Sari la conținut

Itp - Asigurari


Pierrooradea
 Share

Postări Recomandate

se tine acuma cont si de cilindree?

ARDAF, BCR nu se tine cont de cmc.

EUROINS se tine cont: sub 50 cmc si peste 50 cmc.

CARPATICA se tine cont: sub 125 cmc si peste 125 cmc.

 

Acestea cu care am mai lucrat si le stiu, dar se poate modifica oricare dintrea acestea de pe o zi pe alta.

 

Ce ii sigur ca de la 1 Ianuarie iar o sa majoreze destul de frumos (cativa zeci de procente in jur de 30-40%) taxa politelor, inclusiv pt moto. :D

(majorarea se datoreaza constatarilor amiabile - reparatiilor amiabile mai bine spus, care sunt super bune pentru a indeparta "2-3 zgarieturi" fara puncte de penalizare si asmd.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

se tine acuma cont si de cilindree?

 

S-a uitat tanti aia pe tabel cind sa ma factureze si am vazut si eu acolo ca erau tarife in functie de cilindree...eram grabit, nu prea am bagat de seama grupele de cilindree cu tarifele aferente.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ARDAF, BCR nu se tine cont de cmc.

EUROINS se tine cont: sub 50 cmc si peste 50 cmc.

CARPATICA se tine cont: sub 125 cmc si peste 125 cmc.

 

Eu cand am zis ca toate motocicletele intra in aceeasi categorie...nu am crezut ca voi o sa va ganditi la scutere cu cilindreea sub 50cm :D

 

tarife_pf.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am zis ca toate motocicletele intra in aceeasi categorie...nu am crezut ca voi o sa va ganditi la scutere cu cilindreea sub 50cm :D

 

tarife_pf.pdf

eu vad ca voi chiar aveti boala pe scutere, ambii sunt din aceeasi categorie: MOTOCICLURI, dar daca ne luam dupa Tractoare atunci taxa e dupa Cai Putere.

 

LINK

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. Motocicluri fara atas, avand capacitatea cilindrica :

a) sub 125cmc 264 22 420 35

:D peste 125cmc 264 22 420 35

 

Totusi nu am inteles care e diferenta :D

Pretul e acelasi si sub 125 cm si peste. Puteau la fel de bine sa le bage in aceeasi categorie.

Or fi gresit ei...in mod sigur :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ASTRA am intrebat azi si era la 305 RON la motor pana in 250 cmc si 360 RON la motor intre 250 si 750. Erau trecute motoarele pe categorii functie de cilindreie am ramas blocat cand mi-a spus preturile, nu am mai indraznit sa mai intreb nimic m-am grabit sa ies ca sa plec. Femeia de la asigurari mi-a mai aruncat pastila uzuala pe care o aud mereu si cu care nici dupa un an jumate nu pot sa ma obisnuiesc, cum ca "De la anul se vor scumpi , oricum mai ieftina ca la noi nu ai sa gasesti.." :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am facut RCA la BCR Asigurari, am platit 116 RON pe 6 luni. Fatuca de acolo mi-a facut o reducere, asa ca in loc de 160 RON am platit 116(17% discount pt nu stiu ce, si 10% reducere pt varsta, cam asa ceva). Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
am auzit cu nu mai merge oriunde sa ti faci itp ul

inca nu ia autorizat si pn atunci se face la RAR?

stie cineva ceva?

 

asa am auzit si eu ca doar la rar se mai face

merg sapt asta la rar cu un motor si sper sa aflu mai multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am auzit si eu ca doar la rar se mai face

merg sapt asta la rar cu un motor si sper sa aflu mai multe

 

Sal!

 

Am discutat astazi cu baietii de la statia ITP de pe Borsului (vizavi de vama) si fac verificari la motociclete pana pe 1 Iulie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

 

Am discutat astazi cu baietii de la statia ITP de pe Borsului (vizavi de vama) si fac verificari la motociclete pana pe 1 Iulie.

 

asta i bun ca n mai imi expira

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

 

Am discutat astazi cu baietii de la statia ITP de pe Borsului (vizavi de vama) si fac verificari la motociclete pana pe 1 Iulie.

 

faina stire, at scap si eu mult si bine inca ...

Din discutie ce ai mai aflat? ii expira autorizatia la cei de pe Borsului in Iulie? si ramane doar varianta cu RAR?

 

maine poi'maine RAR face si Dynotest :lol:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina stire, at scap si eu mult si bine inca ...

Din discutie ce ai mai aflat? ii expira autorizatia la cei de pe Borsului in Iulie? si ramane doar varianta cu RAR?

 

maine poi'maine RAR face si Dynotest :lol:))))

 

Nu stiu detalii, dar cred ca le lipseste ceva echipament pentru a continua. Insa au derogare pana pe 1 Iulie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
pacat ca nu se plateste asigurare in functie de km parcursi.... atunci cu siguranta Lajos pt tine ar fi gratis :rolleyes:)

 

Bine ar fi.

 

Ce ai suparaciosule incerc din rasputeri sa-ti gasesc cea mai buna oferta RCA ca ai de inmatriculat bike-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ar fi.

 

Ce ai suparaciosule incerc din rasputeri sa-ti gasesc cea mai buna oferta RCA ca ai de inmatriculat bike-ul

nu m-am suparat chiar deloc , ti-am raspuns doar sensibilule :rolleyes:

 

p.s.: am gasit cea mai buna oferta ...merg fara asigurare :(

Mesaj completat

La ARDAF e in jur de 140 de lei, fara reduceri.

cred ca la ARDAF va fi pentru ca din cate stiu eu e singura societate care are toate casutele libere ... sau e cumva si asirom`u ? cei care v-ati facut zilele astea uitati`va si informati poporu` :P

Mesaj completat

sau astra.. ? horica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

site-ul ala rca-ieftin nu este actualizat. mai bine intrati pe site la firma de asigurare la care vreti sa va faceti si vedeti acolo cat costa, sau, cel mai sigur, cu un telefon direct la firma de asigurari, cu zicea antevorbitorul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...