Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salut, nou posesor de Z750 2007 de aproximativ 1 luna. Motorul trage bine, suspensiile au trebuit putin reglate deoarece erau prea moi din fabrica, in rest totul ok.... si sper sa bag multi km la anul...

 

:hug:

post-197-0-42312100-1351796702_thumb.jpg

post-197-0-34925800-1351796718_thumb.jpg

post-197-0-41207000-1351796740_thumb.jpg

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am nevoie de ceva sfaturi in legatura cu lichidele pentru z-etul meu, z750 2007 si anume: ulei, antigel, lichid de frana. Stiu ca ulei trebuie 10w40, lichid frana DOT4, dar nu ma decid la marci in special la antigel unde nu am nici o idee. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am nevoie de ceva sfaturi in legatura cu lichidele pentru z-etul meu, z750 2007 si anume: ulei, antigel, lichid de frana. Stiu ca ulei trebuie 10w40, lichid frana DOT4, dar nu ma decid la marci in special la antigel unde nu am nici o idee. Multumesc.

Incearca Motul Motocool.E foarte ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Este pe aici vreun actual posesor de Z1000 model 2010-2013, fost proprietar de model 2007-2009?

Sunt curios sa aflu o parere obiectiva cu privire la diferente.

 

Eu, la randu-mi, am un Z1000 din 2008 in care am bagat ceva banuti.......urmatorul gand era pentru o investitie in tobe, problema este ca cele stock sunt mistoc si nu pot fi inlocuite decat cu alte tobe cel putin la fel (eu ma gandeam la MIVV Suono).

Problema este ca sunt destul de scuNpe, cu banii bagati in evacuare as putea trece la modelul 2010-2013....si nu prea stiu ce sa fac.

 

Iernat usor! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Am o rugaminte la cunoscatorii de Z 1000. Sunt interesat sa achizitionez o asemenea motocicleta, modelul 2004-2008. Ceva pareri pro si contra ? Probleme tehnice, sau alte hachite daca exista?

Scuze ca apelez topicul asta, dar nu am gasit unul dedicat Z 1000 !

Multumesc si hai cu primavara !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Am o rugaminte la cunoscatorii de Z 1000. Sunt interesat sa achizitionez o asemenea motocicleta, modelul 2004-2008. Ceva pareri pro si contra ? Probleme tehnice, sau alte hachite daca exista?

Scuze ca apelez topicul asta, dar nu am gasit unul dedicat Z 1000 !

Multumesc si hai cu primavara !!!

 

Cum probabil multi spun, Z1000 este o mobra superfun, eu am una fabricatie 2008 cu care am apucat sa fac doar 1500 km.

Este manevrabila iar puterea vine liniar, pe masura ce cresti in turatii....putere suficienta pentru a nu retrograda cand ai pasager si faci depasiri.

Multi spun ca este un acaret pentru persoane pana in 1.75 inaltime, eu insa am 1.87 si ma simt ok pe ea.

Este poate si cel mai aratos naked...personal, balesc dupa modelul 2010-...

 

In rest...tristete si liniste maxime pe topicul asta. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum probabil multi spun, Z1000 este o mobra superfun, eu am una fabricatie 2008 cu care am apucat sa fac doar 1500 km.

Este manevrabila iar puterea vine liniar, pe masura ce cresti in turatii....putere suficienta pentru a nu retrograda cand ai pasager si faci depasiri.

Multi spun ca este un acaret pentru persoane pana in 1.75 inaltime, eu insa am 1.87 si ma simt ok pe ea.

Este poate si cel mai aratos naked...personal, balesc dupa modelul 2010-...

 

In rest...tristete si liniste maxime pe topicul asta. :(

E bestial modelul de dupa 2010, dar si pretul e cam maricel pentru mine cel putin. Ma ghidam spre unul ca al tau, se invart de la 4000 epuroi in sus, in functie de una-alta.

Esti inalt ... si ti se potriveste. Curios. Am auzit si eu barfele. Am 1.78, deci nu ar fi o problema.

Probele tehnice sau slabiciuni ai auzit ceva???

Cum e pozitia? Merge si de drum estimat la 3-400 km / zi? Adeca Braila-mare dus - intors :bounce:, sau buceresti, munte dus-intors.

Multumesc de parere.

Editat de Phoenix78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bestial modelul de dupa 2010, dar si pretul e cam maricel pentru mine cel putin. Ma ghidam spre unul ca al tau, se invart de la 4000 epuroi in sus, in functie de una-alta.

Esti inalt ... si ti se potriveste. Curios. Am auzit si eu barfele. Am 1.78, deci nu ar fi o problema.

Probele tehnice sau slabiciuni ai auzit ceva???

Cum e pozitia? Merge si de drum estimat la 3-400 km / zi? Adeca Braila-mare dus - intors :bounce:, sau buceresti, munte dus-intors.

Multumesc de parere.

 

 

Probleme tehnice nu am avut, sunt fiabile ca mai toate acareturile de pe piata, atata timp cat ai grija de ele.

Pozitia este tipica de naked, gandita pentru oras. Eu ma impac deloc cu pozitia "stat in maini", asadar prefer o dezbracata. Una peste alta, am luat-o pentru ture muuult mai lungi de 400 km pe zi, si zic sa nu iti face griji pe tema asta.

Daca nu te-ai urcat pe vreuna inca, te astept oricand la Bucale ca sa o probezi pe a mea.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probleme tehnice nu am avut, sunt fiabile ca mai toate acareturile de pe piata, atata timp cat ai grija de ele.

Pozitia este tipica de naked, gandita pentru oras. Eu ma impac deloc cu pozitia "stat in maini", asadar prefer o dezbracata. Una peste alta, am luat-o pentru ture muuult mai lungi de 400 km pe zi, si zic sa nu iti face griji pe tema asta.

Daca nu te-ai urcat pe vreuna inca, te astept oricand la Bucale ca sa o probezi pe a mea.

 

Bafta!

Multam de oferta si detalii. Cand vremea imi permite dau o fuga la tine ... vin cu Dstarul sa facem o plimbarica. Berea o dau eu la final. Multumesc.

 

Doar releu de incarcare am schimbat la una. In rest n-am intalnit probleme.

Multumesc. Dar e mizilic ... nu e o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

as avea o intrebare modelu acesta de kawasaki z 750 din 2005 pot sa ajung cu a2doua talpile pe asfalt ? precizez ca am 1.74



si as mai avea o intrebare am vazut ca la modelul din 2005 ca nu indica vitezele ( adica unde iti arata in ce treapta de viteza esti) - de unde se poate cumpara, una la mana si unde se monteaza mai exact.

saptamana asta cred ca iau modelul 2005

multumesc

Editat de lanfinal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti posesorii de Z-uri si nu numai. De putin timp sunt si eu fericitul posesor al unui Z750 din 2007 (model 2006). Am o intrebare pentru voi. Daca am schimbat toba stock, este necesara o resoftare sau ceva de genul? Voi ati facut asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce consum are un Z 1000, in situatii gen oras, afara, normal, mai agresiv? Vreaun posesor ce le-ancercat pe toate?

Multam anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...