Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

eu vreau sa imi pun toba daia cu 2 iesiri neaparat sa se auda belea!CINE MA AJUTA SA GASESC SI EU UNA MISTO?
cred ca ai spus asta in cel putin 5topicuri diferite.......am inteles de prima data ca vrei toba...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu vreau sa imi pun toba daia cu 2 iesiri neaparat sa se auda belea!CINE MA AJUTA SA GASESC SI EU UNA MISTO? :bounce:

da uite-te frate la arrow.

ba da voi sunteti disperati cu razboiu asta intre rs si cbr. ARMISTITIU :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da uite-te frate la arrow.

ba da voi sunteti disperati cu razboiu asta intre rs si cbr. ARMISTITIU :bounce:

Doar pe forum :crack: in real life am vazut ca nu este asa :rolleyes: In real life suntem parteneri de drumuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

fiecare au niste avantaje, depinde ce vrei, pt. mine astea sunt principalele:

 

CBR125:

+ieftin

+fiabil

+consum mic

+sunet super cu o toba sport

-vit. max

-arata de parca a fost strivita intre doua trenuri

-gume de bicicleta

 

RS125:

+performante super

+arata ca o motocicleta normala (modelul 2006...ce sa mai vorbim...opera de arta)

+gume bune pt. curbe, ca doar acolo e distractia

-consum enorm

-mai scumpa

-mai putin fiabila

-sunet mai putin "frumos" decat la cbr (mie imi plac amandoua f. mult, e chestie de gust)

 

 

Deci pana la urma depinde pt. ce o iei, eu sunt indecis, dar pt. ca vreau sa-mi iau o Aprilia RS50 am optat pt. RS125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Domne .... Am sa incerc sa va lamuresc cu 2 lucuri :

1. Una mai mare in legatura cu SUNETUL de "TZANTZAR" de la RS125 : putetzi sa va cumparati/montati o toba Arrow care "amortizeaza" acel sunet. Se cheama Kevlar Approved silencer Arrow kit

2. A doua pentru omul care vrea ESHAPAMENT cu 2 tzevi : Ei bine nu stiu daca exista cu 2 tzevi pt 125CC .... poate ca da .... dar ai putea sa`tzi iei o toba sport pt 2T super taree :Street 2T Approved exhaust Arrow kit !!!

 

Intra si tu pe http://www.arrow.it/usa/ricercaprodotti/de..._pro.asp?id=556 ... aici ai 2 tobe pt RS125 in 2T .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arrow in sus, arrow in jos, arrow nu sunt cele mai bune tobe, nici macar nu sunt tobe racing, sunt sport pt. ca sunt aprobate pt. drumul public in EU, dar in romania poti sa-ti pui si doua cutii de bergenbier ca nu-ti zice nimeni nimik

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Roata fata de 80 si spate de 100. exista vreoun scuter cu roti asa de subtiri? Nu stiu de altii, dar eu cu chestia asta nu m-as apleca, nici sa ma omori.

Si in afara de asta, ce subtire e motocicleta ;) E cat roata pe spate a fratiorului ei CBR 600. :baldy:

 

Parerea mea... e o gluma, nu motor. Si la fel si initiatorul topicului... Mai de graba un pool intre rs si mito.

Editat de Andi Sabin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roata fata de 80 si spate de 100. exista vreoun scuter cu roti asa de subtiri? Nu stiu de altii, dar eu cu chestia asta nu m-as apleca, nici sa ma omori.

Si in afara de asta, ce subtire e motocicleta ;) E cat roata pe spate a fratiorului ei CBR 600. :baldy:

 

Parerea mea... e o gluma, nu motor. Si la fel si initiatorul topicului... Mai de graba un pool intre rs si mito.

n`ai nicio treaba , va trebui sa ignoram parerea ta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu motoru' meu??? :baldy:

Da' ce, tu faci asa ceva cu MOTORU' tau? Nu, tu faci asa ceva cu CICLOMOTORU tau. Bicicleta cu motor.

(smiley raised elbow)

 

Si da, ai dreptate, eu nu fac asa ceva cu motoru' meu. post-11999-1160219446_thumb.jpg

inainte sa ajunga motociclismu la moldoveni acolo , eu aveam si tzr si rs 125...asa ca te rog abtinete ca nu stii cu cine vorbesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...