Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Azi am vazut pt prima data un CBR 125 in actziune :baldy: Vreau sa va spun ca motorul fiind in 4 timpi suna belea si nu se partzie precum RS-ul, however, eu as alege tot RS-ul, motor in 2 timpi=mai multa putere si plus de asta e foarte usor de modificat si de umblat la motor, la RS nu exista supape, tachetzi etc. itzi bagi mana pe unde vrei fara sa strici sau sa dereglezi ceva. Cineva mai sus vorbeste de design, ganditzi-va ca RS-ul a aparut acum vreo 10 ani poate chiar mai bine si pana in acum nu a suferit mari modificari la design deci daca o punem asa cum arata o honda la design acum 10 ani? <<<vezi Honda NSR 125>>> :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ce mare scofala depinde ce vrei de la motoreta

daca vrei o japoneza varza care nu fuge iti iei cbr125

daca vrei o motoreta cu care sa alergi cu la un nivel de cacao(125) iei rs,oricum fuge cel mai tare la clasa ei.

Rs-ul are anvelope de motocicleta

Cbr de mountain bike

Rs-ul scoate fum de ti-e groaza sa pleci cu ea de langa o terasa ca te-njura toti ca-i gazezi,insa e frumoasa foc!!!

Cbr-ul suna a motor merge frumos iti incanta urechea tralala,insa arata ca un tzantzar(vezi pliantele de la honda-"din tzantzar-armasar")

Acum alegi,sa mergi cu o motoreta SPORT CAT DE CAT ACCEPTABILA,SAU NU!

Uite-te ce fatza are cbr-ul ala...aia e carena de motoreta sport???

E muci,urata cu spume zici ca e de la calusharii,si uite ce carene are aprilia,ce spate etc..mai bine ii puneau curea de kevlar in loc de lantz macar sa nu se auda deloc.

Intra aici si vezi cbr125 pana te saturi de ele

http://www.bikepics.com/honda/cbr125/04/pics.asp

Iar aici rs-uri

http://www.bikepics.com/aprilia/rs125/04/pics.asp

Toate din 2004...pai nici nu poti sa le compari..uite aici cum arat o honda nsr..care e mai rasarita decat cbr pe langa rs

http://www.bikepics.com/pictures/174277/

In schimb cbr-ul de 250 e chiar marfa,marfa rau,dar nici rs250 nu e mai prejos.

Si ia si-un copy paste in paint :

post-6-1088838227_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca ati scapat un lucru din vedere. in legislatie scrie ca daca ai A1 poti sa conduci un motor de pana la 125 cc care sa aiba maxim 11 kW!!! iar Aprilia RS 125 are nu mai putin de 25.4 kW. asa ca daca ai A1 conduci ilegal un RS 125... :P

 

Subcategoria A1: motocicleta usoara cu o capacitate care nu depaseste 125 cm3 si o putere care nu depaseste 11 kW sursa: www.autogeneral.ro/catA1.htm

 

Deci... pt A1 poate un RS 50... sau o Honda CBR 125 R :baubau: :baldy: :D :D :P :D :D

 

1 - 0 pt CBR :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca ati scapat un lucru din vedere. in legislatie scrie ca daca ai A1 poti sa conduci un motor de pana la 125 cc care sa aiba maxim 11 kW!!! iar Aprilia RS 125 are nu mai putin de 25.4 kW. asa ca daca ai A1 conduci ilegal un RS 125... :P

 

Subcategoria A1: motocicleta usoara cu o capacitate care nu depaseste 125 cm3 si o putere care nu depaseste 11 kW sursa: www.autogeneral.ro/catA1.htm

 

Deci... pt A1 poate un RS 50... sau o Honda CBR 125 R :baubau:  :baldy:  :D  :D  :P  :D  :D

 

1 - 0 pt CBR  :D

Eu cred ca ti-au scapat mai multe lucruri din vedere.Din cele 17 variante de serie ce le-a scos RS la clasa 125, 9 sunt limitate la 11Kw celelalte au de la 13 la 26,6kw ,asa ca poti alege din cele limitate pt. A1 Sa zic si de greutate ca ai dat-o in bara, cu un kg. dar tot greseala pt ca Honda are 115 kg. iar RS-ul 114kg.

