Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

NU ... nu e vorba de pret. E vorba de fiabilitate. Iti iei aprilia iti iei belea pe cap. Si asta nu e comunista sa o poti repara singur in garaj. NU, tre sa te duci sa te milogesti de aia la service sa o faca mai repede ca trece vara... :)

(bine problema cu moscaiti din service e mai la toate modelele :) )

ai tu rs si stii,jos palaria .. :crack: :baldy: :baldy: posesorii de rs pot sa spuna daca e fiabila sau nu,nu tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dar cand vezi cu ochii tai ,ce sa mai zici?!...de fapt nu motocicleta este de vina ,ci service-ul United Motors care sunt total depasiti ,de fapt umbla si iti schimba piesele la motocicleta ,e concluzia la care am ajuns :)...deci ,evitati acest service cat puteti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sg data am fost la ei pt revizie,nu mi s-au parut exagerati(5mil) cu tot intins lantu,curatat,uns,placuta frana fatza,schimbat bujie,si mi-au dat toate sprayurile ,nu le-au tinut ei..

mie la yamaha mi`au luat 1 milion cu tot cu schimbat de ulei ,intains curatat verificat si schimbat un semering ...2 ore manopera...poti sa mergi si la alte service`uri cu rs`ul,stiu eu unul bun...ca oricum nu`ti fac astia nimic in garantie la united,toate sunt consumabile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine ,la Suzuki ,o revizie este in jur de 3-4milioane ,cam cu tot ce se poate

 

@puya-ma refeream sa lasi motocicleta la ei si sa te intorci a doua zi sau cand iti spun ei si iti garantez ca NU v-a mai fi ce a fost. La asta ma refeream :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine ,la Suzuki ,o revizie este in jur de 3-4milioane ,cam cu tot ce se poate

 

@puya-ma refeream sa lasi motocicleta la ei si sa te intorci a doua zi sau cand iti spun ei si iti garantez ca NU v-a mai fi ce a fost. La asta ma refeream :)

nu ma risc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine ,la Suzuki ,o revizie este in jur de 3-4milioane ,cam cu tot ce se poate

 

@puya-ma refeream sa lasi motocicleta la ei si sa te intorci a doua zi sau cand iti spun ei si iti garantez ca NU v-a mai fi ce a fost. La asta ma refeream :)

ma rog eu aveam ulei proaspat in motor,mi`au schimbat doar ala din transmisie...se face revizie la rs`uri la serviceul suzuki in bucuresti pe langa banu manta la un "ciclop" dala foarte ieftin si lucreaza super omu`

cat e manopera la united?sau la suzuki?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa mergi si la alte service`uri cu rs`ul,stiu eu unul bun...ca oricum nu`ti fac astia nimic in garantie la united,toate sunt consumabile
Zi un sevice bun pt aprilia.Multam. Pe cei de la United Motors o sa-i recomand celor mai aprigi dusmani ai mei ,pt ca sunt cei mai neseriosi si furaciosi oameni(daca pot fi numiti oameni) posibili de pe fata pamantului :) :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi un sevice bun pt aprilia.Multam. Pe cei de la United Motors o sa-i recomand celor mai aprigi dusmani ai mei ,pt ca sunt cei mai neseriosi si furaciosi oameni(daca pot fi numiti oameni) posibili de pe fata pamantului :) :)

united`u din constanta are service bun,ducati din constanta la fel (am prieteni care au dus acolo rs125) si in Bucuresti service suzuki pe titulescu-banu manta la un service ciclop (adica cladire daia mare care urci in cerc pe o panta mare de te ia ameteala :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

united`u din constanta are service bun,ducati din constanta la fel (am prieteni care au dus acolo rs125) si in Bucuresti service suzuki pe titulescu-banu manta la un service ciclop (adica cladire daia mare care urci in cerc pe o panta mare de te ia ameteala :) )

Adica la service-ul suzuki ,la Gabi??...pe el il stiu foarte bine ,ca doar imi fac reviziile la ei ,iar acum s-au mutat pe tunari ,dar nu stiam ca se baga si la rs ,sau se baga? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica la service-ul suzuki ,la Gabi??...pe el il stiu foarte bine ,ca doar imi fac reviziile la ei ,iar acum s-au mutat pe tunari ,dar nu stiam ca se baga si la rs ,sau se baga? :)

am prieten care isi faca acolo rs`u asa ca..se cam baga :) ... oricum multe chestii de la revizie le`am invatat sa mi le fac singur , nu`i asa mare scoafala.... adica strans lantu,curatat,gresat, schimbat ulei etc etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci e vorba de Gabi de la Suzuki?! Eu sunt foarte multumit de Gabi ,daca este vorba de el ,dar nu stiam ca se ocupa si de rs-uri. Astept sa-mi confirmi ,te rog :)

Nu stiu cum il cheama , stiu doar 100% ca am prieten care si`a facut revizii la rs acolo la serviceu` suzuki de la ciclopul ala...habar n`am cum il cheama pe mecanic dar o sa intreb :baldy:

din cate tin minte asta are un rs mai vechi putin 2002 sau 2003 parca dar cumparat in 2005 si are garantia la serviceu suzuki nu la united

 

edit : pari cam interesat,vrei sa`ti iei RS? :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum il cheama , stiu doar 100% ca am prieten care si`a facut revizii la rs acolo la serviceu` suzuki de la ciclopul ala...habar n`am cum il cheama pe mecanic dar o sa intreb :baldy:

din cate tin minte asta are un rs mai vechi putin 2002 sau 2003 parca dar cumparat in 2005 si are garantia la serviceu suzuki nu la united

 

edit : pari cam interesat,vrei sa`ti iei RS? :) :crack:

 

Nu, probabil se intereseaza de un service bun pt aprilia lui The Hammer..... Tu ai trece de la K6 la RS?! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, probabil se intereseaza de un service bun pt aprilia lui The Hammer.....
Exact!! Pt Hammer am intrebat ,caci ma doare sufletul cat a putut sa-l FURE :) cei de la United Motors
merita.. facem schimb silviu?
Da ,dar sa iti mai dau si diferenta ,ca alfel simt ca te-am inselat :) :crack: :baldy: .Sper sa nu te superi ,era o gluma :baldy:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ma, ca sa nu mai astepte pana faci tu rost de bani, ii mai dai si gixeru de 600 K5 :)

 

Vrei puya?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sant super frumoase amandoua.Io as alege RS-u si i-as pune o toba mai sport ca sa sune super si as fi vitezist ca lumea.Si ca aspect e si fain RS-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man..nu ai ce sa ii faci ca e tot drujpa..poti sa ii pui si toba de gixxer 1000...si mie imi place..urmeaza unu dupa ce iau permisu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...