Sari la conținut

Iesiri Organizate, Plimbari De Duminica Ale Sibienilor


Bullet
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 696
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare, multumesc!

Tel. tau pare inchis, am incercat sa te sun...

» Post actualizat in 24 Aug 2014 00:12

Salut! Uite aici un link care te-ar putea ajuta. http://www.sibiu-turism.ro/Ce-facem-Activitati--Trasee-de-bicicleta.aspx

Foarte bun mi se pare si asta. Multumesc!

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si spre Voineasa


https://www.google.r...4m3!1m0!1m0!3e0



la ruta asta,de la Raul Sadului spre Voineasa,daca nu au motor de HardEnduro nu pot intra in Voineasa,am fost eu acum,de curand.E surpat drumul,raul a facut prapad pe acolo,nu se poate trece!



Un traseu mult peste astea aratate aici ar fi de la Ciunget pana pe Translapina,urci cca 50 km,esti stapanul muntilor! Am fost acum de curand,nu am intalnit decat un jeep in 10 ore,cat mi-am petrecut pe acolo...agale(traseul se face cu un Hard Enduro,daca bagi mare,in 1 ora.)Da,na,e pacat sa-l faci intr-o ora...Te poti intoarce pe la lacul Galbena...sunt multe trasee pe acolo.Poti urca si prin Ciunget,pe valea Rudaresei,dar traseul mai frumos este : mergi pe drumul spre Voineasa(treci de drumul ce duce spre Ciunget),si dupa cc-a 2-3 km,nu stiu exact,se face la stanga un drum prin padure,cu o urcare destul de abrupta pe cativa km,e superb totul !


Dexxter,poti merge si cu BMW-ul pe acest traseu,dar doar daca e uscat!!! Daca ploua sau e ud,doar cu motor de offroad!!!sunt cca 50 km din traseul RedBull Romaniacs,din cate stiu eu.Am tot vazut benzi peste tot cu care era marcat drumul si traseul...


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sadu - Voineasa a fost rupt la ultimele ploi aproape de voineasa, ca sa treci trebuie sa cobori si sa urci praguri de 2 m si sa mergi prin apa 15-20 m

» Post actualizat in 30 Aug 2014 19:32

,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre asta ziceam si eu.Colegul Yuk a pus si poze,ca sa vedeti de ce acel traseu nu este practicabil.Eu nu am avut poze facute,acum cateva zile am fost si eu prin acel loc.Veneam dinspre Voineasa spre Sadu,si nu am putut trece...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZERO KM.Acolo era intrarea in Voineasa !!!! Si eu am vrut sa merg invers,bine ca am avut inspiratia sa merg spre lacul Oasa,si am coborat prin alta parte spre Voineaza.Apoi am mers pe STRATEGICA...La intoarcere am vrut sa venim pe aici,spre Sadu,si am vazut in ce hal e drumul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZERO KM.Acolo era intrarea in Voineasa !!!! Si eu am vrut sa merg invers,bine ca am avut inspiratia sa merg spre lacul Oasa,si am coborat prin alta parte spre Voineaza.Apoi am mers pe STRATEGICA...La intoarcere am vrut sa venim pe aici,spre Sadu,si am vazut in ce hal e drumul....

voi erati cu corturile mai sus se Raul Sadului ? fara crampoane este greu sa te intorci, drumul are o portiune in panta ff spalata

 

PS- bune cizmele tale, la "figuri" de astea ... :)

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Buna danielt,

 

Data viitoare poate anunti cu 1-2 zile inainte, caci asa din scurt mai greu ne mobilizam de pe forum.

 

Asfalt uscat!

si cam cu ce mobra te mobilizezi tuu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Yuk,

 

Am reusit sa imi achizitionez pentru acest sezon o yamaha mt 03.

 

PS. Comentariul meu la postarea lui danielt a fost bine intentionata in ideea de a gasi colegi motociclisti cu care sa iesim pe 2 roti, sper sa nu fi fost inteles ca vreun "sfat" care vine de la un membru plin de el.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...