pe gsr) pentru schimbul de ulei, intins lantul, plus ca am pus de curand evacuare leo vince ca userul de mai sus si la relanti mi se pare ca se aude un zgomot cidat(mi e greu sa l descriu). Multumesc anticipat. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am eliminat catalizatorul!

Cred ca asta îmi mai trebuia... :D

Cred că nici nu sunt obișnuit și mi se par mie prea zgomotoase asta după ce toată viata am avut doar tobe stock și nu concepeam să le schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, bagă poze. Vreau să văd atât oglinzile cât și parbrizul.

Eu de al meu nu sunt mulțumit. Nu că aș avea cine știe ce așteptări, dar e doar ca să fie, protecție zero.

» Post actualizat in 30 Mar 2016 15:05

Intre timp mi-am pus tobele Leo Vince SBK carbon. Fără silencer par destul de zgomotoase, suficient cât să îmi fie teamă că rămân fără talon....attachicon.gifimage.jpeg

» Post actualizat in 30 Mar 2016 15:05

Intre timp mi-am pus tobele Leo Vince SBK carbon. Fără silencer par destul de zgomotoase, suficient cât să îmi fie teamă că rămân fără talon....attachicon.gifimage.jpeg

De unde ai cumparat tobele? Cat au costat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am luat sh, dar în stare chiar bună de la un baiat de pe forum care se ocupă cu dezmembrări. Nu aș putea spune exact prețul pentru că am luat mai multe prostii (nu știu de ce :) ) și am avut preț la pachet. Oricum, au fost o mie și ceva de lei.

» Post actualizat in 31 Mar 2016 12:41

 

 

Am cumparat si eu dar nu carbon, o sa le montez saptamana asta, revin cu pareri. O sa las catalizatorul momentan.

Lasă-l așa, e arhisuficient, crede-mă!

Aștept să îți dai cu părerea după ce le pui.

» Post actualizat in 31 Mar 2016 13:43

 

Edit: iar am scos silencer-ul și chiar sper să nu am probleme și nici să par vreun cocalar. Se aud bine, dar nu îmi dau seama cat de deranjante sunt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...