Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut,

Ma intereseaza si pe mine sa imi cumprat un z750 din 2008 incoace dar nu ma pot hotara la culoare asa de usor din poze.

Daca este cineva din cluj sau baia mare care are unul pe protocaliu (2008 sau 2010) verde cu negru (2009) sau negru (dupa 2008) si ar vrea sa se intalneasca cu mine dupa ce vine primavara as fi foarte recunoscatorm, as da chiar si o cafea pentru asta intr-o sambata sau duminica ;)

Daca are cineva il rog sa imi dea un pm.

 

Merci anticipat!

 

Si hai cu primavara!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,ma numesc Catalin si sunt si eu posesorul unui z750 din 2008,l-am cumparat cu 2 zile in urma,am mers f putin cu el pt ca nu mi-a permis vremea,dar vreau sa spun ca imi place f mult.Inainte am avut un cbr 600 rr din '03 si inca unu din '05.Am fost f multumit de ele,dar am avut un accident f grav si am zis sa imi iau ceva cu care nu pot merge prea tare(dar se pare ca asta e mai afurisit ca cbr-ul) si mi-am luat zetul asta care imi place f mult.Inainte cand vedeam pe strada nakeduri nu prea ma atrageau,dar acum pot sa spun ca ma atrag mai mult decat sportivele.

As vrea sa imi iau un akrapovic full carbon dar am auzit ca cel mai recomandat e leo vince pt z750.Voi ce spuneti?Astept parerile voastre.Multumesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Salut,ma numesc Catalin si sunt si eu posesorul unui z750 din 2008,l-am cumparat cu 2 zile in urma,am mers f putin cu el pt ca nu mi-a permis vremea,dar vreau sa spun ca imi place f mult.Inainte am avut un cbr 600 rr din '03 si inca unu din '05.Am fost f multumit de ele,dar am avut un accident f grav si am zis sa imi iau ceva cu care nu pot merge prea tare(dar se pare ca asta e mai afurisit ca cbr-ul) si mi-am luat zetul asta care imi place f mult.Inainte cand vedeam pe strada nakeduri nu prea ma atrageau,dar acum pot sa spun ca ma atrag mai mult decat sportivele.

As vrea sa imi iau un akrapovic full carbon dar am auzit ca cel mai recomandat e leo vince pt z750.Voi ce spuneti?Astept parerile voastre.Multumesc...

Salut,

 

Raportul calitate pret e tinut bine de leo vince. Akra e o firma foarte ok, dar platesti firma foarte mult. Acum tu daca dispui de bani, by all means...go get one

 

Eu am un zet din 2004 si am pe el un Mivv GP care isi face treaba de nu iti vine sa crezi. Nu e evacuare full, doar finala....dar se simte puterea mai bine dar in acelasi timp si consumul :(

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti am si eu o rugaminte la voi. Am un prieten care vrea sa-si cumpere un Z1000 din 2003 dar de destul de departe si n-ar vrea sa bata atata drum degeaba si sa descopere ca nu-i place pozitia (prea inalta).

Deci, este cineva posesor de Z (750 sau 1000) din Galati, Braila, Focsani, Vaslui, Barlad sau din orase apropiate care poate sa-i rupa cateva minutele intr-o zi sa vedem daca ajunge baiatu asta cu picioarele cum trebuie jos?

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut

 

vad ca nu e topic dedicat de Z1000 asa ca intreb aici:

 

1. ce ziceti de asta http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto? pret suspect de mic, cunoasteti motorul cumva?

 

2. cum e dpdv al cuplului? e controlabila sau "nebuna"? probleme specifice, se gasesc usor piese? cum se comporta la cazaturi? vad ca are capacul de ambreiaj si plasticele de la radiator foarte iesite-n lateral si ma gindesc ca o mai scapi la viteza mica pe nisip sau de-astea si deja scoti vreo suta de euro din buzunar pe capacul ala si plastice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

vad ca nu e topic dedicat de Z1000 asa ca intreb aici:

 

1. ce ziceti de asta http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto? pret suspect de mic, cunoasteti motorul cumva?

 

2. cum e dpdv al cuplului? e controlabila sau "nebuna"? probleme specifice, se gasesc usor piese? cum se comporta la cazaturi? vad ca are capacul de ambreiaj si plasticele de la radiator foarte iesite-n lateral si ma gindesc ca o mai scapi la viteza mica pe nisip sau de-astea si deja scoti vreo suta de euro din buzunar pe capacul ala si plastice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati am 3 evacuari noi pentru Kawasaki Z 750 2007-2011.

Am doua Arrow Pro-Racing si un Giannelli GX-ONE.

Detalii si poze pe mail.

0720666609-ciprian

Mesaj completat

....

post-9235-1304356361_thumb.jpg

post-9235-1304357931_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

stie intimplator cineva motorul asta http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto ?

Mesaj completat

stie intimplator cineva motorul asta http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto ?

Rezervorul parca e indoit ????

 

Oricum .. nu e forma originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezervorul parca e indoit ????

 

Oricum .. nu e forma originala.

 

Rezervorul e de la modelul 2007-2008, iar capacele sunt luate de pe o motocicleta rosie (original sunt in culoarea motocicletei).

Mai lipsesc si capetele de ghidon, si exista si o diferenta de culoare intre partea de jos a telescoapelor.

Concluzia o trageti singuri.

Editat de alinbugnar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...