Sari la conținut

Iesiri Organizate, Plimbari De Duminica Ale Sibienilor


Bullet
 Share

Postări Recomandate

Transalpina, sambata - duminica, cu cazare la Obarsia Lotrului sau la Ranca. Sibiu - Jina - Sugag - Obarsia - Ranca si intoarcerea tot pe acolo sau Obarsia - Voineasa - Brezoi - Valea Oltului - Sibiu.

 

 

 

Cazare la Pensiunea Bradul - Obarsia: 100 - 110 lei/camera/noapte

Cazare Ranca: 65 - 80 lei/camera/noapte

 

Eu as opta pt nani la Ranca :)

 

Pensiunea Carmen - Ranca: 80 de lei/camera/noapte. La cele mai ieftine nu mai erau locuri.

http://www.turistinf...men-c26490.html

 

Mai e varianta cabana Obarsia Lotrului. 0744700180. Tanti poate fi mai ciufuta la telefon uneori, dar conditiile de cazare sunt ok (cel putin la camera de 2 cu baie) si mancarea e f buna. Pretul e 80/camera. Zic asta pentru ca pe mine nu ma inspira de nicio culoare Ranca. Mi se pare un loc ... destul de neplacut. Eu nu stiu inca sigur ce facem in weekend, dar daca e sa venim, anunt aici. Eu ma gandeam sa mergem pe la Calnic, ca stiu ca e drumul bun. Pe la Jina cum e drumul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

este ok, partea neasfaltata era macadam cilindrat in ultima faza inainte de asfaltare... merge si kart :crack:

 

Transalpina, sambata - duminica, cu cazare la Obarsia Lotrului sau la Ranca. Sibiu - Jina - Sugag - Obarsia - Ranca si intoarcerea tot pe acolo sau Obarsia - Voineasa - Brezoi - Valea Oltului - Sibiu.

 

 

 

Cazare la Pensiunea Bradul - Obarsia: 100 - 110 lei/camera/noapte

Cazare Ranca: 65 - 80 lei/camera/noapte

 

Eu as opta pt nani la Ranca :)

 

Pensiunea Carmen - Ranca: 80 de lei/camera/noapte. La cele mai ieftine nu mai erau locuri.

http://www.turistinfo.ro/ranca/cazare-ranca/pensiunea_carmen-c26490.html

ala e traseu de o zi daca iti dublezi viteza medie :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este ok, partea neasfaltata era macadam cilindrat in ultima faza inainte de asfaltare... merge si kart :crack:

 

 

ala e traseu de o zi daca iti dublezi viteza medie :rolleyes:

Poate e o idee buna sa mai mergi putin si la pas. Sa te bucuri de locurile din care treci. Sa mai si stai putin sa contemplezi natura. Nu doar sa pui undeva o bifa ca ai trecut pe acolo si ai facut-o intr-o singura zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate face linistit intr-o zi chiar daca faci pauze multe de poze si masa.Am facut Transalpina anul asta de 2 ori.plecat dimineata la 8 din sibiu si cu tot cu pauze mari am ajuns seara la 6-7.deci se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cu stilul lui. Eu prefer sa fac si o plimbare la pas, pana la vreun lac sau varf de munte, daca tot ajung in zona. Nu vad de ce m-as grabi sa fac totul intr-o zi?

 

Voi merge pe totusi acasa acest weekend. Nu am mai fost de ceva vreme si le-o fi dor si parintilor de mine.

O sa zic pas, cu scuzele de rigoare, la iesirea asta pe Transalpina. Distractie faina sa aveti, cei care veti merge!

 

Pe week-end se anunta vreme frumoasa, deocamdata. Mai iese cineva pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...

pentru duminica, meteorologii anunta ca se rup norii. crezi ca iesitul ii o idee buna? :P

 

Faci plimbare + spalare moto si echipament. 2 in 1! Sambata, se baga cineva la o tura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faci plimbare + spalare moto si echipament. 2 in 1! Sambata, se baga cineva la o tura?

eu stau la marpod la o pensiune

maine pe la ora 14 dupa ce termin programul de munca si daca vremea e frumoasa

ma duc spre agnita-voila-fagaras-bran dorm la bran la pensiune si ma intorc duminica

sau pot veni spre4 sibiu si apoi catre brasov daca avem aceleasi drumuri cat de cat

PS nu sunt foarte talentat sa ma dau pe curbe, merg incet si foarte incet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva chef de o plimbare prin jurul casei?

Pe asfalt ca am spalat mobra si nu vreau sa o mai fac odata. Lungime maxima 200 km.

Sunt deschis la propuneri de trasee.

Plecarea pe la 3-4 dupamasa.

Viteza de croaziera pana in 110 km/h (touring). Deci plimbare nu cursa pe asfalt.

 

Am creionat un traseu:

http://maps.google.com/maps?saddr=DN1T&daddr=45.89099,23.97706+to:45.895217,23.874125+to:45.8530401,23.7765119+to:45.826162,23.7336736+to:45.7650183,23.928604+to:45.7633,23.99531+to:Unknown+road&hl=en&sll=45.799366,23.961868&sspn=0.238877,0.601501&geocode=FVEJuwIdiVNvAQ%3BFa49vAIdZNxtASkpvBJmaGtMRzE_hY2PWdqT_w%3BFTFOvAIdTUpsASntM_gZWhRMRzEp386sIfjQMw%3BFXCpuwId_8xqASm_xunH5D1MRzEZjM8cmmhnJA%3BFXJAuwIdqSVqASlBGdK1NzxMRzERDc6IyQ6KPg%3BFZpRugIdHB9tASlvLGUOR0FMRzFDJqZ8ZIlp6g%3BFeRKugIdriNuASnzRkHuu0NMRzGH3Qk6rAfRrw%3BFdysugId1mNvAQ&mra=dpe&mrsp=6&sz=12&via=1,2,3,4,5,6&t=m&z=12

 

Am reevaluat:

http://maps.google.com/maps?saddr=%C5%9Eoseaua+Alba+Iulia%2FDN1%2FDN7%2FE68%2FE81&daddr=45.88957,23.65914+to:45.87399,23.5778+to:45.7987019,23.8585789+to:%C5%9Eoseaua+Alba+Iulia%2FDN1%2FDN7%2FE68%2FE81&hl=en&ie=UTF8&sll=45.826407,23.759995&sspn=0.40814,1.056747&geocode=FRWuugIdDnVvAQ%3BFSI4vAIdhAJpASn1dZUKdRhMRzFmrtQoR279TQ%3BFUb7uwIdyMRnASlNVmG4MSJMRzG-Zf8Yd_yZNg%3BFS3VugIdkg1sASlLzG69fD9MRzGjwNhFnYYEWg%3BFUi0ugId6KFvAQ&mra=dvme&mrsp=2&sz=11&via=1,2,3&t=m&z=11

cu mentiunea ca din Sasciori am fost si pana in Loman si inapoi.

Am vrut sa vad in cat timp se ajunge la intrunirea aia de o face Achimoto cu enduro touring. Raspuns: o ora.

Note: Urcarea din Dobra in Jina e durere. Asfaltul are numai o banda de circulat in rest e numai nisip. Mergi ca pe oua.

Drumul de la Calnic la Sasciori e excelent, asfalt negru, proaspat, vegetatie pana langa drum, excelenta senzatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...