Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

Urmeaza sa dau de A si oscilez intre z750 si hornet.

Z750 e imi place maxim dar nici hornetul nu imi displace si toata lumea lauda fiabilitatea honda.

Ce parere aveti de acest motor urmeaza sa ma duc sa-l vad sapt urmatoare http://www.bikeshop....006-399968.html

 

tocmai ce mi'am achizitonat un Hornet, 2001 ce'i drept. Toate bune si frumoase, nimic de zis..dar daca te tine buzunaru', mergi pe Kawasaki, parerea mea.

Editat de corpsegrinder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente.

 

Raman la z750 hornetul parca e cam cuminte la design iar ca manevrabilitate cred ca sunt la fel. Pe hornet am mers si e supermanevrabil eu fiind incepator, ramane sa merg si pe z750 ca sa pot face o diferenta.

 

Cum sta la manevrabilitate z750 ma gandeac la oras.

Editat de Florin84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente.

 

Raman la z750 hornetul parca e cam cuminte la design iar ca manevrabilitate cred ca sunt la fel. Pe hornet am mers si e supermanevrabil eu fiind incepator, ramane sa merg si pe z750 ca sa pot face o diferenta.

 

Cum sta la manevrabilitate z750 ma gandeac la oras.

 

multam la fel . nu am mers pe Z 750,desi mi'as dori nespus de mult, dar cred ca pt un incepator e putin greoi, ca si greutate proprie caz in care Hornetu ti'ar fi mai bun prieten. Cred ca totusi ar fi mai potrivit hornetul pt inceput, desi..te inteleg in privinta lui Z 750...si eu oftez dupa unu d'ala :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Baieti, o intrebare scurta: sunt chiar asa de neplacute vibratiile la modeul 04-06? fiindca ca tot omul gospodar luna asta imi iau si eu motor. Mobra pe care am pus ochii e din 2006.

 

Singurele griji sunt relativ la vibratiile astea despre care am tot citit. Unii zic ca sunt de-a dreptul isuportabile. Oricum am sa fac cateva teste inainte a o lua, dar ma gandesc ca pana o apuc de coarne sa aud parerea sincera a catorva dintre voi. Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, acuma depinde de cei care spun. Mie mi-au trecut destule mobre la vedere, dat fiind( sa zic asa) ocupatia mea. sincer, nu e nimic suparator, merge foarte ok. Nu e bai.

 

Cine se plange de vibratiile Z-ului, il invit sa mearga cu un monocilindru cateva mii de kilometri si sa il tureze sanatos, discutam discutii.

 

 

 

o alta treaba: si-a pus cineva suport pt. sidecase-uri pe Z750s '05 ? as vrea si eu un desen daca se poate. Am gasit la SW-Motech, dar sunt 200 de euro...prea mult pentru cat sunt dispus sa dau pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1325795479[/url]' post='3026726']

Salut tuturor!

 

Sper sa ne auzim undeva la inceputul primaverii.

Pana atunci numai de bine!!

 

Mobra din poza este un Z750 sau 1000?Oricum ..... foarte agresiva si in varianta cu negru/verde.Eu am un Z750 negru/portocaliu.Inceputul primaverii???.... Eu am facut vreo trei ture cca 500 km zilele trecute 5-10 grade celsius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra din poza este un Z750 sau 1000?Oricum ..... foarte agresiva si in varianta cu negru/verde.Eu am un Z750 negru/portocaliu.Inceputul primaverii???.... Eu am facut vreo trei ture cca 500 km zilele trecute 5-10 grade celsius.

 

Este un 750. Nu am fact nici 50km cu ea(avand in vedere vremea).

Imi place foarte mult, dar ii dau un mare MINUS ca nu are portbagaj sub seaua spate.

Astept cu nerabdare multe grade celsius.

Editat de tinlenvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un 750. Nu am fact nici 50km cu ea(avand in vedere vremea).

Imi place foarte mult, dar ii dau un mare MINUS ca nu are portbagaj sub seaua spate.

Astept cu nerabdare multe grade celsius.

 

 

 

 

My precious....

 

post-68360-0-87178900-1325802296_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte faine! Eu zic ca prin primavara sa o punem de o intalnire cu Z-istii. Pana atunci de ne auzim pe aici, poate mai activ decat pana acum.

 

A incercat cineva sa puna side-case-uri pe Z?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Imi puteti spune si mie cam ce consum aveti in oras si extraurban?

Vreau sa-mi iau un alt motor si inca nu m-am hotarat (Z750 sau ER6N). :scratch:

Si daca puteti sa-mi mai spuneti si cateva plusuri, minusuri, ar fi perfect.

 

Multumiri multe! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consumul nu poate fi estimat, depinde foarte mult cum mergi cu motocicleta. Eu degeaba iti zic ca extraurban imi consuma 5%, si urban 7-8%, dar daca te chinui scoti si mai mult. Deci depinde de stilul de mers si de cat ai mana de grea.

 

Cat despre alegere: alegerea e intotdeauna subiectiva. Depinde de ceea ce iti place tie. E clar ca pe hartie Z-ul este mai performant...

 

 

 

 

 

Bafta mare! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salutare,

 

sunt intr-o dilema mare. Trebuie sa ma decid in 2 zile ce motor sa iau.

 

Candidat 1: Kawasaki Z750 2005 (15k Km) adusa din Italia, pret in Buc 3150 Euro.

 

Candidat 2: Kawasaki Z1000 2005 (8.6k Km) inmatriculata in Ro, pret in Buc ~3000 Euro.

 

 

Ma tenteaza miarul, stiu ca e mai dotat si chiar mai ieftin. Motorul il iau pt naveta Bucuresti - Ilfov 35 km zilnic.

Retinearea mea referitor la Z1000 e consumul si probabilitatea ca acei km sa nu fie reali.

 

Dati-mi niste idei pt ca sunt debusolat total :)

 

Amandoua sunt foarte bine intretinute.

 

Poze cu agregatele:

post-96-0-06621000-1328982284_thumb.jpg

post-96-0-93945600-1328982393_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

sunt intr-o dilema mare. Trebuie sa ma decid in 2 zile ce motor sa iau.

 

Candidat 1: Kawasaki Z750 2005 (15k Km) adusa din Italia, pret in Buc 3150 Euro.

 

Candidat 2: Kawasaki Z1000 2005 (8.6k Km) inmatriculata in Ro, pret in Buc ~3000 Euro.

 

 

Ma tenteaza miarul, stiu ca e mai dotat si chiar mai ieftin. Motorul il iau pt naveta Bucuresti - Ilfov 35 km zilnic.

Retinearea mea referitor la Z1000 e consumul si probabilitatea ca acei km sa nu fie reali.

 

Dati-mi niste idei pt ca sunt debusolat total :)

 

Amandoua sunt foarte bine intretinute.

 

Poze cu agregatele:

Wouu.. Grea decizie.

Din pct meu de de vedere nu cred ca are niciunul km reali. Eu mi-am luat motor din Italia cu 2 si jumate vechime cu 21mii km in bord. Ma bufneste rasul cand vad motoare pe bikeshop de 10 ani vechime cu km putini ( parca ar fii masinile din targul vitan, toate au maxim 100mii km).

Cel mai bine ar fi sa le vezi pe amandoua, sa vorbesti cu proprietarii si sa iti formezi o idee.

 

Cel mai important este cum a fost intretinut.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...