Honda este CEA MAI TARE dar nu la 125 si 250!!

Nota 4 nu ti-ai facut temele la RS si ai enuntat o gogomanie smechere :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da... bine gata!!! nu inteleg ce facetzi atata scandal pe cazu' asta. eu zic ca e treaba fircaruia ce motor isi ia. mie mi-a placut asta si gata!

 

elf_away... te ambalezi prea tare pe un caz de nimic. io nu ti-am zis sa nu-ti iei Aprilia sau ca-i nashpa. eu am zis doar ca prefer Honda! asa ca mai lasa pool-urile astea si bafta cu Aprilia ta. fiecare alege pt. el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti mah ce-ti place tie,doamne-fereste nu ti-a zis nimeni sa nu iti iei honda,aici se arunca cu pareri nu trebuie sa te ofuschezi asa,esti suparacios din fire :baubau: ?Noi avem tupeu acum sa facem misto ca e bhairava plecat din bucuresti :baldy: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca ati scapat un lucru din vedere. in legislatie scrie ca daca ai A1 poti sa conduci un motor de pana la 125 cc care sa aiba maxim 11 kW!!! iar Aprilia RS 125 are nu mai putin de 25.4 kW. asa ca daca ai A1 conduci ilegal un RS 125... :P

 

Subcategoria A1: motocicleta usoara cu o capacitate care nu depaseste 125 cm3 si o putere care nu depaseste 11 kW sursa: www.autogeneral.ro/catA1.htm

 

Deci... pt A1 poate un RS 50... sau o Honda CBR 125 R :baubau:  :baldy:  :D  :D  :P  :D  :D

 

1 - 0 pt CBR  :D

Teapa .. Ca RS-ul poti sa il ceri limitat la 11 kw si cand vrei ii scoti limitatorul ..

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da... bine gata!!! nu inteleg ce facetzi atata scandal pe cazu' asta. eu zic ca e treaba fircaruia ce motor isi ia. mie mi-a placut asta si gata!

 

elf_away... te ambalezi prea tare pe un caz de nimic. io nu ti-am zis sa nu-ti iei Aprilia sau ca-i nashpa. eu am zis doar ca prefer Honda! asa ca mai lasa pool-urile astea si bafta cu Aprilia ta. fiecare alege pt. el!

Salut, sunt un om de pe strada si te-am sunat sa-ti spun ca-mi pare BINE ca ai luat TEAPA! :baubau: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti mah ce-ti place tie,doamne-fereste nu ti-a zis nimeni sa nu iti iei honda,aici se arunca cu pareri nu trebuie sa te ofuschezi asa,esti suparacios din fire :baubau: ?Noi avem tupeu acum sa facem misto ca e bhairava plecat din bucuresti  :D  :P  :D

:D :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca n-am. eu zic ca n-are rost sa-mi iau RS ca tot pe la viteza lu' honda ma duce doar cu un pic mai mult si dau cu peste 1000 EURO mai mult pe el. e cam riscant sa-ti scoti limitatoru' ca daca te prinde politia cu 150 isi da' garcea seama ca nu poate sa te duca atat cu limitator... zic eu. da' asta doar pt A1...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru marfa pe care il are cbr fata de rs este toba, atat. :P rs e mult mai mare, mai impresionant si mai frumos, dar sa nu uitam ca cbr are motor in 4 timpi si ca e mai ieftin. Aprilia rs125 e limitat la 11kw iar honda are 9,7kw. Deci fiecare are avantaje si dezavantaje, dar eu as alege rs125 :baldy: de 2 ani jumate caut motor pt mine si pana la urma mi-am luat un rs50 :baubau: (pt ca nu a vrut tata sa-mi ia de 125 ca sunt prea nebun... :D ). Va mai spun o chestie: United Motors a vandut tot stocul de rs125 si de 50 :D si abia la jumatatea lui august mai aduc (chiar daca faci comanda...). Trust me...

P.S. parerea mea e ca Cagiva Mito 125 le intrece pe amandoua :D (aviz amatorilor cu a1)

post-6-1089648713_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...